Аварію на головній насосній станції Житомира досі не ліквідовано: стоки продовжують витікати в річку й морити рибу


Станом на 9 серпня через аварію, яка трапилася три дні тому на головній каналізаційній насосній станції КП “Житомирводоканал”, стоки продовжують потрапляти в річку, адже не працює жоден з насосів. Тим часом у соцмережі Facebook житомиряни публікують фото про мор риби та забрудненість річки, проте у КП такої інформації немає.

Директор “Житомирводоканалу” Андрій Нікітін розповів, що зараз на підприємстві працюють над тим, щоб вже сьогодні запустити в роботу один з насосних агрегатів і припинити скиди в річку Тетерів:

“Наше завдання на сьогодні запустити один з насосних агрегатів для того, щоб припинити скид стічних вод в річку і розпочати перекачку на очисні споруди каналізації. Ми підвезли насосні агрегати до спеціальних сушарок. Там протягом доби вони проходили процес висушування, і зараз ми монтуємо перший двигун насосного агрегату №3, щоб вже сьогодні запустити його в роботу й почати процес перекачки. На підході в нас другий двигун, який ми плануємо сьогодні забрати з міста Бровари. Там він також проходить процес сушки, і плануємо завтра ввести його в експлуатацію”. 

Він також пояснив, що лабораторія підприємства майже кожну годину-дві намагається моніторити якість води в річці через скид до дамби біля паперової фабрики та вище, ніж скид головної каналізаційної насосної станції.  

“Разом з насиченням нашої річки стічними водами, а також зі спекою, яка була вчора, показники по кисню погіршилися. В суботу вони трималося вище норми, це було десь близько 5 мг/л, при допустимій нормі не нижче 4 мг/л. Але вчорашня спека в середньому з 3,5 мг/л кисню знизила показники наприкінці дня до 2,8 мг/л. Була не така спекотна ніч і ситуація більш-менш покращилася, але все одно ми знаходимося нижче, ніж норма по кисню”, – пояснив директор “Житомирводоканалу”. 

Тим часом, поки не полагодять насосні агрегати, скиди стічної води в річку не припиняться. 

“Ми маємо розуміти, що якщо буде короткострокова, але велика кількість опадів, й випаде кілька добова норма, то нам потрібно, щоб працювало два насоси. З іншого боку дощ суттєво наситить річку киснем. Тому з однієї сторони це погано, з іншої – покращить ситуацію. 

На момент затоплення машинного залу працювало два насоси і один був в резерві. Цього було достатньо”, – сказав Андрій Нікітін. 

Він також запевнив, що в результаті скиду забруднена вода ніяким чином не могла потрапити до фонтанів міста чи безпосередньо до споживачів.

“Це абсолютно різні речі. Головна каналізаційна насосна станція качає на очисні споруди. Скид з очисних споруд знаходиться набагато нижче і віддалений від водозабору, який знаходиться вище по течії. Фонтани відокремлені, в них циркулює вода одна й та ж сама. Вона ні в якому разі не має відношення до каналізації.

Якість води в нашому водосховищі цього року б’є всі рекорди по забрудненості. Людський вплив на наше водосховище дуже великий. Це стосується скидів неочищених вод, які знаходяться вище по течії і також це аграрна промисловість і зливи, які змивають органічно-мінеральні добрива до нашого водосховища. Все це має суттєвий вплив на стан. Стосовно марганцю, який додає кольору воді з крану, він в цьому році в десять разів більший, ніж був минулого року.  Наші очисні споруди не  розраховані на таку кількість забруднень”, – зазначив директор КП.

Про загибель риби директор комунального підприємства не зміг розповісти, лише зауважив, що це не в компетенції “Житомирводоканалу”.

“Облік стоків відбувається на очисних спорудах каналізацій. Зараз стоки немає можливості порахувати. В середньом місто скидає 45-48 м3 на добу. 

А коли спекотний період і поливний сезон, ми споживаємо орієнтовно 55-65 тис м3 води на добу”, – сказав Нікітін. 

Будьте першим, хто прокоментував "Аварію на головній насосній станції Житомира досі не ліквідовано: стоки продовжують витікати в річку й морити рибу"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*