Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
1xfan manager
1X FAN models

Грошей ледве вистачає на життя, не те, що на проїзд: житомиряни з інвалідністю скаржаться на обмеження пільг

Майже тиждень тому в Житомирі вступили в дію обмеження пільгового проїзду в громадському транспорті Нагадаємо, що 4 листопада, під час засідання виконконавчого комітету Житомирської міської ради було ухвалене рішення про обмеження проїзду з 10 до 16 годин для пільговиків, крім військовослужбовців, працівників правоохоронних органів та цивільного захисту при виконанні службових обов’язків, а також учнів шкіл та інших загальноосвітніх навчальних закладів, дітей з багатодітних сімей, дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, дітей з інвалідністю та осіб, що їх супроводжують.

Очевидно, що маломобільні групи населення не увійшли до списку звільнених від обмежень. Так нещодавно до редакції Times.ZT  звернулася житомирянка Варвара Соболєва: 

“Міська рада порушує права інвалідів. Законом України “Про соціальну захищеність інвалідів в Україні” визначені пільги, в залежності від групи інвалідності. А їх обмеження на безоплатний проїзд в транспорті не відповідає цьому закону. Невже рішення міської ради вище Закону України?!”.

Згідно законодавства України, інваліди першої та другої групи мають право на безоплатний проїзд в громадському транспорті. Людина з інвалідністю та пенсією  1 800 грн не може собі дозволити регулярно сплачувати за проїзд. Цих грошей ледве вистачає на життя.

Я маю інвалідність другої групи, оформлена картка житомирянина, однак згідно обмежень, що застосовуються з 7 листопада 2021 року, мені відмовлено в безоплатному проїзді. Це незаконно. Це навіть можна назвати дискримінацією, адже деяким пільговикам безоплатний проїзд залишили.  Сподіваюся, що ситуація зміниться, адже в минулий раз мені розвели руками”. 

В Законодавстві України діє стаття №4 “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”, в якій зокрема йдеться й про доступ до громадського транспорту. Проте заступник міського голови Житомирської міської ради Олександр Шевчук розповів, що виконком не порушив цього закону, адже люди з інвалідністю можуть користуватися громадським транспортом за пільгами до 10 ранку та після 16 години дня. Такі обмеження він пояснив вимушою мірою через “червоний” епідрівень в Житомирі: 

“Ці обмеження в нас були вимушеними. Оскільки у нас є велика кількість користувачів громадського транспорту, ми зробили максимальний випуск транспорту, але патрульна поліція всеодно притягує до адмінвідповідальності. У нас уже є протоколи і на приватного перевізника, і на комунального перевізника. Єдиний варіант, щоб взагалі не зупиняти громадський транспорт під час “червоної” зони карантину – це ввести обмеження в часі. У нас 26 тисяч – це як мінімум, пільговиків, які щоденно користуються тролейбусом і 10 тисяч з них користуються в ранковий час. Для того, щоб максимально розтягнути цей час і дати людям, в першу чергу, добратися до роботи, школи, в медичні заклади і так далі було це зроблено. Ніяким чином цими обмеженнями ми не хотіли утискати права маломобільних людей. Тому з розумінням прошу віднестися. На час карантину, на час “червоної” зони. Ми, все-таки, повинні бути свідомими, захищатися, вакцинуватися, мінімум контакту з хворими людьми і робити все для того, щоб цей пік швидше пройшов. Чим швидше він пройде, тим швидше відміняться всі обмеження в часі”.

Будьте першим, хто прокоментував "Грошей ледве вистачає на життя, не те, що на проїзд: житомиряни з інвалідністю скаржаться на обмеження пільг"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*