У 26-ій артилерійській бригаді імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича день відкритих дверей. А це гарантує вільний доступ до техніки військових, можливість її дослідити. Підлітки цікавляться гарматою 152-міліметрового калібру «Гіацинт-Б».
Ця далекобійна гармата стріляє практично на 30 тисяч метрів, важить майже 10 тонн. Технікою управляє 7 чоловік плюс водій тягача. Євген на посаді старшого навідника вже 3 роки.
«Чесно сказати, щоб артилериста навчити в учєбці – це мінімум треба 3-4 місяці. Це професіонала. А дала все приходить з досвідом в АТО. Я вже на ній добре працюю, осєчок в мене нір азу не було» – розповідає Євген Грицюк, старший солдат і старший навідник гармати 10-ої артбатареї.
Не менший інтерес у гостей до радіолокаційної станції. Вона призначена для виявлення вогневих позицій противника за його пострілами. Для цього працює 4-ро людей: начальник станції, оператор і 2 водії. Ще у комплекті є антена і генератор для станції.
«Коли ворог стріляє з артилерії, мінометів або з РСЗВ, снаряд летить, якщо він потрапляє в сектор роботи нашої розвідки, станція опрацьову3є і визначає за допомогою своїх алгоритмів звідки відбувся постріл. Ми потім передаємо ці координати нашим вогневим засобам», – розповідає командир радіолокаційного взводу, лейтенант Максим Бруцький.
Галина Слюсар, тітка згиблого артилериста Василя Малянівського, приїхала на день відкритих дверей частини з онуками.
«Дуже важливо для підростаючого покоління приїхати сюди у військову частину, подивитися на техніку військову, попробувати, пощупати і побігати по ній. Це закалює їхній дух і вони – це підростаюче покоління і майбутня зміна нашим військовим», – каже жінка.
Сергій Галецький з хрещеником розглядає протитанкову гармату. Чоловік підказує хлопчику зі знанням справи, як керувати технікою. І не дарма, адже як медик приймав участь у бойових стрільбах з бригадою.
«В нас такий захід проходить раз у рік. Думаю, їх треба хоча б 3-4 на рік. Це йде на користь людям. Патріотизм, щоб виховувати нашу молодь, щоб більше людей приходило на контрактну службу, тут нічого страшного нема», – каже Сергій Галецький, медик 26 бригади.
Також артилеристи представили комплекс «Фурія». На сході він конкретно виручає бригаду, кажуть військові. Працює за комплексом дві людини: зовнішній пілот і оператор. Для цього проходять спеціальне навчання, адже обладнання дороге: один такий літачок коштує близько 500 тисяч гривень.
«Він призначений для розвідки, дорозвідки, корегування вогню і конвоювання. Найважливіша його функція – розвідка і дорозвідка, бо в найкоротший термін можна подати якісне зображення ворожої техніки, її кількість і безпосередньо координати», – говорить Олександр Сінєльніков, зовнішній пілот БПЛА.
Цього ж дня у військовій частині презентували документальну книгу «Очі бога війни». Для ЗСУ це ексклюзив. Автор ідеї – офіцер бригади Олег Бутенко. Інформацію для видання надали колишні артилеристи і волонтери, які допомогли створити авіарозвідку 26-ої бригади.
«Збройних Силах України ще не писали про безпілотну авіаційну розвідку. В даній книзі розповідається, як на початку війни у 2014 зовсім нічого не було із нашої авіарозвідки і внаслідок яких дій ми прийшли до того, що зараз маємо дуже потужну і сильну повітряну розвідку», – розповідає Олег Калашніков, автор книги, прес-офіцер 26 бригади.
Артилеристи пригощають гостей смаколиками та подбали про розважальні і спортивні локації для дітей.
«26 бригада живе, розвивається завдяки простим людям, завдяки місту, волонтерам. Сьогодні вирішили зробити свято для всіх. Нам приємно бачити щасливих людей, дітей, які сьогодні дехто і розповідав, що мріє стати теж військовим», – каже Володимир Швець, офіцер відділення морально-психологічного забезпечення.
Військовий оркестр не лишився осторонь дня відкритих дверей і задав ритму любителям живої музики.
Будьте першим, хто прокоментував "Бердичівські артилеристи відчинили двері для гостей (ВІДЕО)"