Топ-10 об’єктів міського простору, яких не вистачає Житомиру

Фото: Аліна Дембіцька

Редакція Times.Zt поспілкувалася з житомирянами про те, чого, на їхню думку, не вистачає місту. Деякі з названих варіантів були досить очікуваними (як от громадські вбиральні), деякі пов’язані з забезпеченням комфортом усіх мешканців міста (наприклад, пандуси), а деякі приємно здивували (серед таких – парк, де можна гуляти зі своїми улюбленцями та велика книгарня). На основі варіантів, які найчастіше називали житомиряни, ми склали топ-10 місць та закладів, яких бракує нашому місту.

  1. Антикафе
  2. Майданчик для концертів
  3. Велика книгарня
  4. Громадські вбиральні
  5. Велосипедні доріжки
  6. Пандуси
  7. Антистресові та зоокафе
  8. Картинні галереї
  9. Еко-кафе, еко-магазини
  10. Парк для відпочинку з тваринами

 

Антикафе

Фото: сайт антикафе CoMMuna

Більшість молодих житомирян називали саме цей заклад.

В антикафе немає офіціантів та традиційного меню. Тут зазвичай подають лише чай, каву, печиво, пончики, шоколад (список може варіюватися).

Оплачувати в антикафе треба лише час, коли людина там перебуває. У цю вартість входять різні смаколики, розваги та цікаві заходи. Також в антикафе можна дивитися кіно, слухати семінари, працювати, спілкуватись та просто відпочивати.

Майданчик для концертів

Молоді люди поділилися і тим, що Житомиру не вистачає приміщення, де немає проблем зі звуком, і  в якому можна проводити як рок-концерти, так і інші музичні заходи. Адже, на думку житомирян, у Драмтеатрі особливо не потанцюєш (а під час виступу деяких артистів дуже навіть хочеться), а Ракушка функціонує лише влітку. Декілька опитаних навіть озвучили, що саме з цієї причини між концертом одного й того ж гурту в Житомирі та Києві обирають саме концерт в столиці.

Велика книгарня

Ти – книгоман і хочеш якнайшвидше доторкнутися до книжки, яку так мрієш купити? Є два варіанти: інтернет-магазини та книгарні. Та якщо ти любиш перед покупкою ще й погортати книгу, варіант один – книжковий магазин. У Житомирі вони, звичайно, є, але новинки тут вдається впіймати не одразу. Тому або чекати, або все-таки інтернет. Хоча житомиряни у цьому питанні виявилися консерваторами: їм важливо потримати книгу в руках перед покупкою, а чекати, як відомо, не любить ніхто, та й книгарні не бувають зайвими в будь-якому місті.

Громадські вбиральні

Жителі Житомира та гості міста стабільно скаржаться на нестачу громадських туалетів або на їх жахливий стан. Особливо гострим це питання стає під час масових заходів. Зазвичай у таких випадках поблизу розміщують біотуалети, але в інші дні люди часто не знають куди звернутися, а персонал кафе та ресторанів, які першими спадають на думку у таких ситуаціях, не завжди задоволений такими відвідуваннями.
Зазначимо, що у 2018 році у Житомирі з’явилась громадська вбиральня на розі вулиць Велика Бердичівська та Івана Кочерги.

Велосипедні доріжки

Фото: скріншот з сюжету UA:Житомир

Більшість європейських держав вже давно відділили окремі зони для велолюбителів. У Житомирі ж цей процес просувається повільно. Розмітка першої велосипедної доріжки з’явилась по вулиці Небесної Сотні, але житомирські велосипедисти сподіваються, що незабаром велодоріжками облаштують й інші вулиці міста.

Пандуси

Фото: СК1

У сучасному світі однією з домінант у містобудуванні є теорія Нового урбанізму, яка проголошує міський простір суспільним і загальним, а отже й комфортним для всіх. Матусі з дитячими візочками чи люди з особливими потребами, аби почувати себе повноцінними та щасливими жителями міста, мають бути забезпечені умовами та доступом до об’єктів громадського простору. Тому не дивно, що опитані житомиряни називали серед об’єктів, яких не вистачає місту і пандуси.

Антистресові та зоокафе

У таких країнах як Німеччина, Іспанія, Угорщина, Австрія уже не один рік існують зоокафе – заклади, у яких кожен гість може не тільки посмакувати смачними стравами, а ще й погратися з домашніми улюбленцями на окремих майданчиках. Деякі міста України – як от Київ та Львів – також мають кафе з тваринами, а от Житомир поки таким похвалитися не може.

Також існують антистресові кафе, де ви можете виплеснути свої негативні емоції, наприклад, побивши посуд. І вам за це нічого не буде. Тільки от за розбитий посуд доведеться заплатити.

Картинні галереї

Фото: зі сторінки Gnatyuk Art Center у Facebook

Створення арт-галерей це ще одна спроба заявити про своє місто. У Житомирі вони є, але під час опитування прозвучав і цей варіант. Тому найближчим часом на Times.Zt читайте окремий матеріал саме про них.

Еко-кафе, еко-магазини

Любителям органічних продуктів такі заклади стали б у величезній нагоді. Люди, які піклуються про навколишнє середовище та екологію завжди перебувають у пошуках продуктів, засобів гігієни, які не шкодять організму та природі. Тому еко-магазини – штука потрібна, адже набагато простіше купити щось і не витрачати час на те, щоб знайти такі речі в інтернеті, замовити їх та дочекатися доставки. У Житомирі є декілька, але похвалитися широким асортиментом вони поки не можуть.

Облаштований парк для відпочинку з тваринами

Житомиру по правді не вистачає місць, де б можна було вигулювати своїх улюбленців чи відпочивати з ними. До чого це призводить – бачимо самі. Людям, які прибирають за своїми улюбленцями, часто доводиться носити за собою продукти життєдіяльності тварини по декілька кілометрів, що очевидно створює незручності.

Анастасія РАЗУМЄЙ


Також дивіться:

1 коментар до "Топ-10 об’єктів міського простору, яких не вистачає Житомиру"

  1. Влад Пучич | 20.11.2018 at 22:27 | Відповіcти

    Класний матеріал. Дякую!

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*