Чим небезпечне поширення фейкових «страшилок» у соцмережах: під їх впливом дитина вигадала історію про спробу викрадення

Днями у місцевих ЗМІ з’явилася інформація про спробу викрадення 9-річної бердичівлянки. Як виявилось, дівчинка просто вигадала страшну історію, очевидно, під впливом розповсюдження у соцмережах подібних «страшилок».

Про це розповіли у відділі комунікації поліції у Житомирській області.

Як відомо, увечері 25 вересня жителька Бердичева звернулася у поліцію із заявою про те, що 22 вересня її доньку намагалися викрасти невідомі на чорній автівці Toyota.

Заявниця розповіла історію, схожу на фейкові «страшилки», які зараз дуже поширені у соцмережах. Мова йде про спроби викрадення дітей незнайомцями, які пересуваються чорною Toyota\Волга\іншими автомобілями. Варто зазначити, що зазвичай такі фейки поширюються у вигляді застережливих надзвичайно емоційних повідомлень, але без будь-якої конкретики і фактажу (наприклад: у п’ятиюрідної сестри колеги по роботі мого сусіда сталася така історія…)

Правоохоронці перевірили інформацію із заяви бердичівлянки про спробу викрадення її дитини на одній з вулиць міста. Вони опитали мешканців кількох будинків, працівників перукарні та торгівельних закладів у вказаному кварталі. Також проаналізували записи з камер відеоспостереження, та інформація не підтвердилась. У результаті відомості не підтвердилися, а дівчинка у присутності ювенальної превенції і батьків зізналась, що вигадала страшну історію, очевидно, під впливом розповсюджених у соцмережах подібних повідомлень.

Поліцейські закликають усіх батьків приділяти максимум уваги дітям, розповідати дітям правила безпечної поведінки, але не залякувати їх чутками. А тим більше, не розповсюджувати неперевірені відомості серед знайомих і соцмережах.

Пам’ятайте, що у більшості випадків, вигадуючи історії із небезпечними ситуаціями, діти таким чином намагаються привернути до себе увагу дорослих.


Дивіться також: Момо: смертельна гра чи інтернет-міф

Будьте першим, хто прокоментував "Чим небезпечне поширення фейкових «страшилок» у соцмережах: під їх впливом дитина вигадала історію про спробу викрадення"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*