У процесі експлуатації на поверхні сантехніки з’являються сліди іржі, патьоки, подряпини. Після ретельного прибирання і використання миючих засобів стара сантехніка стає чистою, але всі дефекти залишаються. Якщо замінити раковину або ванну неможливо, дізнайтесь, як відновити покриття й покращити їх зовнішній вигляд.
Що робити, щоби не псувалась емальована сантехніка
Не використовуйте для очищення сантехнічних виробів лужні розчини. Вони пошкоджують емаль і викликають появу іржі. З цієї ж причини відмовтесь від жорстких металевих щіток, які залишають після себе подряпини на поверхні. Своєчасно усувайте підтікання води, ремонтуйте крани.
Будьте обережними та не допускайте падіння тяжких предметів, які можуть спровокувати появу сколів. У разі пошкодження захисного шару на металевому каркасі раковини швидко з’являється іржа. При потраплянні на неї води пошкоджені ділянки збільшуються та перешкоджають нормальному користуванню.
Як провести швидкий ремонт
Відновити поверхню умивальника й ефективно усунути тріщини можна самостійно, якщо скористатися підказками досвідчених майстрів. Виконуйте дії в такій послідовності:
пошкоджену ділянку ретельно обробіть наждачним папером;
змийте пил;
скористайтесь розчинником, щоб знежирити поверхню;
висушіть раковину, для прискорення використовуйте фен;
тріщини покрийте епоксидної шпаклівкою;
повторно обробіть ділянку наждачним папером;
по всьому периметру раковини наклейте малярську стрічку, щоб попередити потрапляння фарби на настінну плитку.
Емаль у кілька шарів за допомогою валика нанесіть перпендикулярними рухами та рівномірно розподіліть по всій поверхні. Щоби попередити виникнення напливів і патьоків, емаль розтушуйте плоским пензлем, переміщуючи його зверху вниз, а потім — уздовж ванни.
Відновлення поверхні ванни або раковини за допомогою рідкого акрилу
Перед початком роботи обробіть пошкоджену ділянку наждачним папером. Для прискорення виконання таких дій скористайтесь електроінструментом зі спеціальними насадками.
Після видалення старого покриття змийте пил, приберіть бруд та знежирте поверхню розчинником. Обов’язково демонтуйте сифон та кран.
Під зливним отвором встановіть ємність, в яку буде стікатися зайвий рідкий акрил. Перевагою такого способу відновлення поверхні раковини або ванни є те, що виключається необхідність попередньо усувати подряпини. Рідкий матеріал розтікається та вирівнює поверхню.
Робота виконується за один день, процес не можна переривати. Подбайте, щоби рідкого акрилу вистачило. Краще придбати об’єм із запасом.
Рідкий акрил додатково не розводьте водою. Так ви точно не зможете заощадити. Такі дії призведуть до утворення тонкого шару покриття, який дуже швидко пошкодиться під час активної експлуатації сантехнічного виробу.
Читайте також: Коли треба змінювати автомобільну гуму на зимову
Будьте першим, хто прокоментував "Як відновити емальовану поверхню раковини чи ванни"