Управління Держгеокадастру Житомирщини виділило АТОвській організації майже 2 400 га землі, де раніше були людські паї. Наявність у ГО реальних АТОвців-інвалідів викликала сумнів у ветеранів, та й сама “новостворена” організація виглядає досить сумнівною. А землю фактично відібрали у місцевих селян, які зараз змушені відстоювати свої права на паї.
13 травня Головне управління Держгеокадастру в Житомирській області дало дозвіл громадській організації «Фонд інвалідів АТО» на розробку проєкту землеустрою щодо відведення майже 2 400 га для ведення підсобного сільського господарства. Але про саму організацію, як і про її керівника чи діяльність не чув жоден АТОвець, не говорячи вже про жителів села, де зареєстрована ГО. Володіння, розміром ледь не третину Житомира, знаходяться за межами населених пунктів Черняхівської селищної ради. Люди протестують проти дозвільного рішення, адже на відведеній земельній ділянці знаходяться їхні паї. ГО отримала ці землі у постійне користування.
Зауважимо, що нещодавно після такого рішення Держгеокадастру жителі Черняхівського району приїхали до будівлі управління відстоювати свої землі та боротися за справедливість. А вже 21 травня селяни Черняхівської громади перекривали трасу Київ-Чоп.
Громадська організація, якій Держгеокадастр надав права на постійне користування земельною ділянкою 2 399, 8951 га за межами населених пунктів Черняхівської селищної ради, згідно даних аналітичної системи YouControl, зареєстрована у селі Селець, по вул.Сонячна, 2. За цією адресою знаходиться занедбаний будинок з чагарниками й ні односельчани, ні АТОвці Житомирщини жодного разу не чули про ГО «Фонд інвалідів війни».
«Була створена незрозуміла для всіх житомирських АТОвців і не тільки ГО „Фонд інвалідів АТО“ спеціально для схеми, щоб відібрати у Житомирщини 2 400 гектарів нашої землі. Я просто почув про те, що їдуть сюди (ред. в Житомир) до Держгеокадастру бастувати люди з під Черняхова. Прийшов побачити, що відбувається й побачив, що тітушки нападають. Мені стало цікаво і поїхав в село, де зареєстрована ГО, розібратися. Але за адресою реєстрації розвалюха, там навіть як такої хати немає. Я розмовляв зі старостою села, вона казала, що ніколи про такий фонд і про цього засновника не чула, як і люди в селі. Але найголовніше, що й ніхто з ветеранів не чув про такий фонд, бо коли комусь потрібна якась допомога, то ми збираємо „всім світом по нитці“ на якийсь пам’ятник чи на операцію для ветерана — різні були ситуації. Але 2 400 га — це ж як пів Житомира і віддають якомусь незрозумілому фонду… Тим паче, вказано що це фонд інвалідів АТО. Мене особисто це зачепило, тому що я сам АТОвець і ми з побратимами отримали інвалідність, тому це несправедливо.
Чому створюють саме АТОвські організації? Тому що це першочергове забезпечення земельними ділянками. Наприклад, якщо на ту саму ділянку подалась звичайна людина і АТОвець, то в пріоритеті буде останній, тому що учасники бойових дій, тобто ветерани, мають першочергове забезпечення. Організації мають право подаватись хоч і на 5 000 га, а щоб отримати таку площу окремо мають податися 1 200 учасників бойових дій», – розповів АТОвець Олександр Швецов.
Керівником ГО є Романяк Михайло Михайлович. Згідно аналітичної системи YouControl він був помічником народного депутата ВРУ на громадських засадах Довгих Тараса Олексійовича, який балотувався від Блоку Віктора Ющенка «Наша Україна» у 2002-2006 рр. та 2006-2007 рр.
Зауважимо, що керівника громадської організації “Федерація інвалідів АТО” було змінено 33 дні тому (станом на 21.05.2021р.), й попри те, що дата реєстрації організації 02.08.2006 (14 років 9 місяців тому) за останні 12 місяців було змінено найменування громадської організації. Тобто до перейменування ГО «Фонд інвалідів АТО» мала назву ГО «Житомирська обласна спортивна громадська організація „Федерація бойового самбо“.
Крім керівника засновниками ГО також є:
- Романчук Валентин Федорович, який був керівником та учасником Житомирського обласного осередку Всеукраїнської федерації військово-спортивних багатоборств» (у 2014 році припинено);
- Його дружина Торшина Наталія Геннадіївна, яка працює начальницею відділу Головного управління статистики у Житомирській області. Жінка була учасницею «Незалежної месіанської релігійної громади Бога Живого”.
- Третім учасником ГО “Федерація інвалідів АТО” є Голуб Вадим Юрійович. Зараз він також є учасником Житомирської обласної громадської організації “Молодь ініціатор реформ”, був учасником ТОВ «Океан», керівником Незалежної релігійної громади Церкви християн віри Євангельськоє “Об’явлення” м. Житомира, учасником “Спортивний клуб “Михайлівський” та є учасником “Житомирської обласної федерації Джиу-Джитсу”.
Керівник ГО «Фонд інвалідів АТО» Михайло Романяк протягом двох днів не відповідав на дзвінки редакції Times.ZT й не виходив на зв’язок. Натомість виконуючий обов’язки Головного управління Держгеокадастру в Житомирській області Олександр Смолянюк після триденного «оббивання порогів» все ж обережно прокоментував підписаний ним же дозвіл на розробку проєкту землеустрою щодо відведення майже 2 400 га для ведення підсобного сільського господарства ГО «Фонд інвалідів АТО» наступним чином:
«Так, звісно (ред. „Фонд інвалідів АТО“ до нас зверталися). Є президентська програма для соціальної підтримки інвалідів-учасників АТО і відповідно до їхнього клопотання нами надано дозвіл на розробку документації. У будь-якому випадку, відповідно до чинного законодавства, громадська організація мала право надати таке клопотання до Головного Управління Держгеокадастру Житомирської області, яке ми розглянули”.
Олександр Смолянюк також зауважив, що заявка ГО на отримання земельної ділянки розглядалася в терміни, встановлені чинним законодавством й враховувала так звану чергу АТОвців на отримання земельної ділянки.
“Земельна ділянка раніше знаходилася в постійному користуванні КСП (ред. колективного сільськогосподарського підприємства) Черняхова, зараз вона повернута до державної власності. На даний момент там знаходиться земельна ділянка відповідно до цільового призначення, зазначеного клопотанням. Питання щодо людських паїв на виділеній земельній ділянці дуже суперечливе. Зараз надається правова оцінка правоохоронними органами та управлінням Держгеокадастру України».
На питання журналістів, чи перевіряли в управлінні Держгеокадастру Житомирської області діяльність та правомірність ГО «Фонд інвалідів АТО» в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області відповів:
«Звичайно — звичайно перевіряються», — проте ні зміг надати жодної інформації про ГО.
«Ділянку надано в постійне користування відповідно до Земельного кодексу України статті № 92. Додатково повідомляю, що зараз є ухвала суду, яка зобов’язує Держгеокадастр не вчиняти жодних дій по даній спірній земельній ділянці. Правову оцінку буде давати виключно суд. Інформація про склад учасників ГО „Фонд інвалідів АТО” вивчається. Якщо є інваліди -учасники АТО, то це будуть інваліди 1-ої та 2-ої групи, що ми будемо вивчати спільно з військовим комісаріатом і тільки виключно по Житомирській області».
\
Будьте першим, хто прокоментував "Держгеокадастр Житомирщини віддав більше 2 тис га земель сумнівній «АТОвській» організації"