Із 12 квітня Бердичів чекає на результати ПЛР-тестів, а лікарня от-от закриється (ВІДЕО)

Начальник відділу охорони здоров’я у Бердичеві  Валентина Остапюк зазначає: з 12 квітня місто досі не має відповідей по 5 ПЛР-тестам, за 13 – 4, за 14 – 7, за 15 – 2, за 17 – 4, за 21 – 6, за 23 – 2, за 25 – 12, за 28 – 2, за 29 – 9. Тому говорити про реальну картину із захворюваністю на короновірус складно, позаяк ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр» не опрацював усі зразки. Зі щоденних брифінгів керівництва області відомо:  фахівців у центрі катастрофічно мало, а навчати персонал немає часу.

Валентина Остапюк розповідає: станом на 30 квітня 19 чоловік перебуває в інфекційному відділенні міської лікарні, 3 в реанімації у стані середньої важкості, 6 в інфекційному відділенні з підозрою на короновірус, 4 в госпіталі на обсервації, 1 людина 25.04 одужала та ще одна в госпіталі одужала (отримала другий негативний результат ПЛР-аналізу). Разом з тим 42 людей знаходяться під наглядом сімейних лікарів. З виявлених учора 10 хворих 1 лікується в інфекційному відділенні, а 9 – це контактні особи, які вдома на самоізоляції, хвороба у них проходить без ускладнень. Під наглядом Бердичівського центру ПМСД знаходиться 108 осіб, які контактували з хворими. Під наглядом сімейних лікарів 31 особа, які прибули з-за кордону.

«Наразі у місті є 22 хворих медпрацівників з 77 у області. Постанову про закриття міської лікарні через спалах короновірусу серед медпрацівників отримали сьогодні близько 11 години, ми над нею працюємо. Для того, щоб закрити лікарню, ми повинні спільно працювати з управлінням охорони здоров’я Житомирської ОДА. Маємо визначити заклади, які прийматимуть наших хворих не лише з Бердичева і району, а й з Ружина і Ружинського району. Бо наша лікарня визнана лікарнею першої хвилі. Поки не маємо інформації, яка лікарня буде визнана госпітальною замість нашої», – розповіла пані Валентина.

З 24 березня, з її слів, забрано на ПЛР-дослідження 330 проб, з них 131 негативна, позитивних 73. На розгляді ще 126.

«З 12 числа немає відповідей на 5 тестів, за 13 – 4, за 14 – 7, за 15 – 2, за 17 – 4, за 21 – 6, за 23 – 2, за 25 -12, за 28 – 2, за 29 – 9», – продовжує начальник відділу охорони здоров’я у Бердичеві.

Керівник КНП «ЦПМСД» Бердичівської міської ради Наталя Хорошун теж нарікає на затримку результатів ПЛР-тестувань.

«При ПМСД працює 2 мобільні бригади, які займаються забором для ПЛР-діагностики. Роблять це в лікувальному закладі і вдома. На сьогодні вони забрали 180 проб: позитивних 29, негативних 101, в роботі зараз 50 проб. Однак ЦПМСД з 21 квітня досі не має 5 відповідей по пробам медпрацівників. Мова про медсестер і молодший медперсонал. За 23 число теж немає 5 результатів, серед яких 1 лікар і 2 медсестри. Через відсутність відповіді нині не працює 1 лікар і близько 8 медсестер», – розповідає Наталя Хорошун.

При наявності запалення легень, пояснила вона, роблять забір для ПЛР-тесту як мінімум на 8 день хвороби, аби результат дійсно був правдивим. На питання, чи потрібно ставати в чергу на ПЛР-тест і скільки це займе часу, каже: черги нема, це не магазин. Все планують і вирішують сімейні лікарі.

Зі слів міського голови Василя Мазура, процедура закриття міської лікарні через короно вірус має бути покроково узгоджена з обласними фахівцями управління охорони здоров’я. Як тільки у Бердичеві їх матимуть, приступлять до виконання. До слова, директор КНП «Бердичівська міська лікарня» Бердичівської міської ради Лариса Бабікова до міської ради на засідання тепер не ходить. Колеги жінки та й представники влади пояснили: не запрошують, бо не хочуть наражати на небезпеку присутніх, адже та могла контактувати з хворими.

Будьте першим, хто прокоментував "Із 12 квітня Бердичів чекає на результати ПЛР-тестів, а лікарня от-от закриється (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*