Бердичів, готуйся: артилеристам – 15 років: зміни в частині і секрети святкування (ВІДЕО)

У Бердичеві 26-та артилерійська бригада вже готується до 15-річчя, що припадає на липень. Військова частина на День народження запланувала багато. Зокрема тут хочуть присвоїти бригаді почесне найменування «імені Романа Дашкевича» – одного із засновників української артилерії.

Молоді артилеристи кажуть: служба змінила характер і загартувала бойовий дух. Старший лейтенант Владислав Лесик після закінчення Нацакадемії сухопутних військ 2 роки служить у бригаді. Найважче було заслужити довіру підлеглих.

«У 26 бригаді найбільший плюс – це стабільність. Ми можемо з упевненістю сказати, що у нас буде завтрашнього дня, через день, тиждень. Впевнені у своєму забезпеченні, впевнені, що будемо одягнені, матимемо заробітну платню і що нам буде де жити», – говорить Владислав.

Старшому прапорщику Олександру Яремчуку служити довелось у ще радянські часи. За плечима 22 роки військового стажу. За 15 років існування бригади, каже, сюди пройшли великі зміни у харчуванні, техніці, постійно проходять військові навчання особового складу.

«Люди, які стараються, помагають. Командири – це у першу чергу їхня заслуга, вони постійно тримають на контролі ці заняття. Це дуже добре, я пройшов, задоволений. В армію прихожу з настроєм і йду. Це в мене такий позитив. Бригада виконує мобільні завдання, вона швидко пересувається, організовується, швидко знаходить свої цілі», – говорить пан Олександр.

До 15-го Дня народження артилеристи випустять ювілейну медаль, з елементами прапорів України і Бердичева. З дизайном допомогли столичні фахівці.

«Ми їм розробили ескіз, показали, як ми бачимо цю медаль, що на ній має бути зображено, як правильно. Ми вибрали один варіант, який сподобався найбільше. Емблема артилерії ЗСУ – це пушки перехрещені. Герб Бердичева обов’язково і напис 26 бригада, 15 років», – розповідає Сергій Старик, офіцер відділення морально-психологічного забезпечення 26 бригади.

 Відзнака буде номерною. У частині поки не знають, скільки їх зроблять. Посвідчення і футляр йдуть у комплекті. Медаль отримують бажаючі, які колись служили чи зараз служать у бригаді.

Паралельно артилеристи запланували створення історичного меморіалу.

«Ми хочемо створити на території частини такий меморіал, який би висвітлював епоху героїв України всіх поколінь, починаючи з часів Київської Русі і закінчуючи сьогоденням. Це буде у вигляді алеї, він матиме назву «Слава героям усіх поколінь», будуть висвітлені матеріали періодів історії України», – додає Сергій Старик.

Перед музеєм військової частини хочуть поставити макет танка. На нове місце перенесуть капличку. Довкола неї облаштують територію, де батьки солдат зможуть з ними поспілкуватись.

Планують до 15-річчя видати вже 2-у збірку поезій, котрі присвячені подіям на сході України. А ще окремо книжку про 26-ту бригаду в період воєнних дій у 2014-15-му роках.

«Ми будемо дуже вдячні, якщо хтось надішле нам свої спогади, кісь фотоматеріали тих часів 14-15-ий рік. Ми працюємо над створенням документального фільму про нашу бригаду. Будемо дуже вдячні, якщо хтось поділиться архівними фото, які знімались на телефон чи інші гаджети саме тоді, коли вони служили в бригаді», – каже Олег Калашніков, т.в.о.прес-офіцера 26 бригади.

Долучитись до святкування можуть усі охочі як ідейно, так і фінансово.

«Потребує фінансового ресурсу всі проекти і задуми. Люди звертаються, влада, депутати звертаються, підприємці надають допомогу, приймають активну участь у нашому святі, це спільне свято для Бердичева», – говорить Сергій Старик.

Всіх секретів свята артилеристи не розкривають. Кажуть: гості зможуть і озброєння побачити, і смачної каші чи шашлику поїсти. Здивувати знайдуть чим!

Будьте першим, хто прокоментував "Бердичів, готуйся: артилеристам – 15 років: зміни в частині і секрети святкування (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*