Другий день урочистостей ікони Матері Божої Бердичівської кличе до Кляштору Босих Кармелітів як паломників, так і бердичівлян. На площі біля храму неквапливо збираються люди. Більшість шукає холодок або поспішає до ікони всередину кляштору, щоб встигнути вклонитися святині до початку урочистостей.
Анна з сином приїхали з Бучі. Жінка має досвід паломництва і привчає до цього дитину.
«Це така енергія, воно просто притягує. А ще у нас було свідчення: у Владислава були проблеми зі здоров’ям. Ми приходили і просили у Матері Божої помочі. Ми вже 5 років, як кажуть, не знаємо горя», – розповідає Анна, паломниця.
Андрій з побратимами з 26-ої артилерійської бригади має відповідальну місію: хлопці нестимуть ікону. Каже: ходив у художню школу на території монастиря кармелітів років 15-16 тому. Тому і знає про святиню.
«Приходив багато раз, щороку приходили паломники, дивився. Інструктаж проводили, звісно, показали, розказали, щоб знати як і що. Тут свої нюанси, обставини, потрібно знати, що робити», – каже Андрій, військовий.
Медична служба при Санктуарії розгорнула 2 міні-госпіталі. За суботу до медиків звернулось майже сто осіб. В лікарню нікого не відправили: допомагали на місці.
«Зверталися більшість із опіками, мозолями, натоптишами, низьким тиском, втратою свідомості. Погода і такі ускладнення були. Болі в кишківнику, шлунку, тошноти», – розповідає Емма Підгорчук, керівник медичної служби при кляшторі босих кармелітів.
Урочиста літургія за участю єпископату римо-католицької церкви України розпочинається. Цьогоріч свято назвали «Україно, не бійся прийняти Марію». Спека все ж внесла корективи у дійство: не всі люди можуть вистояти на сонці. Навіть з головними уборами чи зонтиками. Багато хто розмістився подалі шукаючи затінок. Настає мить виносу з храму ікони Матері Божої.
Подякувати Марії за її присутність у житті приїхало чимало гостей не лише з України, а й з-за кордону. Серед них Надзвичайні і Вповноважені посли Польщі, Хорватії, Словенської Республіки в Україні з дружинами, держсекретар міністерства культури Республіки Польща, генеральні консули Польщі у Вінниці, Одесі, Львові. Приїхали представники обласної, районної та міської влади.
«Ікона Матері Бердичівської – це благословення нашої бердичівської землі. І я вірю в те, що у нас, на нашій землі, наші жителі будуть здорові і щасливі. Сьогодні той день, коли люди мають можливість підійти до ікони, прихилити свою голову і попросити те саме сокровенне, що у них на душі», – говорить Людмила Димидюк, голова Бердичівської РДА.
2021-ий рік є особливим часом для кляштору, пояснює єпископ Києво-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький.
«Подякувати Богові за 30 років відродження структури римо-католицької церкви в Україні. Так сталося, що дещо раніше навіть перед проголошенням нашої держави України рішенням святішого отця Іона Павла ІІ було встановлено структуру католицької церкви тоді ще при Радянському Союзі. Але на теренах сьогоднішньої України», – каже він.
А ще цьогоріч кляштор, як Санктурій Матері Божої Бердичівської, святкує 10-ліття, відколи він став Всеукраїнським.
Будьте першим, хто прокоментував "Свято Бердичівської ікони Матері Божої: спека не злякала (ВІДЕО)"