Чим увінчалась спроба провести І-й фестиваль освітянських ідей в Бердичеві? (ВІДЕО)

У Бердичеві вперше пройшов фестиваль освітянських ідей. Креативні мистецькі і освітні проекти різних напрямків тут об’єднали у спільний простір дошкілля, позашкілля і загальноосвітніх закладів. Сприймати світ на дотики пропонують завдяки вулканічному піску, котрий використовують у техніці пісочної анімації.

«Це дає дітям розвиток дрібної моторики, розвантажує через пісок, так дитина пізнає світ. Якщо в дитини щось не вийшло, можна дуже легко виправити, спробувати поправити. Також можна використати різні шаблони, в дитини все виходить, складається ситуація успіху», – розповідає Лілія Янчук, практичний психолог ЗОШ № 18.

Студенти-медики упевнені: дітям треба розповідати про тіло людини. Для цього на фестиваль принесли муляжі різних органів, щоб продемонструвати наочно будову організму.

«Ми хочемо продемонструвати відвідувачам фестивалю, наскільки досконало довершений і влаштований людський організм, а також продемонструвати те, що кожен орган людини виконує належну йому функцію. Найбільше зацікавлює серце людини, легені, м’язи, травна система», – розповідає Аліна Алімова, студентка Бердичівського медичного коледжу, майбутній фельдшер.

Локація дизайну міста, де можна скомпонувати різні складові, захоплює малюків. Дітям цікаво розставляти фігурки, які створюють гармонічну, на їхню думку, місцевість.

«Дівчата більше цікавляться посадити десь клумбу, поставити дерево, є фігурки молодят, які ставлять біля церкви, – весілля наче. Хлопці ганяють на машинах, це хлопчаче таке більше», – каже Олег Савенко, керівник гуртка історико-технічне стендове моделювання ЦПО ім. О. Разумкова.

Невеличкий контактний зоопарк на фестивалі поза конкуренцією. Морські свинки, хом’ячки, шиншила, черепахи, папуга, мадагаскарські таргани, равлики і кролик Миколка, – усіх цих тварин можна погладити і сфотографуватись. Діти у захваті від можливості поспілкуватись зі звірятами. Кролик серед них – фаворит.

 «Це декоративний кролик, людей багато, шумно, він трошки знервований. Але нормально, гарно реагує, дітки гладять всі, приємно, всі задоволені. Це розвантажує всіх, не тільки дітей. Вони стають більш відкритими, привітними до природи, оточуючих, стають добрішими», – говорить Юля Яремчук, керівник гуртка любителі домашніх тварин ЦПО ім. О. Разумкова.

Навчали на фестивалі і потрібним речам приміром на природі. В’язання вузлів, упевнені педагоги, може знадобитись дітям.

«Щоб спасти людину, якщо щось трапилось, вона наприклад не може спуститись з дерева», – каже Міша Купрєєв, учень 14 колегіуму.

«Це насправді достатньо важко, але кожен, хто бажає, може опанувати. Це важливе знання, яке може врятувати життя. Для бажаючих, хто любить ходити в походи або виїжджати на природу, це теж важливо, бо допоможе облаштувати табір, так же швидко його зняти. Це важливо для розвитку моторики», – говорить  Тетяна Соболь, керівник гурткової роботи в екологічному відділенні ЦПО ім. О. Разумкова.

Організатор фестивалю пані Олена говорить: ідея зародилась на освітянському форумі у столичному мистецькому арсеналі. Із січня почали готувати локації.

«Тут просто освіта Бердичева, яка квітує, таке наше гасло. Скажу, що побоювались, чи вийде, бо це такий експеримент вперше. Судячи з облич дітей і їх чисельності, думаю, що у нас вийшло», – каже організатор фестивалю освітянських ідей Олена Боровська.

На майбутнє у Бердичеві планують збирати нові ідеї, прислухатись до дитячих мрій, щоб втілити їх в дошкільні, освітні і позашкільні заклади міста.

Будьте першим, хто прокоментував "Чим увінчалась спроба провести І-й фестиваль освітянських ідей в Бердичеві? (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*