Вже за два дні в Україні повністю ліквідують МСЕК. Натомість працюватимуть мультидисциплінарні комісії у кластерних та надкластерних лікарнях.
У Житомирі готові до таких змін. За словами керівника КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського» Олександра Веселовського, пацієнт не відчує суттєвих змін, проте для лікарень це буде новий досвід:
«Чи зміниться щось для пацієнта? Практично ні. Це зміниться в першу чергу для лікарень. Тому що зміниться сам механізм проведення медичної експертизи. Суть для пацієнтів лишається та сама. Так само готуються документи, так само направляється, ви так само звертаєтеся до експертів, так само вам встановлюється група інвалідності, і відповідно ви отримуєте гарантії. Тепер вже буде один принцип: ви будете направлятися на ті МСЕК, які будуть займатися підходящими для вас діагнозами».
ЛКК як механізм – зникне. Натомість рішення прийматимуть експертні команди:
«Механізм такий: пацієнт – лікуючий лікар, який направляє на експертні команди, тобто спрощення в тому, що немає механізму ЛКК. Лікуючий лікар приймає рішення одноосібно про направлення вас на МСЕК, у нього є інструкції, він готує всі документи, оформляє електронний посильний лист і заводить його в програму. В програму заводяться всі висновки, які є у вас на руках: це і виписки зі стаціонару, консультативні виписки з поліклініки, аналізи – це все заводиться в електронному вигляді, сканується, і переправляється на експертні команди.
Є електронна черга, де ваша справа має свій номер на розгляд. В експертних командах буде модератор, можна обрати заклад, де пацієнт буде проходити комісію, тобто не треба стояти довгі черги в одній лікарні. Координатори експертної команди визначать, який профіль вам необхідний, і відповідно до нього, буде направлена ваша справа. Пацієнт отримає витяг на електронну пошту або рекомендованим листом. Доступ до документів також матиме лікуючий лікар, а інформація про інвалідність автоматично буде передана до соціальної сфери».
Олександр Веселовський додає, також віднині виділятимуть окремі профілі лікарні:
«Профілі, які окремо виділяються: кардіологічний, травматологічний, офтальмологічний, гематологічний. Далі вузькопрофільні: психіатрична лікарня, фтизіатричний – туберкульоз, і онкологічний. І два профілі не відокремлюються – терапевтичний і хірургічний».
На Житомирщині в таких командах працюватиме 58 людей, тобто 8 експертних комісій. Залучено 6 лікарень.
Крім того, буде присутня рандомізація. Тобто пацієнти не знатимуть, хто з лікарів розглядає їхню справу, і навпаки — медики не матимуть інформації про хворого. Також оновлена система дозволяє пацієнту проводити аудіо чи відеозапис оцінювання комісії, а також залучати довірену особу для того, щоб знизити ризик корупції.
Нагадаємо, голову КРАІЛ затримали за підтримку в Україні російського онлайн-казино.
Будьте першим, хто прокоментував "Ліквідація МСЕК: як на Житомирщині працюватиме нова процедура отримання інвалідності "