Бердичівський нелюд вбивав один – чи вбивць було декілька?

Злочин, який шокував Бердичів, досі створює у місті величезний резонанс. 18 січня Святослав Козак, за версією слідства, жорстоко вбив власну дружину Юлію Звєздіну. Участь у цьому, можливо, взяли сестра Святослава та її співмешканець, які перебували у цій же квартирі. За 5 місяців більшість справ такого типу випадає з фокусу громадської уваги. Але не в цьому випадку.

Після декількох місяців справа майже не зрушила з місця, вважають родичі загиблої. Інформація про проведення експертиз та судових дій не завжди вчасно, а інколи зовсім не доходить до потерпілої сторони. Times.Zt.Ua нещодавно писав про моторошну ексгумацію, яку провели з тілом Юлії через помилку судмедекспертів.

Гучні та приголомшливі звинувачення, як виявилося, не стали мотивом для припинення бізнесової діяльності родини обвинуваченого на міському ринку. Від початку розслідування справи матір Святослава та його сестра навіть не думали закривати точку, де продають взуття.

«Вчора була на базарі, купувала доньці босоніжки. Проходила повз намети Вальки (матір Святослава – ред.), у неї стояли два покупці. Я не стрималася і висловилася, кажу: «Як ви можете купувати тут взуття. ЦІ нелюди вбили молоду, гарну жінку, свою невістку!» Цих жінок як окропом облили. Одна аж відскочила від намету! А Валька щось собі під ніс пробурмотіла, і все…» – написала одна з мешканок Бердичева у соціальних мережах.

Судячи з усього, фінансовий стан родини нелюда критичний. Ще у січні стало відомо, що сім’я звинувачено почала пришвидшений продаж будинку. Симпатики родини потерпілої вважають, що гроші могли витрачатися не лише на оплату адвокатів, але й на підкуп певних посадових осіб, здатних вплинути на хід розгляду справи. З’ясувалося, що рідні Святослава ще й напозичали немаленьку суму.

«Я взимку була на виставці взуття, зупинилася біля одного стенду і розговорилася з чоловіком, я так зрозуміла, він господар фабрики в Харкові, він запитав звідки я, з якого міста, коли я сказала, що Бердичів, цей чоловік почав розпитувати, чи я знаю Світлану, яка на ринку торгує взуттям, сказав що вони винні йому 3000, валюту не озвучував, але там явно не гривні, але говорив що саме Свєта винна, а мама Валя у неї. Вони дзвонили їй пару днів назад і вона пообіцяла протягом тижня повернути, на виставці я була 26 січня, це було вже після вбивства. Я розповіла цьому чоловікові про те, що вони зробили з Юлею, ви б бачили вираз обличчя того чоловіка, він з кожним словом все більше округляв очі…» – коментує у соцмережах інша жінка.

Водночас вже неодноразово до журналістів доходить інформація, що стороні потерпілої не завжди повідомляють про хід проведення справи. Повістка до суду може не прийти, а є лише СМС-повідомлення за півгодини до початку судового засідання.

«Як таке може бути, суд і без повістки, як матері не сказати, я не знаю. За законом, про суд оповіщають помічники судів-секретарі повісткою в якій вказано дату та час, а це я не розумію, що взагалі відбувається, де знаходиться адвокат?»

14 травня, попри холод та зливу, під стінами місцевої прокуратори бердичівляни зібралися з плакатами та фотографіями вбитої Юлії, щоб поставити запитання керівництву прокуратури про стан слідства та дізнатися, чому затягують оголошення результатів експертиз. Пізніше прокурор ввічливо запросив громадськість до маленької зали, щоб люди не мокли під дощем.

«Ми обурені тим, що робиться. Чого ходить зараз на базарі Свєта? Чого вони торгують? Вони були троє в хаті, вбивали, значить, троє, або вона була співучасником, або цілковитим учасником. В неї були збиті руки. Де проведені експертизи? Чого нічого не робиться?» – емоційно говорить одна з учасниць акції.

«Певні експертизи проводяться в м. Київ. Там є експертна установа. Також проводяться експертизи на території Житомирської області, є експертизи, які в нас не проводяться. Поки не буде всіх експертиз, як ДНК та всі інші, ми не можемо прийняти рішення відносно іншої особи, завершити досудове слідство ми так само не можемо. Потрібно провести ряд слідчих дій, зібрати всі докази і після цього лише приймати рішення про направлення провадження до суду. Всі експертизи перебувають на виконанні…» – запевнив Вадим Кожухар, керівник Бердичівської міської прокуратури.

Втім, деякі слова прокурора збурили хвилю сарказму серед присутніх, які не розуміють, наприклад, навіщо потрібно було проводити ексгумацію тіла Юлії, якщо експерти могли робити свою роботу ретельніше й професійніше.

