Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
1X FAN models
Stay with Ukraine
1xfan manager

Гатили зі зброї щодуху: День відкритих дверей у 26-ій бригаді (ВІДЕО)

У Бердичеві 26-та артилерійська бригада імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича приймає гостей: армійці влаштували яскравий день відкритих дверей у військовій частині. Армійці показують озброєння, з яким захищали і захищають Україну. Усе дозволяють роздивитись навіть із середини. Ця радіолокаційна станція контр-батарейної боротьби – не виняток. Уся вона важить 5 тонн. Ворожі позиції бачить за 24 км.

«Ми знаємо, звідки веде вогонь противник, можемо більш-менш орієнтовно знати місце їх зосередження, щоб давати у випадку чого їм відповідь», – говорить старший сержант Микола Кульчицький, оператор контр-батарейної боротьби.

Для відвідувачів артилерійської частини реконструктори історичних подій з Вінниці демонструють кулемет «Максим» зразка Першої світової війни.

У кулемета, як видно, дуже примхлива пружина. Тому чоловікам доводиться над ним попрацювати.

«Постійно треба за нею дивитися і відкалібровувати. Специфіка її у тому, що це холостий набій і він для скорострільного ведення вогню не дуже  добре себе веде. Коли є набій бойовий, то це є простіше», – говорить Сергій Гула, реконструктор історичних подій з Вінниці.

Щоб гості бригади могли порівняти зброю минулого і сьогодення, вінничани показують зразки реконструйованої техніки часів Української Народної Республіки. Це озброєння вони виготовляли за оригінальними кресленнями. Один з прикладів – копія панцерного автомобіля «Остін».

«Ми його робили по старим кресленням абсолютно з нуля на базі вантажівки. Але зараз маємо повноцінну робочу копію, яка може бути гарним підґрунтям для військово-історичної реконструкції. Це була потужна вогнева міць помножена на швидкість. Фактично це була головна вогнева міць української піхоти», – говорить Максим Царенко, історик.

Ця гармата зразка 1917-1921-го років – теж справа рук любителів зброї минулого.

«Гармата називається Дангліза-Шнайдера. Її можна розібрати по запчастинам, покласти на 2, 4 віслючка і спокійно в будь-яке місце в горах відвести, зібрати і з гірської висоти вести бій не даючи можливість ворогу підійти», – розповідає Максим Гребінник, реконструктор історичних подій.

Різноманітну стрілецьку зброю, гранатомет і гранати військові теж дозволяють потримати у руках. Кажуть, люди цікавляться що і як далеко стріляє.

«Як для мене, то складного нічого немає, я вже не пам’ятаю, коли і навчався, здається все життя це знаю!» – говорить Олег Михальський, сержант.

Частували гостей у 26-ій бригаді солдатською кашею, понад 4 сотні людей скуштували її. Кажуть, наїлись сповна. А отже і солдати тут не голодні. Відвідувачі задоволені проведеним часом з військовими.

«Кухня хороша, каша хороша була, внуки дуже добре поїли. Все харашенько. Я сам артилерист, в Афгані служив, цю техніку всю знав», – говорить пан Василь, відвідав 26 бригаду.

«Це боги війни і вони роблять одну, мабуть, з найголовніших функцій на цій гібридній війні, яка зараз проходить, захищаючи нашу Україну», – каже Андрій Андрійчук, відвідав 26 бригаду.

У військовій частині кажуть: за 15 років бригада має чим пишатись. А тому день відкритих дверей – це нагода розділити цю радість з іншими.

«Це згуртування нашої великої бригадної родини, можливість, яка випадає не так часто, зібратися усім разом. Це передача традицій сімейних від покоління у покоління, батьки показують зброю, техніку, на якій вони проходять свій бойовий шлях і це таке велике патріотичне значення для прийдешніх поколінь», – говорить Олена Рикаль, старший солдат 26 бригади.

Для дітлахів у частині провели спортивні і розважальні заходи. Разом з дорослими багато хто з них хоч на трішки, але відчув себе військовим.

Будьте першим, хто прокоментував "Гатили зі зброї щодуху: День відкритих дверей у 26-ій бригаді (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*