А влада де? Львівське сміття у селі нікого з чиновників не хвилює (ВІДЕО)

Десятки, а можливо, і сотні тон львівського сміття продовжують лежати на території недобудованого цегельного заводу неподалік Бердичева. Декілька тижнів тому мешканці Семенівської об’єднаної територіальної громади, де розташована горе-недобудова, почали масові протести. Люди обурені сусідством справжнього сміттєзвалища у селі Терехове.

Голова громади Наталя Семенюк розповіла нам: наприкінці березня ОТГ зверталась у ряд компетентних органів і організацій. Зокрема до обласної ради і адміністрації. І дійсно, такого листа там отримали. Заступник голови ОДА Олексій Ясюнецький телефоном повідомив: в області створено спеціальну комісію, але яку саме – не називає. Вона і має розібратися, що до чого. Деталей ситуації на даний момент чоловік поки не може сказати.

Речник обласного управління нацполіції Алла Ващенко зазначає: наразі поліцейські з’ясовують, кому ж саме належить недобудований цегельний завод та як його було придбано. Встановлюється, чи мав право власник завозити туди сміття. Слідство триває, але підозри у злочині ще нікому не оголошено.

Піднімала Наталя Семенюк «сміттєву проблему» і на засіданні з децентралізації, де були колеги з інших об’єднаних громад.

«Слідчі дії проведені, але реакції від екології на сьогоднішній день немає. В минулому році було завезено сміття в Ушомирську громаду Коростенського району. Але за сприяння всіх органів сміття було вивезено повністю», – говорить голова Семенівської громади Наталя Семенюк.

Власник недобудованого цегельного заводу досі не з’явився у Тереховому для бодай якогось діалогу. Люди кажуть: приїздив його представник, який начебто представлявся то кризовим менеджером, то виконавчим директором.

«Представник пояснював, що він вивезе, перерахує кошти, але проблема з полігонами. Зв’язувалися ми з сусідніми полігонами. Вони в невеликій кількості готові прийняти сміття, сказали, не лишать нас у біді і по 1-2 машині приймуть. Але коштів не перераховано, транспорт не дано. Зараз транспорт готові надати місцеві фермери, а коштів так і не надходить», – каже пані Наталя.

Обіцянки профінансувати вивезення сміття, каже вона, громада чує майже щодня від представника власника. Полігони просять близько 30-ти гривень за куб сміття. Але, вочевидь, це для нього чи сума не підйомна, чи зайвий раз турбуватися лінь. З недобудованого заводу, щоб зробити видимість роботи, все ж вивезли трішечки непотребу. Втім, кажуть люди, це крапля у морі.

«Вивезено було 9 ЗІЛів. Завозили вагонами, а вивозять сумками. Це неприпустимо просто», – каже Наталя Семенюк.

У відчаї люди вже перекривали трасу Житомир-Могилів-Подільський, яка проходить через територію громади. 9-го квітня зробили це і у Бердичеві під офісом радикалів, котрі, нібито, не без гріха у «сміттєвій історії».

У боротьбі за чисте довкілля підтримали Семенівську громаду і її найменші жителі. Діти організували флешмоб. Підхопили його і дітлахи з сусідньої Райгородоцької громади.

Настрої людей, говорить голова ОТГ, рішучі. Вони діють у правовому полі, але терпець увірвається у багатьох. Здаватися селяни не збираються, бо згоди на сміттєзвалище в громаді не давали.

Як ми повідомляли раніше жителі сіл Семенівської ОТГ повстали проти звалища львівського сміття на території їхньої громади. Люди спіймали автомобіль зі сміттям, облаштували блокпост та перекривали автодорогу міжнародного значення.

Будьте першим, хто прокоментував "А влада де? Львівське сміття у селі нікого з чиновників не хвилює (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*