Стадо із 19 голів побачили у селі Луб’янка, Київської області, що знаходиться в зоні відчуження. Корови з телятами та биками рухались згруповано по засніженій посадці. Про це сьогодні , 21 січня, повидомив ресурс Slavutich.
Очевидці були переконані, що це дикі корови, адже люди у тій місцевості не живуть. Проте, як свійські тварини стали дикими та як вижили в природніх умовах?
Після аварії у населенні пункти зони відчуження повернулись деякі місцеві мешканці. Згодом їх назвали самопоселенцями. Були такі й у селі Луб’янка. Чоловік та дружина були літнього віку, проте все ще тримали корів. Коли вони померли, тварин прихистив сусід, а у 2012 році за худобою вже стало нікому доглядати. Вивезти тварин із зони відчуження неможливо. Корови були змушені пристосовуватись до нових умов виживання і за 9 років з декількох особин їх кількість зросла до 19. З них 16 дорослих корів і 3 телят.
Фахівці Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника стверджують, що здичавіла худоба стійко переносить умови, в яких опинилась, включаючи холодну морозну погоду. Тримається стадо разом. Телята обирають найбезпечніше місце — між дорослим бугаєм і коровами. Молоді бики залишаються у стаді, а не створюють своє, після досягнення зрілості.
Дикі корови «кочують» по території навколо Луб’янки. Колись самопоселенці вирощували багато городніх культур для особистого вжитку. Земля там родюча, тому й досі є чим поживитися. Крім того, худоба харчується гілками, сухою травою та іншими дарами дикої природи.
Нагадаємо, Кількість жителів у Чорнобильській зоні щороку зростає
Будьте першим, хто прокоментував "У Чорнобильській зоні гуляє стадо диких корів"