19 вересня 2024 року тодішній Житомирський міський голова Сергій Сухомлин написав заяву про дострокове складання повноважень. Документ одразу розглянули на позачергової сесії міськради і підтримали депутати.
Опісля, тимчасово виконуючою обов’язки міського голови стала секретарка міської ради Галина Шиманська, а сам Сухомлин став головою Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.
Чим зараз займається Сергій Сухомлин?
Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури раніше існувало у вигляді структур, основними завданнями яких були реалізація державної політики в галузі дорожнього господарства і управління та будівництво автомобільними дорогами.
Зараз же діяльність агентства значно розширили. Воно опікується будівництвом, реконструкцією, ремонтом, модернізацією житлової нерухомості, об’єктів соціальної та комунальної сфери, інженерно-транспортної, енергетичної інфраструктури, споруд цивільного захисту, військових об’єктів, розвитком та утриманням прикордонних пунктів пропуску тощо.
На Фейсбук-сторінці ексмера можна побачити публікації з робочих поїздок, нарад, зустрічей із українськими та іноземними представниками.


Сухомлин розповідає про ремонт дорожнього покриття, про досвід іноземних заводів по переробці сміття та роботі ТЕЦ, а також про проєкти відновлення та відбудови України.


Після того, як він почав обіймати нову посаду, переїхав у Київ і проживає в орендованій квартирі.
Декларація колишнього міського голови Житомира та його дружини
31 березня 2025 року Сергій Сухомлин оприлюднив декларацію у Єдиному державному реєстрі.
За 9 місяців роботи міським головою за 2024 рік Сухомлин отримав заробітну плату в розмірі 677 241 грн. При звільненні йому було нараховано 159 000 грн, з яких більшу частину склала компенсація за 106 днів невикористаної відпустки.
Сума нарахованої заробітної плати на новій посаді голови Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури України склала 204 764 грн.
Окрім коштів отриманих на основному місці роботи, Сухомлин отримав страхову виплату від «ТАС» у розмірі 86 927 грн.
Також він має кредитні зобов’язання. Станом на кінець 2024 року – це 558 941 грн.
У готівці ексмер має 21 700 доларів США та 145 000 грн. На банківських рахунках у нього 85 євро, 27 доларів США та 61 133 грн.

А ось дружина Сухомлина – мільйонерка. Вона веде успішну підприємницьку діяльність за яку задекларувала 1 млн. 65 500 грн. Крім того, за 2024 рік у ТОВ «КОН БРІО» вона заробила 211 789 грн. У готівці Світлана має 25 000 доларів та 650 000 грн.
Виходить, дружина має більші статки, адже також володіє корпоративними правами: 40% ТОВ «ВІЗАЖ», що в грошовому еквіваленті у декларації оцінено у 1 млн. 800 тис. грн; 60% ТОВ «КОН БРІО» – оцінено у 5 млн. 280 тис. грн; 60% ТОВ «Каденція» – оцінено у 900 000 грн; 50% ТОВ «КІНОТОН» – оцінено у 2 млн. 500 тис. грн.

Як Житомир живе без мера
Спочатку житомиряни дуже по-різному відреагували на звільнення Сухомлина. Хтось був обурений, адже під час воєнного стану місто залишилося без мера, дехто і не помітив його відсутність, і їх цілком задовольнила кандидатура т. в. о Галини Шиманської.


Втім, уже зараз, через понад півроку, містяни незадоволені тим, як виглядає місто. Зокрема, вони нарікають на велику кількість сміття на вулицях і занедбаність Житомира. Мовляв, Шиманська лише відвідує офіційні заходи, проте стан міста її неначе не хвилює.


Нагадаємо, спочатку у ЗМІ опублікували інформацію, що Сергій Сухомлин планує передчасно скласти повноваження міського голови заради нової посади у Кабміні.
Будьте першим, хто прокоментував "Чим зараз займається Сергій Сухомлин, що декларує та як живе Житомир без мера"