День батька можна відсвяткувати на Михайлівській – або виїхати на природу

Мильні бульбашки, морозиво і солодка вата: такий День тата пропонують городянам організатори. День в Україні офіційно не визначений, а тому про це свято деякі люди взагалі не знають. Офіційної дати немає, але українці традиційно його святкують так, як і в більшості країн світу: влітку, у третю неділю червня.

Історія свята

Традицію святкування Дня батька започаткували в США більше ста років тому, в 1909 році. Його засновницею стала Сонора Смарт з міста Спокан, штат Вашингтон. Жінка мала 5 братів і сестер. Однак після народження 6-ї дитини мати Сонори загинула. Після цього її батько, Вільям Джексон Смарт, почав самостійно піклуватися про всю родину. Він намагався всіма силами бути і батьком, і мамою для своїх дітей. Чоловік робив все, щоб його діти були оточені турботою та любов’ю. Сонора, певно, надихнувшись прикладом свого батька, запропонувала заснувати нове свято – День батька. Місцева влада підтримала Сонору та схвалила ідею.

Вперше відсвяткувати цей день хотіли 5 червня, в день народження Вільяма Смарта. Але часу на підготовку було зовсім обмаль, а тому його перенесли на 19 червня. Ідею підтримали також і в інших містах штату. В Америці цей день став Національним святом 1966 року. Тоді ж визначили і дату для святкування: третю неділю червня.

Традиції святкування в різних точках земної кулі

Італія. Для італійських чоловіків День батька є важливим святом. Традиційно їм дарують парфуми або дороге вино.

Австралія. Цього дня родини відправляються на природу. Там вважають, що походи на пікніки зміцнюють сімейні узи і приносять в дім щастя.

Фінляндія. День батька святкують яскраво та з особливим розмахом. Жінки прикрашають оселю, в кожній кімнаті вивішують національні прапори, готують різноманітні смачні страви, а також разом з дітлахами готують подарунки. Увечері родини збираються за святковим столом, співають пісень та танцюють.

Країни Балтії. Тут діти у садочках і школах виготовляють власноруч аплікації або інші вироби і дарують їх своїм татусям і дідусям.

Що подарувати таткові

Особливістю подарунка в цей день має бути його щирість та душевність. Подарунок не повинен бути дорогим, він має бути подарований з любов’ю та від усього серця. У кожного свої вподобання, але в якості подарунка може підійти:

– орден «Найкращому татові на світі» або халат із написом на спині: «Супер -тато». Такі подарунки неодмінно будуть викликати посмішку та приємні спогади;

– портмоне, яке таке ж важливе для чоловіка, як сумочка для жінки. Там зручно носити гроші, пластикові карти і телефон;

– абонемент на масаж, в басейн або спортивний зал. Попіклуйтесь про здоров’я та спортивну форму свого тата;

– дорогий алкоголь. Напевно всі чоловіки зрадіють цьому подарунку. Придбайте для батька якісний віскі або коньяк;

– книга, якщо ваш тато має домашню бібліотеку та полюбляє провести вільний час за читанням;

– одяг. Це може бути якась чудова футболка або сорочка;

– аксесуари: ремінь, краватка, метелик, запонки і т. д., в залежності від того, що потрібно вашому тату;

– кулінарний шедевр. Приготуйте для батька власноруч його улюблену страву, або здивуйте його чимось екзотичним, а ще краще – спечіть святковий смачний торт;

– квитки в кіно, театр, на футбол і т. д. Проведіть час разом!

Тетяна ОВСІЄНКО

Будьте першим, хто прокоментував "День батька можна відсвяткувати на Михайлівській – або виїхати на природу"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*