Stay with Ukraine
1X FAN models
1xfan manager
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine

Бердичівський геній Олесь Коляда: скромне життя гордості не лише України (ВІДЕО)

Бердичівський геній: так композитора Олеся Коляду називають продюсери, музиканти і поети не лише з України. За понад 50 років творчості чоловік написав близько 2-х тисячмузичних творів і удостоєний численних відзнак і нагород. Нещодавня – премія ім. Богдана Хмельницького. За 10 років її існування лише декілька митців отримували премію. Адже для неповторного висвітлення військової тематики у творах мистецтва треба мати неабиякий талант. За стареньким фортепіано Олесь Коляда придумав музичне обрамлення маршу ліцею ім. Івана Богуна. За що і став лауреатом.

Композитор написав музику гімну ВП Сил України, інвалідного спорту України, багатьох навчальних закладів, заводів,міст, зокрема Бердичева, Романова і Коростеня.

Олесь – це сценічне ім’я, яке чоловіку придумав друг Матвій Аничкін – продюсер, композитор, один із засновників рок-гурту «Круїз». За паспортом Коляда – Олександр. Вінжартує: як композитор здобув багато. Має рукописи пісень і нот, якими послуговуються десятки колективів і навіть народних артистів. Але багатств з цього не нажив. Живе у скромному будинку батьків 1912-го року, який пережив пожежу. Гордий бібліотекою, більшість книжок в якій підписані письменниками і поетами. За 70 років життя, каже, переконався: багатство – це коли є що згадати.Навчався чоловік у музичних училищах Житомира, Рівного, Луцька.Зізнається: з усіх його виключали через пригоди. Але талант рятував.

«Я в музичному училищі був сильним баяністом. Я вмів грати на слух, бо є музиканти, які грають тільки по нотах. Я ні. Почув – зразу граю на інструменті, не підготовлюючись, а просто сидів і грав. В мене природно це», – розповідає Олесь Коляда.

Затим почалась робота у різних музичних колективах, з виконавицею АідоюВедищевою, солістом ансамблю «Молоді голоси», працював і у колективі «Мальви».А на початку 80-их – солістом біло­руського ансамблю «Сябри».

«У «Сябрах» я записав 5 вінілових дисків, був дуже помітним в програмі, дуже багато роботи робив в колективі, співав і сольні пісні. Ми багато пісень співали, які стали зірковими піснями. Це «Глухаринаязаря», «Шумите, берези», «Алеся», – пригадує композитор.

З 1991-го по 98-ий роки гастролював із авторською творчою програмою «Лю­­дина-оркестр». Вміння грати на музичних інструментах зберіг і дотепер.

Олесь Коляда створив багато хорової музики, яку використовують у навчанні студентів в Бердичівському педагогічному коледжі.

«Він дуже прекрасний мелодист. А саме головне в пісні, музиці – це дуже гарна якась мелодія, яка лягає на слух, западає в серці. Йому вдається створювати оці такі неперевершені мелодії, дуже гарні, позитивні, які лягають на слух, легко запам’ятовуються», -розповідає Ліна Зеленянська, викладач, керівник народної хорової капели коледжу.

Цикл дитячих пісень композитора, етюди для баяна у коледжівивчають за програмою.

«Музика його цікава дітям, для мене теж особисто вона цікава. Я вже не раз казав, що вона виразна, сучасна можна сказати без усякої натяжки», – каже Сергій Ртіщев, викладач коледжу.

Понад 50 дитячих пісень, які увійшли у збірки для школярів, і близько сотні різних музичних творів – спільна робота Олеся Коляди з поетесою Наталією МаринЯк.

«Олесь Коляда надзвичайно працелюб великий. І я у нього беру приклад у цьому напрямку. Такого трудоголіка в гарному розумінні цього слова, він одержимий роботою, хочеться, щоб його достойно оцінили у Бердичеві, державі. Бо мені здається, він ще не вивчений і недооцінений. У нього ще є великий потенціал», – говорить Наталя Мариняк, поетеса.

Бердичівлянин каже, зрозумів секрет успіху будь-якої справи.

«Треба на завтра не відкладати, зосередитись на одному чомусь і працювати дуже багато. Тоді буде результат, щоб мені хто не казав – буде. Ну і звичайно треба мати талант», – каже Олесь Коляда.

Чоловік має 4-ро синів і 7-ро онуків, які часто є першими слухачами і критиками митця.

«Я займався музикою і брат мій старший. Я був піаністом достатньо високого рівня. Але так склалася доля, що звернула з цього шляху. Бо музика, на жаль, на сьогодні не дає можливості людям жити в достатку», – розповідає син композитора Богдан Коляда.

Олесь Коляда пише не лише музику, а й оповідання, журналістські матеріали, лагодить музичні інструменти. Здається, час над ним не власний, адже має чоловік багато планів і безмежну любов до життя.

Будьте першим, хто прокоментував "Бердичівський геній Олесь Коляда: скромне життя гордості не лише України (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*