На базі дитячого табору «Соколятко» своє десятиліття відзначив Бердичівський Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю. На День народження закладу серед лісу, на свіжому повітрі панує святкова атмосфера: для дітлахів проводять різні майстер-класи і розваги на будь-який смак.
Завітав навіть учасник шоу «МайстерШеф» 6-го сезону, спортивний кухар Олег Ковальчук. Чоловік приїхав змотивувати дітей з вадами здоров’я не боятися кухні і пробувати свої сили в приготуванні смачненького. Разом з дітворою він готує шоко-боли.
«Це щось з прикладу нашого дитинства, – шоколадної картоплі, яку робили. Але ми не використовували вершкового масла, щоб це було більш дієтично. Ми використовували пісочку, тобто крамбл – солодке таке печиво, какао, цукрову пудру і за допомогою молока ми виводили консистенцію рихлості. Вони формували шоко-боли», – розповідає учасник шоу «МайстерШеф» 6-го сезону, спортивний кухар Олег Ковальчук.
Олег Ковальчук привіз для майстер-класу фрукти та горіхи. Діти стараються, слухають поради і максимально самостійно готують смаколики. У Саші вже все готово, лишились останні штрихи. Шеф задоволений. Мама хлопчика теж. Жінка каже: синові скоро 12 років, він не розмовляє, але першим записався на кулінарний майстер-клас.
«В нього сестричка кухар-кондитер майбутній. Йому подобається, він постійно на кухні. Якщо солодке ми щось готуємо – булочки наприклад – він змащує, сипле пудрою, м’ясо перекручує. Чоловічу роботу робить, молодець, на городі помагає», – каже мама особливої дитини Катерина Шлапак.
Зараз у Центрі реабілітації на обліку 158 дітей віком від народження і до 18-ти років, розповідає директорка закладу Тетяна Осадчук.
«Діти, які дуже важкі, уже мають надбання – почали ходити, сидіти. І кожна якась перемога – це перемога над собою, над хворобою, над тим, що є стимул життя», – говорить Тетяна Осадчук, директор КУ «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю».
Десять років тому, каже вона, все починалось з маленького центру, де працювало 5 працівників на пів ставки. З часом почали надавати послуги фізичного реабілітолога, логопеда, дефектолога, практичного психолога, щоб діти отримували повний комплекс реабілітаційних послуг. Зараз у Центрі працює 20 працівників, додалась послуга денного догляду – міні-дитсадка для дітей з важкими діагнозами. На День народження закладу спробували задіяти якомога більше дітвори з батьками, щоб усі відпочили і поспілкувались на природі.
«Це свято організовувало майже все місто, були задіяні всі представники розважальних закладів, навчальних закладів, музична і художня школи, ЦПО, бібліотека. Є люди, які просто приходили, допомагали, вони не хочуть піару, а просто допомагали коштами і фізично», – каже Анастасія Вігінська, культорганізатор заходу.
Валентина з донькою Анею приїхала з Великої П’ятигірки.
«Були на майстер шеф, але вона не може руками робити, ми поспостерігали, їй сподобалось. І кульки вона пробували надувати, сподобалось», – говорить Валентина, мама особливої дитини.
На музичній локації майже весь час чути барабан – сьогодні він чи не найпопулярніший інструмент. Учні музичної школи грають на сопілці, баяні, скрипці і малих барабанах. Охочі долучаються.
«Дітей будь-якого віку і звичайних, і особливих потрібно навчати, залучати до музичного мистецтва. Бо це великий розвиток в першу чергу, розумієте, це розвиток півкуль головного мозку і тактильності, моторики, розвиток величезний. Ну і, звичайно, це наші емоції, які передаються тільки таким чином як гра на інструменті або спів», – розповідає Антоніна Круковська, викладач Бердичівської музичної школи.
Низка партнерів допомогли провести і організувати День народження Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю. Це і розваги, і обід, і культурно-розважальна програма, і фото на згадку. З такими друзями, кажуть, не страшно мріяти і крокувати у майбутнє.
Будьте першим, хто прокоментував "Бердичівський Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю святкує 10-ий День народження (ВІДЕО)"