У Бердичівському обласному госпіталі для ветеранів війни з’явилось нове професійне обладнання. Це апаратура для лапароскопічних хірургічних операцій, які передбачають мінімум втручань в організм пацієнта. Вартість – 1 мільйон 200 тисяч гривень державних коштів.
«Ця апаратура значно розширює наші можливості в плані хірургії, бо скорочує перебування пацієнта у відділенні після операції завдяки тому, що менш травматичні оперативні втручання проводяться. Плюс менші ідуть затрати і по медикаментах, і менша потреба у витратних матеріалах на саме оперативне втручання», – розповідає Олександр Стоцький, заступник головного лікаря КНП «Бердичівський обласний госпіталь для ветеранів війни».
Обладнання розмістили в операційній. З його допомогою хірурги шпиталю видалятимуть пацієнтам жовчний міхур при наявності в ньому каміння чи при загостренні, вирізатимуть апендикс, корегуватимуть різні грижі.
«НСЗУ, яка зараз фінансує всю медичну галузь, передбачає пакети так звані медичних послуг, які повністю покривають вартість ось того лікування, яке передбачено ось і на даній апаратурі», – каже медик.
Завдяки цій лапароскопічній стійці хірургічний доступ під час операції здійснюється через мікророзріз або через прокол. Черевну порожнину наповнюють вуглекислим газом, щоб створити простір для роботи. При цьому використовують різні спеціальні інструменти.
Їх, як і маленьку відеокамеру з оптичною системою, вводять пацієнту в черевну порожнину через ті ж розрізи чи проколи. Зображення виводиться на екран для зручності медиків. При плановому чи терміновому оперативному втручанні у 90 % випадків людину випишуть наступного дня. Операції на цій апаратурі проходять урази швидше.
«Вона дозволяє проводити не лише операції в хірургічному напрямку. Тут передбачена можливість і урологічних операцій, і в травматологічному напрямку, операції на суглобах і так далі. Ми плануємо дозакупівлю деякого обладнання до цієї стійки, яке дозволить нам розширити цей перелік послуг», – додає Олександр Стоцький.
Після використання інструменти поміщають в ультразвуковий стерилізатор, щоб вичистити рештки біологічного матеріалу. Затим – в автоклав для стерилізації під тиском і парою.
Головний лікар закладу каже: основна направленість шпиталю спрямована на лікування учасників бойових дій. Після мінно-вибухових травм, пояснює, багато з них мають проблеми із суглобами.
«За вимогою учасників бойових дій ми спостерігаємо хворих з хронічними патологіями. Ми побачили, що є така потреба у розвитку даного напрямку. І саме тому ми пропрацювали його і тепер надаємо фахову допомогу на найвищому рівні в Житомирській області», – говорить Павло Журбенко, головний лікар КНП «Бердичівський обласний госпіталь для ветеранів війни».
Протезування суглобів у шпиталі проводить лікар-ортопед, травматолог з понад 40-річним стажем. Пояснює: оперують не всіх, існує чимало протипоказань.
«Обладнання нам дають фірми, які постачають імпланти і самі інструменти. Проблем нема ніяких. У Бердичеві я вже зробив близько десятка таких операцій. Після таких оперативних втручань додому виписуємо десь на 10-12 добу. Що стосується навантаження фізичного, ходьби, це вже залежить чисто індивідуально», – розповідає Микола Хіміч, лікар-ортопед, травматолог.
Імпланти з титану лікар замовляє за кордоном для людей різного віку. В операційній показує аналоги суглобів та інструменти, з якими працює. Увесь реманент медика – закордонний, як і ось ця пилка.
З часом у госпіталі планують розширити спектр хірургічних послуг для якісного лікування учасників бойових дій.
Будьте першим, хто прокоментував "Бердичівський ветеранський шпиталь робитиме більше хірургічних операцій і займатиметься суглобами (ВІДЕО)"