Аварію на головній каналізаційній станції Житомира ліквідовано, екологи підраховують збитки

Сьогодні, 13 серпня, голова Житомирської міської ради Сергій Сухомлин розповів про підсумки роботи службової перевірки та ситуацію з ліквідацією аварії на головній каналізаційній насосній станції:

“Ситуація вже нормалізувалася, ніяких викидів немає, рівень кисню ми кожен день заміряємо  нижче по скиду і вище. Він зростає. Вчора був 4,8 сьогодні 5,6. Більш-менш ситуація нормальна.

В середу на виконкомі ми будемо розглядати ряд заходів по зарибленню, закупівлі риби для того, щоб відновити баланс. Суму збитків та об’єми скидів підраховує екологічна інспекція”.

Міський голова також зауважив, що запускатимуть рибу в першу чергу 

за кошти водоканалу та, можливо, фонду міста, який передбачається на такі аварійні ситуації. 

“Все буде залежати від того, що нарахує екологічна інспекція. Мінімальна сума це 500-800 тис грн. Ми плануємо запустити саме такі види риби, які чистять річку. Це білий амур, товстолоб та карп.

Ті види, які постраждали, мають можливість самостійно відновити популяцію, а для річки дуже важливо очищення”.

Сергій Сухомлин також розповів, що вчора, 12 серпня, засідала комісія щодо службового розслідування й вже підписано протокол:

“Там чітко вказана провина кожного в цій ситуації – де підрядник, де керівництво водоканалу, де технагляд. Протокол вже оприлюднений. Після того, як всі учасники нададуть письмові пояснення, як це вимагається, тоді прийматимуться міри про дисциплінарну відповідальність. Підрядник фактично залишив роботу, трубу не запломбував. Керівництво і технагляд не зробили зауважень. Тому після надання пояснень будемо робити висновки”. 

Натомість директор комунального підприємства “Житомирводоканал” Андрій Нікітін розповів, що на момент аварії ГКНС була передана підряднику, який виконує роботи з реконструкції на об’єкті, тому звинувачувати водоканал ніхто не має права. Він також розповів про заходи безпеки, які мають вберегти станціюю від повторних катастроф:

“Ми розробляємо зараз додаткові заходи безпеки для того, щоб зберегти нашу насосну станцію під час реконструкції. Наші підрядники та субпідрядники створюють додатковий рівень стіни, яка має зберегти лінію, що зараз введена в експлуатацію. Тобто для того, щоб не затопило машинний зал через цю непрацюючу лінію, зараз вводять додаткову стіну. Якщо буде підвищуватися рівень води, він не йтиме туди. Додатково до цього, якщо буде великий приток води, ми розуміємо, що стіна вбереже ту частину, яка під реконструкцією, але вода піде назовні, затопить подвір’я і це буде також екологічна катастрофа, адже вона потрапить в річку по суші. Ми зараз відпрацьовуємо варіант встановлення насосів, які зможуть дуже швидко скидати зайвий обсяг води на невеликий проміжок часу в річку знову, щоб зберегти машинний зал. Тому що під час реконструкції буде дуже тонкий момент, коли ми вже праву частину залу демонтуємо і буде працювати два, але менш потужних насоси, коли насосна станція зазвичай приймає 2-2,5 тис м3 на год, і ми деякий час будемо змушені залишитися лише на 2.5 тис м3 на год. Тоді в нас не буде жодного резерву. Нам доведеться встановити додаткове обладнання, для того щоб відкачати зайву воду”.

Він також розповів, що проведене внутрішнє розслідування встановило, що миттєвий притік великої кількості води, а також недостатній розрахунок підрядника щодо убезпечення станції від затоплення призвели до цієї катастрофи.

“Юридично вся територія головної каналізаційної насосної станції передана  нашому підряднику компанії “Зетех”. Згідно акту передачі вони мають забезпечити повністю всі фактори, які можуть створювати для нас небезпеку. Як по затопленню, так і щодо життя та ушкоджень співробітників, наших чи своїх. Це повна 100% відповідальність за майданчик. Разом з ними тут працює технічний нагляд, який має попереджувати нас про будь-які ризики. Крім того ми неодноразово попереджали нашого підрядника, що можна і що не можна робити, що трубопровід, через який заливало машинний зал, треба заблокувати. Реакції, на жаль, не було”. 

За інформацією директора КП екологічна інспекція передала все розслідування поліції, де й відбудеться повне розслідування, допити та встановлення обставин подій.

Будьте першим, хто прокоментував "Аварію на головній каналізаційній станції Житомира ліквідовано, екологи підраховують збитки"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*