coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1xfan manager
Stay with Ukraine
1X FAN models

Короновірус: як насправді Бердичів готовий до нього? (ВІДЕО)

«Є спеціальна пластиночка, на яку капається кров, затим рідина з баночки і через 14 хвилин є результат», – каже в.о. старшої медсестри інфекційного відділення КНП “Бердичівська міська лікарня”  Тетяна Семеняк.

Це – експрес-тест на короновірус. Поки таких у Бердичівській міській лікарні є лише 2. Медики кажуть: у колег в області ситуація не краща, найближчим часом сподіваються на більшу їх кількість. Для хворих у інфекційному відділенні лікарні є 5 окремих боксів з входом з вулиці. Тут можна розмістити 12 пацієнтів. Для медиків наявний спеціальний одяг.

 «Є 50 комбінезонів, 25 халатів, 25 захисних щитків, 500 гумових рукавиць і 90 распіраторів», – додає пані Тетяна.

У міській раді понад 300 тисяч гривень спрямують на додаткові деззасоби і засоби індивідуального захисту для лікарні. Приблизно таку ж суму виділили на придбання апарату штучної вентиляції легень.

«Треба забезпечити інфекційне відділення киснем повністю, тому що в нас тільки декілька палат забезпечені, і придбати апарат штучної вентиляції легень. У лікарні на сьогодні є таких 16 одиниць», – каже директор КНП «Бердичівська міська лікарня» Бердичівської міської ради Лариса Бабікова.

 Поки у Бердичеві не зафіксовано жодного випадку короновірусу. Аби не наражати себе на небезпеку, медики радять без гострої потреби не відвідувати будь-які заклади. При поганому самопочутті  телефонувати сімейному лікарю і дотримуватись його рекомендацій. Якщо не спадає температура, є кашель і задишка – викликати «швидку». А ще – не забувати про гігієну рук.

«В відкритому середовищі вірус живе не довше 2 годин. Має бути провітрювання, дотримування гігієни. Антисептики для рук використовувати, але, на жаль, їх в аптеках нема, можна приготувати самим – розвести спирт, та сама горілка, вставляти в балончик і обробляти руки – на крайній випадок», – каже керівник КНП «ЦПМСД» Бердичівської міської ради Наталя Хорошун.

Для дезінфекції великих площ у Бердичеві хочуть придбати 2 генератори холодного туману. Ними економно і швидко розпилюватимуть дезінфектор. Окрім того хлоровмісними засобами мають прибирати під’їзди. Фахівці наголошують: до 3-х тижнів короновірус може не проявлятись.

«Протягом даного періоду часу людина може не відчувати в себе ознак захворювання, але вона може бути носієм вірусу. І захворювання розвиватиметься пізніше», – каже начальник Управління Держпродспоживслужби в Бердичівському районі Валерій Биков.

Людей просять ходити пішки. У Бердичеві це й справді буде корисно, адже до цих пір перевізники не продезінфікували жодного автобуса.

«Вони не можуть ніде знайти дезінфікуючих засобів, не знають які і так далі. Повторно їм рекомендовано. Якщо не буде виконуватися, відповідальність є адміністративна, кримінальна, вони про це попереджені», – каже заступник міського голови Бердичева  Сергій Онофрічук.

У аптеках Бердичева справжній бум: підвищився попит на захисні маски, дезінфектори та антисептики. Але їх ще треба вполювати. В одній з аптек ми застали маски – 17 гривень за штуку. Закупівельна ціна на них, кажуть, почала зростати.

«Зараз великий дефіцит, велика проблема узагалі знайти цю групу товарів. Якщо буде змога, ми будемо і далі надавати маски для наших відвідувачів. Невелика проблема є з антисептиками, є дефіцит невеликий, очікуємо поставку на тижні, вони будуть у доступі», – говорить Віра Степанюк, провізор однієї з мереж аптек у Бердичеві.

У магазинах поки не спостерігається дефіциту продуктів, все вчасно підвозять. В одній з найбільших мереж супермаркетів міста зробили своєрідні захисні бар’єри на касах. Тут є і санітарний вхід, дезрозчин для рук та можливість людям замовляти продукти через інтернет.

«Кожну годину ми протираємо візки, ручки корзинок і всі поручні, забезпечуємо повне миття кожні 2 години підлоги», – каже Ольга Кащук, працівник супермаркету.

«На кожному з наших супермаркетів є кнопка виклику. Якщо ви почуваєтесь недобре, скористайтесь нею, наш персонал збере всі необхідні для вас продукти», – додає Жанна Рештун, технолог супермаркету.

Кмітливі працівники супермаркету діляться лайфхаком виготовлення захисних масок з пергаменту. Цей досвід перейняли у колег з-за кордону. У таких масках легше дихати, до того ж це дешевше: з рулону паперу можна зробити близько 50-ти штук.

«Якщо надалі потрібні будуть більш кардинальні заходи як в інших країнах, ми це будемо впроваджувати. Це особливий вхід до супермаркету, дотримання відстані між людьми», – говорить Олена Речич, керівник однієї з найбільших мереж супермаркетів у Бердичеві.

Перші симптоми короновірусу, розповідають медики, схожі на грип. Шанси лишитися живим і здоровим в хворого на цю недугу є.

«Своєчасне і повноцінне лікування, хоч і немає специфічного лікування, немає специфічних препаратів, противірусних достатньо ефективних, немає вакцини для профілактики. Але для того, щоб людина вижила, треба мати міцний імунітет. А це буде тоді, коли людина правильно харчується, не має шкідливих звичок – куріння, вживання алкоголю, а тим більше наркотиків», – каже Галина Ковшикова, в.о. завідувачки інфекційного відділення КНП «Бердичівська міська лікарня».

Лікарі просять людей не займатись самолікуванням і не втрачати оптимізму.

«Якщо не дай Бог ситуація погіршиться, то в нас повністю є інфекційне відділення на 2 поверхи, де буде передбачено в ньому надавати допомогу таким пацієнтам», – додає Лариса Бабікова.

У міській раді зазначають: тепер чи не всі установи працюватимуть у телефонному режимі. Усе заради того, щоб уникнути скупчення людей.

Будьте першим, хто прокоментував "Короновірус: як насправді Бердичів готовий до нього? (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*