coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
1xfan manager
Stay with Ukraine
1X FAN models
Stay with Ukraine

У серпні пройде “зоряний дощ”: як побачити та сфотографувати метеорний потік Персеїди

У ніч з 11 на 12 серпня в небі можна буде побачити потік метеоритів, який з’являється щороку від сузір’я Персея. Проте найкраще зорепад спостерігатиметься саме в кінці тижня, адже потік метеорів буде найбільш явним саме в цей період. 

Літній зорепад відбувається щороку в період з кінця липня до середини серпня.

Циклічність метеорного потоку пов’язана з тим, що Земля щороку проходить через шлейф пилових частинок, який залишився від комети Свіфта – Таттла. 

Маленькі пилові частинки, потрапляючи в атмосферний шар Землі, утворюють той самий метеорний потік який ще називають «зоряним дощем».

Насправді ж, «зорепаду», як такого, не існує. Так абстрактно виражаються, коли бачать згоряння метеоритів.

Експерти очікують, що цьогоріч потік Персеїди рухатиметься зі швидкістю 30-40 км/год.

Зауважимо, що особливого місця для спостереження зорепаду не існує. Потік проглядатиметься фактично у всіх регіонах Північної півкулі Землі. Головне – знайти найбільш безхмарне небо без вуличного освітлення, туману та інших задимлених регіонів.

Експерти з NASA радять фотографувати метеорний потік Персеїди у час піку 11, 12 та 13 серпня.

Щоб фото вийшло чітким та якісним краще скористатися штативом та налаштувати в фотоапараті максимально тривалу витримку і таймер або дистанційне керування затвором камери. Найменший рух руки при натисканні кнопки може зіпсувати кадр.

Якщо є можливість, краще скористатися ширококутним об’єктивом чи, як його ще називають, «риб’ячим оком», щоб захопити якомога більший кут огляду.

Фокус експерти радять налаштувати в ручному режимі, на автоматику в такому випадку краще не розраховувати. 

У NASA також радять фотографам експериментувати: найбільше залежить від витримки або швидкості затвора (shutter speed) – на максимальних значеннях ви можете відобразити не тільки згоряння метеоритів, але і смуги від пересування зірок. Якщо ж хочете, щоб маленькі крапки в небі залишалися статичними – краще налаштувати коротку витримку.

Минулого 2020-го року можна було побачити лише кілька десятків метеорів на годину, тоді швидкість потоку Персеїди досягала 200 одиниць на годину.

«Люди спостерігають за цим метеорним потоком найчастіше, тому що він відбувається влітку, коли ночі теплі і зручні, і вам потрібно турбуватися тільки про комарів», –  розповів фахівець з вивчення метеорів в NASA Білл Кукі.

Будьте першим, хто прокоментував "У серпні пройде “зоряний дощ”: як побачити та сфотографувати метеорний потік Персеїди"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*