1X FAN models
1xfan manager
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange

Початок сезону кліщів на Житомирщині: як уберегти себе від цих комах?

Весна – чудовий час для прогулянок на природі та пікніків. Проте, варто пам’ятати, що відпочинок має бути не лише цікавим та приємним, але й безпечним. Адже разом з появою першої зелені прокидаються і дрібні комахи, найнебезпечнішими з яких є кліщі.

Кліщі дуже малі за своїми розмірами і їх зазвичай буває важко помітити, адже кусають вони безболісно. Потрапляючи на тіло людини, кліщ не відразу впивається в шкіру, а довго повзає, вишукуючи найбільш ніжні місця з тонкою шкірою. Найчастіше вони впиваються в області паху, під пахвами, на шиї, в області ключиць, на животі та спині. Пік активності кліщів вранці і ввечері, люблять затінені вологі місця з густим підліском. У спеку чи дощ кліщі ховаються і не нападають. Помилковою є думка, що кліщі нападають з дерев або високих кущів, насправді ж вони повзуть знизу вгору, тому більш небезпечними є прогулянки та пікніки біля високої трави. В ж чому полягає небезпека кліщів для людини?

В середньому щороку близько 20 000 людей звертаються до медичних закладів з приводу укусів кліща. Найбільш розповсюдженими серед хвороб від кліщів у людини вважаються хвороба Лайма, кліщовий енцефаліт, ерліхіоз, перебіг яких є дуже важким. Хвороби можуть призводити до інвалідності, мають хронічний перебіг і реабілітаційний період може тривати дуже довго, навіть до 1 року. Також кліщі є переносниками таких хвороб як поворотний кліщовий тиф, туляремія, бабезіоз, плямиста лихоманка, здатні передавати патогенних рикетсій, бактерій, вірусів, а ще є проміжними господарями деяких гельмінтів  і механічно переносять збудників дерматобіаза.

Як уберегти себе від укусу кліща?

1.     Для прогулянки на природі рекомендовано взувати закрите взуття, носити світлий одяг з довгим рукавом, який щільно прилягає до тіла та покривати голову. Таким чином, виявити кліща буде значно легше.

2.     Ретельно обирати місце для прогулянок та пікніків. Уникайте місць з дуже високою травою, чагарником.

3.     Рекомендується використання спеціальних засобів для відлякування кліщів, які можна купити в аптеках, та обов’язково наносити згідно інструкції.

4.     Після та під час прогулянки на природі обов’язково потрібно перевіряти свій одяг, волосся, речі та тварин на наявність на них кліщів, адже вони можуть присмоктуватись до тіла людини або тварини не тільки під час  прогулянки на природі, а й вже далеко після її завершення, залишившись на одязі чи речах.

Що робити, якщо кліщ вже укусив?

1.     Якщо є така можливість, після виявлення кліща на шкірі потрібно  якомога швидше звернутися до травмпункту.

2.     Якщо ж можливості звернутись до лікаря немає, потрібно обов’язково швидко видалити його самостійно. Щоб це зробити, треба обхопити кліща простерилізованим пінцетом, петлею з нитки або марлевою серветкою та повільно викрутити кліща разом з його голівкою. Якщо ж голівка залишилась, її можна видалити за допомогою стерильної голки.

3.     Після того, як кліща видалили, обов’язково обробити ранку антисептиком або спиртовим розчином.

4.     Вірогідність зараження від кліща залежить від того, наскільки довго він був в тілі людини. Ймовірність інфікування протягом дня дуже мала, а після трьох діб майже 100%. Дуже важливим є вимірювання температури тіла щодня протягом двох тижнів після укусу. Якщо температура підвищується або шкіра стає червоною, треба звернутися до лікаря!

Аліна Харченко

Будьте першим, хто прокоментував "Початок сезону кліщів на Житомирщині: як уберегти себе від цих комах?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*