«Експертів, які проводили першу експертизу, за дупу брати треба! Як вони робили свою роботу, якщо сліди побоїв на обличчі, гематома і слід від уколу на зап’ясті не зафіксовано? Довелося до ексгумації вдатися. Тепер тягнуть з результатами цієї експертизи!»

«Я не живу, а лише існую. Ви лише затягуєте справу, а я навіть не можу дізнатися, коли відбудеться суд, уявіть! Чому не кажете, коли буде суд? Я сьогодні запитала, коли суд, а вони не знають…» – звернулася до прокурора матір загиблої Ірина Білецька. До неї надійшла інформація про те, що один з високих чинів у правоохоронних органах Бердичева нібито взяв хабар на суму 10 тисяч доларів, аби умисно затягувати слідство.

«Хіба ви не бачите дівчачі нігті? Чого не взяли відразу Свєтку під варту? Якщо, на місці вбивства є три людини, чому не зразу затримали їх трьох, вивівши по трьох різних кімнатам і не допитавши. Одного взяли, а інших? Це на лобі написано, що він один вбивав?..» – сказала І. Білецька.

Потім на столі з’являється запис розмови, в якому інсайдер, який звертався до родини Юлії, говорить, що в оборот сім’я Святослава взяла і команду лікарів, яка намагалася врятувати Юлію. Інсайдер стверджує, що на парамедиків, які двічі прибували на виклик, нібито активно тиснуть слідчі, щоб змусити їх підписати «зізнання» про те, що могло все бути по-іншому.

«Мама Святослава та Свєтка розпочали вести тактику, щоб звалити провину на лікарів, які приїхали реанімувати Юлю, йде активне пресування. Їх викликали в Житомир і під сумнів ставлять їх класифікацію. Так, вперше вони приїхали, то в Юлі був тиск, який збили, а слідчий на допиті їм каже, що тиск, приблизно 140, є симптомом епілептичного припадку…. Бригада, яка приїхала на виклик вдруге, побачила Юлю, яка була переодягнена і лежала в кімнаті, де не було світла, та намагалися реанімувати, була надія. Вони спасали її до останнього. Зараз люди на межі, вони навіть хочуть поїхати з міста і все забути…»

Не побоялася сказати про погрози й сестра Юлії – Олена Білецька.

«Дзвінки мені надходять з погрозами, щоб я менше говорила на суді. У залі суду минулого судового засідання Святослав, його сестра, батько і мати мені погрожували, що я договорюся і мені закриють рота. Потім від їх імені мені дзвонила людина і просила перестати щось робити, мовляв, якщо буду продовжувати, то будуть погані наслідки. Якщо вони змогли вбити мою сестру, то, думаю, на все здатні, у мене є дитина, я за неї переживаю…» – розповідає О. Білецька.

Після палких баталій до присутніх звернувся депутат обласної ради Сергій Орлюк, який попросив звернутися потерпілій стороні до прокуратури з офіційним листом. Згідно із законом, їм повинні відповісти у встановлений термін, і таким чином діалог набуде предметності, а не рівня «хтось щось комусь сказав».

Після відвідин прокуратури городяни вирішили тимчасово перекрити вулицю Вінницьку, щоб привернути додаткову увагу до справи. Частина людей, дізнавшись, що цього дня Житомир має відвідати заступник міністра МВС, поїхала до селища Осикове, де під дощем перекрили трасу обласного значення.

Через декілька годин мама загиблої написала пост у Facebook, де подякувала всі небайдужим, хто підтримує її та доньку в цю важку хвилину.

«Шановні жителі Бердичева, шановний пане Орлюк! Велике Вам спасибі за усе! Дякую Вам, мої дорогі, за велику підтримку, без якої я б пропала. Я в цьому місті виросла і виросли мої діти. В таку важку хвилину я не залишилася одна. Незважаючи на дощ, ви усі прийшли підтримати мене. Ви мені сильно допомогли, Ви мені дали сили виховувати Давида (син загиблої Юлії – ред.) – я Вам обіцяю, буду робити все, щоб його мрія збулася: він хоче бути суддею. Ми зараз вже про це з ним багато говорим. Ще раз схиляюся перед вами. Дякую Тетяні (хороша подруга родини – ред.), яка їхала спеціально на мітинг. Всім вам велике спасибі!» – написала І. Білецька.

Також стало відомо, що у родичів загиблої були контакти з управлінням юстиції та представниками обласної прокуратури. Там запевнили, що взяли справу на особливий контроль. Може, це, нарешті, допоможе зрозуміти: вбивця був один – чи Юлію Звєздіну вбивали декілька осіб?..

Юрій МЕЛЬНИК

Будьте першим, хто прокоментував "Бердичівський нелюд вбивав один – чи вбивць було декілька?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*