24 квітня християни східного обряду святкуватимуть Воскресіння Ісуса Христа. Відзначення Великодня передбачає освячення пасок та крашанок після нічного богослужіння — як правило це 3-4 година ранку. Однак, в Україні діє воєнний стан та комендантська година.
Правоохоронці просять вірян та священнослужителів не порушувати вимог, встановлених правовим режимом воєнного стану, який діє в Україні. Зокрема, йдеться про дотримання правил комендантської години, сигналів повітряної тривоги навіть під час богослужінь. Водночас поліцейські готові забезпечити правопорядок поруч з храмами.
Слід пам’ятати, що в умовах воєнного стану діють певні обмеження. Зокрема, розклад богослужінь складений з урахуванням комендантської години, яка діє з 22 до 5 години. Крім того, вірян просять врахувати додатковий час, необхідний на дорогу.
Слід пам’ятати про високу ймовірність діяльності російських диверсійно-розвідувальних груп. Так, радник міністра внутрішніх справ України Вадим Денисенко розповів про можливі провокації з боку російських окупантів на Великдень. “Це означає, що нічну службу українці мають провести вдома, а не в церкві”, — переконаний посадовець.
Вихід з ситуації запропонували у Міністерстві культури та інформаційної політики України, яке закликає вірян приєднатися до Великодніх служб з молитвою дистанційно — завдяки трансляціям на телебаченні та онлайн.
Будьте першим, хто прокоментував "Чи діятиме комендантська година на Великдень на Житомирщині?"