coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
1xfan manager
1X FAN models
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine

Бердичівські артилеристи повернулися з НАТівських навчань (ВІДЕО)

Бердичівським артилеристам випала честь вперше взяти участь у навчаннях разом з військовими країн-членів НАТО. Міжнародні тактичні навчання «Dynamic Front 2021» проходили у травні на полігонах Німеччини і Польщі. 12-та батарея 4-го дивізіону 26-ої артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича вже повернулась у місце дислокації. Після приїзду військових бригада зібралась у 30-му гарнізонному будинку офіцерів, щоб відзначити побратимів.

«Не дивлячись на те, що існують проблеми в автоматизованих процесах під час підготовки стрільби, управління вогнем, в управлінні діями батареї, відсутність певних технічних складових, батарея гідно представила Україну, ЗСУ і безпосередньо і артилерію ОК «Північ», – розповідає Андрій Маліновський, командувач ракетних військ і артилерії ЗСУ.

Андрій Маліновський каже: гармаші здобули схвальну оцінку не тільки з вогневої підготовки, але і у керівництві зведеного підрозділу в складі об’єднаних сил швидкого реагування НАТО в Європі. Він нагородив солдатів та офіцерів, вручив і почесні нагрудні знаки «За взірцеву службу». У артилеристів, каже, на навчаннях була змога поділитись бойовим досвідом, набутим безпосередньо на полях боїв проти реального ворога.

«Вони вражені, що на простій техніці ми досягаємо таких результатів, вони в першу чергу дивились на нас як на воюючу країну і на людей з бойовим досвідом, максимум намагалися перейняти бойовий досвід, а не підготовку нашу», – каже Денис Гуменюк, командир 12 артилерійської батареї.

Військовий каже: на навчаннях зацікавились бердичівськими артилеристами.

«Вони би залюбки відвідали нашу бригаду, подивились на наш побут, на наш підхід до занять бойової підготовки», – каже він.

Командир 26-ої бригади пояснює: «Dynamic Front 2021» проводили серед артилерійських підрозділів як країн учасників НАТО, так і партнерів об’єднання. За його словами, бригада не має досвіду участі в міжнародних навчаннях. В Європі відпрацьовували не лише бойові стрільби, а й роботу в штабах.

«Наші партнери – США – були здивовані якістю підготовки наших офіцерів, які знали основні процедури планування, які застосовуються в країнах НАТО, процедури виклику вогню та коректування вогню. Мало того, вони побачили наші бланки коректування вогню, зняли копії і користувались ними протягом всіх навчань», – розповідає Андраник Гаспарян, командир 26 бригади.

В період навчань на територію дислокації 12-ої батареї прибуло командування підрозділів збройних сил США, командувач сухопутних військ сил НАТО в Європі.

«Побачили реальний рівень підготовки особового складу, те, що в них очі горять і вони свою справу знають і вміють виконувати якнайкраще. За результатами виконання вогневих завдань всі наші цілі були уражені, жодного разу не було зафіксовано невлучання в ціль або вихід снарядів за межі котла. Вони були дуже здивовані тим, що ми мали не надсучасне обладнання, але найпершими завжди виконували завдання», – додає командир бригади.

Андраник Гаспарян нагороджує усіх учасників навчань грамотами і відзнаками та вручає їм  спільні фото з «Dynamic Front 2021» . Командир 12-ої батареї каже: такий досвід цінний для військових. Та й прагнути нашому війську є до чого.

«Побут відрізняється загалом від побуту ЗСУ. Це від наметового навчання, організації харчування, охорони, лазні, вбиральні. Характерним для мене є організація дозвілля, більше часу на заняття фізичною підготовкою, особистих потреб військовослужбовця. Це є позитивні моменти», – каже Денис Гуменюк, командир 12 артилерійської батареї.

Сергій Ліплянський – солдат з Чернігова. Хлопець знає польську та трохи англійську, тож бар’єру у спілкуванні з учасниками навчань не мав. Його завданням було піднести заряд, щоб вчасно зарядити гармату. Вражень від поїздки море.

«Кормлять як, набагато краще і більше, соки, бюргери, хот-доги, таке, трошки незвичне воно, не те, що внас. У нас прийнято що? Каша якась, а там і масло дають, і соки, шоколадки, трохи було цікаво спостерігати за тим, як вони годують свій особовий склад», – розповідає солдат Денис Ліплянський.

Особливо сподобалась організація життя військових на полігоні.

«Є душ стаціонарний, де можна на день скільки хочеш разів ходити туди. Біотуалети були поставлені. В цьому питанні все було там добре», – додає хлопець.

Головний сержант, командир відділення управління в 26-ій бригаді Олександра Стельмах теж їздила на навчання.

«Там дуже люблять природу, там бігають звірята, ніхто нікого не ображає. Всі милі, звиклі. У нас це ще в процесі. Сподобалось все: від першого дня до останнього», – розповідає Олександра Стельмах.

Її завдання  були пов’язані з корегуванням вогню.

«На самих навчаннях ми були майже місяць, до цього були на полігоні у Дівічках 2 місяці. Ми з 9 березня по 27 травня включно не були дома», – каже дівчина.

Міський голова Бердичева привітав артилеристів з поверненням.

«Вперше в Європі показали клас, показали силу нашого війська і показали те, що у нас є кому захищати наш суверенітет», – говорить Сергій Орлюк, міський голова Бердичева.

В навчаннях «Dynamic Front 2021» задіяли 1800 військових від 16-ти країн НАТО з усієї Європи, включно з участю України.

Будьте першим, хто прокоментував "Бердичівські артилеристи повернулися з НАТівських навчань (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*