Екологи виявили у Житомирі понад 4 тисячі загиблих водних біоресурсів у річці Тетерів. Про це повідомили у Державній екологічній інспекції Поліського округу.
“Реагуючи на повідомлення в соціальних мережах про масовий мор риби в річці Тетерів в місті Житомир (район Корбутівки) державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу разом із заявником виїхали за вказаними координатами 1 жовтня 2024 року.
В результаті обстеження берегової лінії річки Тетерів держекоінспектори виявили масову загибель водних біоресурсів. На місце події викликано представників Житомирського рибоохоронного патруля та слідчо-оперативну групу для проведення слідчих дій.
При візуальному огляді місця загибелі ВБР джерело забруднення не виявили, був присутній неприємний запах та вода була сіро-зеленого кольору,”
– йдеться у повідомленні.
Кількість підрахованої екоінспекторами загиблої риби загалом становить 4 397 одиниць. Зокрема:
- лящ – 1317 екземплярів;
- плітка – 787 екземплярів;
- окунь – 946 екземплярів;
- судак – 543 екземпляри;
- краснопірка – 264 екземпляри;
- карась – 163 екземпляри;
- плоскирка – 377 екземплярів.
Представники Відділу інструментально-лабораторного контролю Екоінспекції відібрали проби води для проведення лабораторних досліджень.
На місці події також було виміряно показник вмісту розчиненого кисню. Він виявився втричі меншим за норму – 1,2 мг/дм3 (при нормі не менше 4,0 мг/дм3). Також були проведені додаткові виміри рівня розчиненого кисню в річці Тетерів в районі провулка Гуйвинського (0,14 мг/дм3) та в селі Тетерівка (5,23 мг/дм3).
Наразі екологи розраховують збитки, нанесені в результаті загибелі водних біоресурсів. Після отримання результатів досліджень інспектори планують вжити заходів реагування згідно вимог чинного законодавства.
Нагадаємо також, що наприкінці минулого місяця екологи виявили перевищення шкідливих речовин у воді річки Тетерів у середмісті Житомира.
Будьте першим, хто прокоментував "Масовий мор риби в річці Тетерів у Житомирі: фахівці зафіксували понад 4 тисячі загиблих водних біоресурсів"