1X FAN models
Stay with Ukraine
1xfan manager
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange

Хто «заправляє» театром у Бердичеві? (ВІДЕО)

Де святкують Міжнародний день театру у Бердичеві? Звичайно ж у театрі, де на сцені – друга прем’єра від бердичівських акторів «Чоловік з Рангуна». Молода режисер Анастасія Сердюк з літа працює над виставою-детективом з 2-х частин. Жартує: на репетиції маму Валентину Ратушинську – теж режисерку – не пускає: дві хазяйки, мовляв, не можуть працювати на одній кухні.

«Вистава за мотивами 2 п’єс, 2 французьких авторів Кіа Бекас «Людина з Рангуна», яку ми перекладали з російської на українську, і Жанін Вормс «Перед тим як іти до Ламбертів» і «Повернення від Ламбертів» – це вже Неди Неждани професійний переклад», – говорить Анастасія Сердюк, режисер.

Нова вистава від акторів Бердичева, говорить Анастасія, стане цікавою людям різного віку. Бо на сцені мова про вічне – стосунки і речі, які ми зустрічаємо у повсякденні.

«Вона про те, що ми не вміємо спілкуватися, не вміємо комунікувати і як ми один одного спотворюємо тим, що не можемо вчасно сказати те, що потрібно, не можемо змовчати, де треба. Ось про це вистава, про живих людей, яких переповнюють різні пристрасті і тривоги», – говорить режисер.

На сцені – молоді актори, які вже мають театральний досвід. Спрацювались, кажуть, одразу.

«У нас між собою є жарти, певні так звані міжсобойчики, але ми класно співпрацюємо, атмосфера класна, фантастична, дружня», – каже актор Андрій Островський.

Про режисера вони говорять з посмішкою. Настя, мовляв, не має улюбленців, для неї усі в роботі рівні. Водночас вона дає доречні поради і настанови як розкритися з кращої сторони.

«Насправді дуже гарний режисер, дуже добра, вона не дасть розслабитись на сцені, тримає нас у тонусі», – кажуть Андрій Островський та Катерина Тополюк.

«Чоловік з Рангуна» зібрав на сцені 4-х акторів. У порівнянні з минулою прем’єрою «Фріда» це небагато. Але поза сценою над виставою працював чималенький колектив. Над оформленням декорацій чаклував художник Валерій Кулавін. Потім їх монтували, шили костюми. Для вистави задіяли і хореографа. Значна роль відведена у підготовчому процесі звукорежисеру та художнику по світлу. Останнього у Бердичеві добре знають. Це соліст Палацу культури Дмитро Печенюк. Хлопець поступово пробами та експериментами вивчав цю тонку справу. Від неї, каже, залежить 80 % успіху вистави. Інколи йому доводилось працювати зі світлом на приїжджих спектаклях. Була й робота з фахівцями у парі. Як от з одеситами з музкомедії. У партитурі режисер розписує про всі моменти емоційного напруження, на які і робиться світлове навантаження.

«Я вже вирішую, якими пристроями це підсвітити, зробити, щось додати. Потім в процесі репетиції все змінюється, воно може багато разів змінюватися: колір, яскравість, направлення, звідки, куди і так далі», – говорить Дмитро Печенюк, художник по світлу.

Бердичівська акторська трупа відпрацювала «Фріду» з 4-ма аншлагами. За приблизними підрахунками, виставу побачило близько 2-х тисяч бердичівлян. Оркестр 26-ої артилерійської бригади після аншлагу пропонує театру  допомогу в роботі над новими п’єсами.

«Театр така штука, що сюди не всі підходять. Але якщо вже спробував цієї отрути, то вже не можеш без цього жити», – шуткує режисер.

Чи буде «Чоловіком з Рангуна» мати успіх у глядача –  у театрі не беруться прогнозувати. Кажуть, в розробці мають нову масштабну виставу і деякі романтичні роботи. Новинки можна буде побачити у «Музично-драматичному театрі на Європейській» згодом. Здивувати глядачів, кажуть тут, мають чим.

Будьте першим, хто прокоментував "Хто «заправляє» театром у Бердичеві? (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*