Учора, 10 жовтня, вся Україна відзначала Всесвітній день ментального здоров’я. З цього приводу у Житомирській ОВА провели панельну дискусію, присвячену ментальному здоров’ю, за підтримки програми «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською.
Після повномасштабного вторгнення 24 лютого, психологічна допомога та підтримка стали особливо актуальними. За словами відомої української блогерки та амбасадорки програми «Ти як?» Дар’ї Квіткової, бути «не ок» – це не соромно, а нормально, і дуже важливо говорити про це та просити підтримки у інших, якщо ви її потребуєте:
«Наше ментальне здоров’я не повинно закінчитися раніше, ніж настане наша перемога. Ми повинні перемогу зустрічати з посмішкою, з радістю, з щастям. А якщо ми будемо в депресії, якщо ми будемо вважати, що ми знаходимося наодинці зі своїми проблемами, то з цього нічого хорошого не вийде. Тому треба про це говорити, треба поширювати думку, що просити допомогу – не соромно, що не соромно просити підтримку, і не соромно говорити про те, що з вами щось не так, навпаки, потрібно шукати підтримку і виходити з цього стану. Зараз дуже складний час, і я, коли дивлюся на ці всі події, інколи навіть не розумію, як так сталося, що наша людська психіка може це все витримати. Ми повинні триматися, розмовляти про це, пропрацьовувати те, що турбує та зберігати баланс».
Під час дискусії також розкрили тему того, що попри соціальний статус чи посади, важливо пам’ятати, що ми всі в першу чергу – люди, тому маємо право на негативні емоції, слабкість та переживання.
Так, перша заступниця начальника Житомирської ОВА Наталія Остапченко пригадала, як на початку війни просила губернатора Віталія Бунечка перейти в більш безпечне місце, аніж будівля адміністрації. Прийшлося навіть шантажувати дружиною:
«Насправді, ми всі живі люди, і кожен по-своєму справляється зі стресом. Я знаю, що мені в таких ситуаціях потрібна робота і ще більше роботи. Тому в цей період ми жили як одна велика сім’я, багато працювали та багато спілкувалися. І дуже переживали за Віталя Івановича, бо він губернатор із величезною відповідальністю, і тут новини про влучання в Харківську ОДА, Миколаївську ОДА, і я кажу, що треба щось робити. Він перевіз нас всіх в безпечне місце, а сам лишився в адміністрації, і каже: “Я нікуди не піду, бо за мною всі дивляться. Поки я тут, то всі розуміють, що тут хоч якийсь, але порядок”. І я і шантажем брала, казала, що поскаржуся дружині, бо було дуже сильне хвилювання».
Програма висвітлює важливість буденного питання «Ти як?». В умовах сьогодення воно має лунати щодня, до рідних, знайомих і друзів, адже це найпростіша підтримка, яку можна надати в такі важкі часи, і найтепліші слова, які зігрівають навіть на відстані.
Нагадаємо, модне закулісся: в Житомирі відбувся благодійний показ українських дизайнерів (ФОТО).
Будьте першим, хто прокоментував "«Бути не ок – не соромно»: у Житомирі відома блогерка завітала на дискусію, присвячену ментальному здоров’ю (ФОТО)"