На вже традиційному ранковому брифінгу голови Житомирської ОДА Віталія Бунечка розповіли і про ситуацію з короновірусом у Бердичеві. Зокрема відреагували на інформацію за 30 квітня від начальниці відділу охорони здоров’я у Бердичеві Валентини Остапюк. Того дня у міськраді вона розповіла, що з 12 по 29 квітня місто не має відповідей по майже 50 ПЛР-тестам. Така затримка із результатами, з її слів та зі слів медиків міста, не дає повної картини захворюваності на короновірус.
Головний санітарний лікар Зіновій Парамонов на це каже: «Інформація, я вважаю, недостовірна. Ми на сьогодні за три дні обстежили 39 медпрацівників, всього по місту і району було обстежено більше 450 підозрілих. Це майже 10 % по області. З Бердичева і району на сьогодні у нас є близько 60 направлень від 24 квітня по сьогоднішній день. Загальна черга на обстеження в обласному лабораторному центрі близько 700 підозрілих випадків з усієї області».
На запитання, що робить ОДА і обласне управління охорони здоров’я для того, аби люди могли здати і своєчасно отримати результати ПЛР-тестів, Зіновій Парамонов відповідає: «Тести виконуються протягом дня і десь до 10 години вечора. І в 9 годин ранку наступного дня електронною поштою за адресами всіх районних лікарень ці тести відправляються обов’язково. Це на місцях потрібно шукати причини, чому вони їх не оприлюднили».
Начальник обласного управління охорони здоров’я Микола Суслик додає: «Залучені позабюджетні кошти, проведено повністю ремонт в обласній лікарні під вірусологічну лабораторію, завтра заїжджає апарат, протягом тижня ми плануємо його запустити. Але він працюватиме для моніторингу».
Разом з тим на брифінгу розповіли: від четверга існує план щодо процедури закриття на карантин лікарні у Бердичеві.
«У четвер такий план опрацьований і Бердичівська міська лікарня закрита на карантин для доліковування тих пацієнтів, які є в лікарні. Персонал, який не задіяний для роботи, він в самоізоляції при потребі, якщо десь контактував. Або ж контакту коли з хворими не було, то направлений для роботи в Бердичівську районну лікарню. Потік пацієнтів з короновірусом перенаправлений на Житомирську центральну районну лікарню. Тому Бердичівська лікарня працює в закритому режимі на доліковуванні пацієнтів, які там є. Там же і персонал, який знаходиться в лікарні цілодобово», – розповів Микола Суслик.
Зіновія Парамонова, як головного санітарного лікаря Житомирщини, хвилює вогнище інфекції у Бердичеві в міській лікарні. Про що він говорить під час брифінгу: «В результаті некваліфікованих дій роботи, організації медичної допомоги керівництвом цієї лікарні, в лікувальному закладі захворіло 38 медпрацівників. Із них 28 є медичними працівниками і 9 – обслуговуючих персонал. Загалом у Бердичеві і районі захворілих 85 випадків, то в лікарні вже майже 50 % від усіх. Лікарня стала джерелом інфекції в районі. Замість направлення протоколу дій, які мають бути виконані по лікарні, вони почали шукати винних у цих процесах. Це дуже неправильно на сьогодні, ми будемо на це серйозно реагувати».
На брифінгу розповіли: обласний лабораторний центр працює без вихідних. Тут виявили 40 нових фактів захворювання на короновірус за три вихідні дні, що минули. Наразі 99 хворих на covid-19 перебувають на стаціонарному лікуванні, 13 пацієнтів у важкому стані, 2 з них – на штучній вентиляції легень. На ранок 4 травня в області є 27 хворих на короновірус дітей, загальний стан їх задовільний. Є і 107 медпрацівників, які теж захворіли на цю недугу, двоє з них у стані середньої важкості.
Самый отвратительный вирус, бушующий в Киеве, это коррупция. И покрывает её никто иной, как мэр города.
Петиция за отставку кличко: petition.president.gov.ua/petition/86178
Чтобы набрать необходимое количество голосов (25 тысяч), нужно чтобы каждый из читающих сейчас это сообщение не только поставил свою подпись, но и сделал побольше репостов, в которых точно так же призвал всех не только подписать, но и сделать побольше репостов и т.д. Так и соберём 25 тысяч подписей. Времени ещё вполне достаточно.