Відповідь на питання, чи функціонуватиме Бердичівська районна лікарня як така, спільно дали представники влади 28-го лютого. Із колективом закладу зустрілись представники обласного і районного керівництва та нардеп. На початку зустрічі народний обранець Богдан Кицак зауважив: немає підстав для закриття лікарні, це начебто спільна позиція його, обласного і районного керівництва, медзаклад має не просто працювати, а й розвиватись.
Голова Бердичівської РДА Людмила Димидюк каже: «Ми всі максимально прикладемо зусиль, щоб зберегти лікарню. Бо зберегти – це наше завдання, втратити завжди легко, а потім відновити дуже важко».
Для продовження роботи і не закриття у лікарні ще є шанси, пояснює голова районної ради Максим Самчик: «Є шанси отой 21 мільйон у показниках 2018-го року відпрацювати у бюджеті 2020-го року. Ми маємо його отримати у вигляді оплати за послуги. Впевнений, що дії головного лікаря будуть направлені на те, щоб ці послуги надавались. Якщо ми всі консолідовано приймемо участь якнайшвидше передбачити ці кошти, щоб оголосити тендери, обладнання придбати, навчити спеціалістів, то матимемо всі шанси до кінця року мати той бюджет, який нам орієнтовно Національна служба здоров’я – отой 21 мільйон – дасть. Його вистачить до кінця року, щоб лікарня збереглася у тому вигляді, в якому вона є».
Однак отримувати гроші за надані послуги пацієнтам тут зможуть лише у тому випадку, коли вони будуть конкурентоспроможними, каже голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко: «Хочу закликати лікарів: ми розуміємо, що якість послуг потрібно підвищувати. Бо якість послуг, гроші ходитимуть за пацієнтом. Закликаю голів ОТГ провести відповідні сесії і згідно розрахунків виділити фінанси. Громади на Бердичівщині, слава Богу, є спроможними, ці кошти є підйомними для громад для того, щоб підтримати районну лікарню. Бо саме ваші жителі будуть отримувати тут послуги».
Чи відбудеться скорочення персоналу в районній лікарні? Цього, на жаль, не уникнути, пояснює головний лікар Андрій Мирончук: «Вивільнення буде персоналу, бо ми ввели в роботу інтернет, де будуть працювати лікарі самі. Не всі будуть вивільнені, але буде вивільнення, ми не зможемо з таким штатним розписом працювати з такою кількістю людей. Чоловік 15 доведеться вивільнити».
На думку керівників області і району, доля Бердичівської районної лікарні виключно у руках медиків. Питання в тому, чи зможуть вони заробити на функціонування закладу потрібну суму. У райраді та адміністрації сподіваються на підтримку від об’єднаних громад. Адже, кажуть, міська лікарня Бердичева буде не в змозі прийняти майже 23-тисячне населення району, що створить незручності та викличе обурення в людей.
Будьте першим, хто прокоментував "Долю Бердичівської районної лікарні визначено (ВІДЕО)"