Бердичівські психологи навчаються на НАТівській базі. Усе заради українських воїнів (ВІДЕО)

Двоє психологів з Бердичівського обласного госпіталю ветеранів війни  розпочали навчання за першою системною програмою для психологів за стандартами ЄС і НАТО у Польщі. Із вересня її фінансує і проводить Республіка Польща на базі 23-го військово-медичного шпиталю у місті Льондек-Здруй на НАТівській базі. Ірина і Сніжана саме повернулись з лекційного курсу і готуються до наступного – практичного.

«Коли ми їдемо на тренінги, курси, навчальні заняття, вони нам дають можливість отримати нові знання і для себе якісь ресурси взяти. Тому що якщо ресурси наші вичерпуються, то ми не зможемо нічого дати хлопцям нашим», – каже Сніжана Крижба, практичний психолог.

«Розглядали тему депресії, посттравматичний стресовий розлад, різні психіатричні інші розлади, з якими ми можемо стикатися і стикаємося тут», – додає Ірина Нечесана, практичний психолог.

Психологічна підтримка, кажуть учасники АТО і ООС, потрібна, щоб пристосувалися до мирного життя. Ярослав Шевчук з Коростишева із 2014-го року лікує у шпиталі наслідки важкого поранення хребта, шиї і голови. Психологи, каже, підтримали неабияк.

«З приводу морально-психологічної реабілітації цей госпіталь дав мені друге життя. Після третього-четвертого сеансу помітив, що мені легше стає, я можу буть не агресивним, а навпаки. Це важливо. І коли ти заспокоюєшся душевно, морально. То краще стаєш на ноги, краще і фізичні рани заживають, і в сім’ї все налагоджується», – розповідає Ярослав Шевчук, учасник АТО.

Серед 12-ти українських психологів двоє бердичівських фахівці навчаються не даремно. Адже після проходження лікування і реабілітації у шпиталі серед воїнів ще не було жодного суїциду. За 9 місяців заклад пролікував понад 1300 АТО-вців, з них 447 інвалідів.

«Ми перші у листопаді 14 року відкрили перший центр неврологічної допомоги та психологічної реабілітації учасників АТО. В Україні це була перша програма. Єдиний госпіталь в Україні, який веде дійсно комплексну реабілітацію, що виходить за межі лікарняного закладу. Це робота з сім’ями, дітьми, з батьками, з громадськими об’єднаннями учасників АТО», – розповідає Павло Журбенко, головний лікар обласного госпіталю у Бердичеві.

Навчати українців у Польщі взялись досвідчені психологи. Республіка 20 років тому зіштовхнулась з проблемами у реабілітації військових, котрі повертались з Іраку і Афганістану. Та вже сьогодні вони залюбки діляться напрацюваннями у розробленому на 2 роки курсі.

Ми напрацювали певні моделі психологічної підтримки для ветеранів. Досвід брали від американців та в Ізраїлі, але адаптували до нашої ментальності польської чи слов’янської. Військовий реабілітаційний центр в Льондек-Здруй – це провідна, найліпша лікарня в Польщі, де проводитимуть стажування-навчання. Ми працюємо також за стандартами НАТО, це є комплексна терапія», – розповідає Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярцінські.

Міністр у справах ветеранів Оксана Коляда схвалює ініціативу шпиталю  навчати спеціалістів.

У шпиталі настільки крутий і класний колектив, що я завжди чула про те, що хлопці і дівчата хочуть тут лікуватися, що тут є черга, багато бажаючих. Питання психологічної підтримки, психологічної реабілітації дуже на часі, ми працюємо з цим на стратегічному рівні. Завдячуючи таким практичним речам як ви реалізовуєте на базі Бердичівського шпиталю, ми можемо розвивати цю систему психологічної реабілітації» – говорить Оксана Коляда, міністр у справах ветеранів.

За словами міністра, днями уряд затвердив державну цільову програму з психологічної реабілітації військових. В ній значна увага приділена питанню реабілітації в ветеранських госпіталях. На майбутнє ж в Україні хочуть створити єдиний тренерський центр для усіх, хто контактує з ветеранами. Це дасть змогу якісніше проводити їхню реабілітацію.

Будьте першим, хто прокоментував "Бердичівські психологи навчаються на НАТівській базі. Усе заради українських воїнів (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*