У Житомирській міській раді нарешті «помітили» проблеми з водостоком під час рясних злив. Проте поки що це зацікавило тільки депутатів, чиновники ж переконані, що зі зливною каналізацією все гаразд, а проблеми під час дощу виникають через сміття.
Члени бюджетної комісії Житомирської міської ради рекомендуватимуть міському голові та профільному заступнику підготувати та розробити техніко-економічне обгрунтування щодо зливової мережі на розі вулиць Покровська-Грушевського. Відповідне рішення ухвалили сьогодні, 31 травня.
У неділю, 30 травня, через зливу окремі райони Житомира залило вщент. Старі зливові каналізації не впоралися з величезними потоками води, перехрестя Покровської та Грушевського перетворилися на річку. Пересуватись містом було складно не лише перехожим, а й транспорту. Проте, деякі житомиряни знайшли вихід із ситуації і перетворили лихо на справжню забаву. Хтось плив вулицями на матраці, а хтось катався на гідроциклі.
Начальник управління комунального господарства міської ради Олександр Марцун каже, що у підтопленні вулиць винне сміття, яке забивало зливові люки:
«Всі питання були вирішені буквально за 15-30 хв. В часі було дві бригади, які об’їхали місто. Але все було пов’язано з тим, що ця злива принесла сміття, це целофанові кульки. Одного целофанового кулька достатньо, щоб не працювала зливова решітка, і в тих місцях були підтоплення, сміття прибрали і за 10 хв питання було знято. Що стосується Житнього ринку, а саме вул. Хлібної, там дійсно є проблема, там потрібно будувати в іншу сторону новий каналізаційний колектор».
«Там все абсолютно працює, колектор працює на 100%. За вчорашню добу випала норма опадів за два місяці. Якщо ви бачили, по вулиці тече в борти рівно, а в нас лежать шестисотки, то звичайно, ця вода не вміститься в цей колектор. Ми вчора були з моменту підтоплення, вода стікає за три години. Вода вчора в тих містах фонтанувала з люків, піднімала їх, в нас дуже великий на цей колектор водозбір. Змінювати діаметр по вул. Покровській до території ТТУ, абсолютно нічого не дасть, бо фонтанує вода з решіток і люків. Нам треба шукати варіант будівництва іншого колектора або санації старого».
«Водоканал не займається відводом дощових та штормових вод. Ми займаємося тільки водопостачанням та водовідведенням. Інше комунальне підприємство займається в нас ливневою та зливовою каналізацією», — пояснив директор комунального підприємства «Житомирводоканал» Житомирської міської ради Андрій Нікітін.
За стан зливових каналізацій у Житомирі відповідає КП «Експлуатація штучних споруд» міської ради.
Аби хоч якось розібратися у цій проблемі, члени бюджетної комісії Житомирської міської ради вирішили надати рекомендації міському голові та профільному заступнику підготувати та розробити техніко-економічне обгрунтування щодо зливової мережі на розі Покровської-Грушевського.
Будьте першим, хто прокоментував "Житомирські чиновники запевняють, що повінь в місті — це нормально"