Людмила Зубко: Якщо не зробити школи безпечними, отримаємо покоління безробітних батьків і неосвічених дітей

1 вересня все ближче, тому батьки школярів та вчителі стурбовані тим, чи буде навчання безпечним і чи не доведеться знову закривати школи у випадку нових сплесків захворювання на коронавірус. Підприємиця і засновниця ГО «Житомир, зроби голосніше» Людмила Зубко поділилася в блозі на LB.ua напрацюваннями команди «Альтернатива є – безпечна школа».

Людмила Зубко ініціювала цей проєкт в рідному Житомирі, щоб допомогти організувати безпечне навчання для дітей. За допомогою фахівців Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) на чолі з Андрієм Александріним команда «Альтернатива є – безпечна школа» проводить аудит інфекційної безпеки шкіл міста та адаптує їх до умов пандемії.

«Просто відкрити школи, щоб уникнути протестів батьків проти дистанційної освіти, – уже недостатньо. В умовах пандемії навчальні заклади мають стати простором інфекційної безпеки. Інакше залишається ризик знову і знову повертатись до жорсткого карантину, отримавши в результаті покоління безробітних батьків та неосвічених дітей», – вважає Зубко.

Раніше саме ця команда розробила Протоколи щодо безпечного функціонування закладів загального харчування, які були передані Міністерству охорони здоров’я та лягли в основу правил, що дозволили у травні відкрити кафе і ресторани по всій країні.

«Як власниця кількох кав’ярень та кафе у Житомирі я розуміла, що на мені особисто лежить відповідальність за долю більше сотні працівників, а в кожного з них ще сім’ї», – говорить підприємиця.

Золотий стандарт інфекційної безпеки у Житомирі відпрацьовують на базі школи «Сяйво». Тут вже пройшов аудит, складені рекомендації та закуплено необхідне обладнання і розхідні матеріали для того, щоб мінімізувати ризик передачі інфекції серед учнів та вчителів.

Також команда «Альтернатива є – безпечна школа» розробила Протоколи роботи загальноосвітніх навчальних закладів на період обмежувальних заходів у зв’язку з пандемією Covid-19, які передала МОЗу. А для батьків та вчителів складено чеклист перевірки інфекційної безпеки навчальних закладів, який можна знайти на сайті https://zubko.com.ua.

«Роздруковуйте чеклист, збирайте батьківські комітети, говоріть з адміністрацією шкіл, робіть аудит своїх навчальних закладів та вимагайте у місцевої влади облаштування “безпечних шкіл”. Показове переукладання асфальту напередодні місцевих виборів може зачекати, у пріоритеті зараз – безпека та освіта для дітей», – закликає Зубко.

Будьте першим, хто прокоментував "Людмила Зубко: Якщо не зробити школи безпечними, отримаємо покоління безробітних батьків і неосвічених дітей"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*