Лікар з Бердичева про справжні причини захворювання медиків на COVID-19

«Я, працюючи лікарем, намагаюсь висловлювати свої думки на основі фактів та доказів, тому, як і у фаховій діяльності, спробую розставити всі крапки над “і”,- говорить лікар з Бердичева Ігор Рибінський

Ще наприкінці минулого тижня начальник відділу охорони здоров’я у Бердичеві  Валентина Остапюк повідомила місцевим журналістам, що 20 осіб з числа загальної кількості хворих на короно вірус у місті є медиками. Це як лікарі, так і молодший медичний персонал з реанімаційного, очного, інфекційного, терапевтичного відділень та 1 лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги.

Однак начальник обласного управління охорони здоров’я Микола Суслик тоді говорив про 17 хворих медиків саме з Бердичева, – медпрацівників очного відділення, де лікували переведених з інфекційного відділення пацієнтів з пневмоніями, але на той час без проведеної ПРЛ-діагностики.

Через спалах китайського вірусу серед медиків у Бердичів вчергове прибула комісія епідеміологів лабораторного центру. Мали з’ясувати істинну причину поширення вірусу. Відомо, що комісія вбачає її у безпечності та ненастороженості медпрацівників, коли одна із їхніх колег контактувала з приїжджим з-за кордону, а потім працювала разом з іншими лікарями. Жінка, вважає комісія, не знала, що вже хвора. Так, мовляв,  інфікування відбулося не лише медиків, а й пацієнтів. Наразі, повідомляє Валентина Остапюк і Микола Суслик, стан бердичівських медичних працівників задовільний.

З таким висновком комісії не згодні медичні працівники лікарні. Кажуть, не хоче комісія бачити істину. Натомість хоче створити образ недолугого лікаря, який сам у всьому винуватий. Саме з такими думками на своїй сторінці Фейсбук висловився отоларинголог Ігор Рибінський:

«Я, працюючи лікарем, намагаюсь висловлювати свої думки на основі фактів та доказів, тому, як і у фаховій діяльності, спробую розставити всі крапки над “і”.

1. В наше відділення (очне-ЛОР) 26 березня було переведено четверо пацієнтів з інфекційного відділення. Всі вони були хворі – мали гіпертермію, кашель. Частина з них були контактні по ковід-19. У трьох з чотирьох на момент переводу було рентгенологічно або КТ підтверджено пневмонію.

2. 3 26 березня відділення функціонує як інфекційне. Допомога очним та лор- хворим не надаеться.

3. Через вісім днів у маніпуляційної медсестри, яка безпосередньо надає допомогу хворим, з’являються ознаки ГРВІ, а саме підвищення температури, слабкість. У зв’язку з неконтрольованою гіпертермією її госпіталізують в інфекційне відділення, де через 2 доби підтверджують ковід-19 (ПЛР).

4. Відділення зачиняється, весь персонал іде на 14-денну самoізоляцію.

5. Cім’я медсестри, в тому числі її клінічно здоровий чоловік, що повернувся з-за кордону, тестуються на коронавірусну інфекцію методом ПЛР – результат негативний. Чоловік та діти по сьогоднішній день здорові.

6. У двох з чотирьох хворих, що були переведені в очне відділення з інфекційного, підтверджується (ПЛР) коронавірусна інфекція. Вони перебувають на лікуванні в інфекційному відділенні в той же час, що і медична сестра.

7. Весь колектив відділення після періоду самоiзоляції тестується методом ПЛР – результат негативний. Виходить медична сестра за період хвороби не заразила ні колег, ні рідних».

Враховуючи вищесказане, – пише у своєму дописі лікар,- керуючись законами логіки і здоровим глуздом, важко не зрозуміти причинно-наслідкові зв’язки у цій ситуації. «Виникає питання, чому комісія управління охорони здоров’я вирішила по-іншому? Чому вводиться в оману суспільство і знову формується образ медичного працівника, який не допомагає, а шкодить? Чому медична сестра, яка виконувала свій професійний обов’язок, стає об’єктом суспільного цькування? Сподіваюсь, цей допис знайде своїх адресатів і ми отримаємо відповіді на ці три «чому», – розмірковує Ігор Рибінський.

Лікар сподівається, що 2 десятки захворілих медиків не звинуватять так само як медсестру і з’ясують дійсну причину захворювання. Підтримують чоловіка і інші медичні працівники лікарні, які коментують і поширюють його пост у соцмережі. Лікарі з різних відділень просять залишатися у повазі до медиків, котрі вимушені працювати у тих умовах і обставинах, які є у лікарні.

Як ми повідомляли раніше, лікарка з Бердичева стала причиною спалаху коронавірусу серед медичних працівників.

Будьте першим, хто прокоментував "Лікар з Бердичева про справжні причини захворювання медиків на COVID-19"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*