Медичний скандал, втеча міського голови і погрози фізично знищити: блогер Антон Гура побував у Бердичеві (ВІДЕО)

Медики міської лікарні у Бердичеві доведені до відчаю: люди звернулися до українського блогера Антона Гури, щоб розказати про дійсність своєї праці в умовах короновірусу. Чоловік на теренах інтернету відомий тим, що приїздить у різні міста України, де завдяки людям дізнається про проблеми у сфері медицини. Антон висвітлює їх на широкий загал. Знімає свої візити на відео, веде прямі ефіри діалогу з медперсоналом різних закладів, керівництва цих медустанов. З такою ж невимушеністю чоловік іде і до чиновників за роз’ясненнями, чому лікарі, молодший медперсонал, а подекуди і пацієнти, зіштовхуються з іноді кричущими порушеннями законодавства. Подобається це не всім. У Бердичеві блогер натрапив на скандал, який згодом обернувся погрозами чоловіку знищити його. Та про усе по черзі.

У КНП «Бердичівська міська лікарня» Антон Гура приїхав 7 серпня на прохання медиків.

Завідуюча реанімаційним відділенням Ірина Тарахтелюк розповіла: її колектив з березня працює з важкими хворими на covid-19. Жінка з 27 березня по 4 квітня займалась першим хворим. Проводила всі необхідні процедури. На жаль, чоловік через хворобу помер. 7 квітня зранку лікарка вже не вийшла на роботу за розпорядженням керівництва через імовірне інфікування вірусом. Їй не зробили тест, але вона просиділа в самоізоляції 14 діб під наглядом сімейного лікаря. Почувалась пані Ірина добре. Через 2 тижні тест ПЛР зробили, на третій день був і результат: позитивний. Час очікування, каже, взяла за свій рахунок, бо без тесту працювати не могла, а лікарняний закінчився і продовжити його теж не могла: не було підстав. З позитивним тестом жінка  ще 2 тижні лікувалась вдома. Затим пройшла ще 2 ПЛР-тести: негативні результати їй дозволили вийти на роботу. Працювала на 2/3 окладу (зі слів медиків, це близько тисячі гривень), а з 1 червня на повний оклад.

Антону Гурі Ірина Тарахтелюк розповіла: в лікарні було створено комісію з медпрацівників закладу та обласного управління охорони здоров’я. Вона мала встановити, чи є захворювання пані Ірини та ряду інших медиків лікарні професійним. 28 липня завідуюча реанімацією випадково дізналась про те, що акт про розслідування нещасного випадку гострого професійного захворювання на неї готовий давно, – ще 2 липня. Але ніхто лікарці про це не повідомляв. В документі зазначалось: місце настання гострого професійного захворювання не встановлено. До того ж комісією не встановлено і свідків цього захворювання. А відтак гостре професійне захворювання, що сталось з Іриною Тарахтелюк, є таким, що не пов’язане з виробництвом.

Лікарка обурена, адже дійсно лікувала хворого на covid-19, а 4 квітня після його смерті пакувала тіло чоловіка в мішок. 6-го числа ще мала огляд жінки з пневмонією, в якої згодом був позитивний ПЛР-тест. І при цьому вона начебто захворіла невідомо де. Керівництво лікарні, каже вона, на її претензії відповіло: начебто зробило все можливе, щоб допомогти медику. Сімейний лікар Ірини Тарахтелюк повідомила жінці: ніхто навіть виписки з її амбулаторної карти не просив.

Медична сестра офтальмологічного відділення Валентина Яценко розповіла: хворих з інфекційного відділення розкидали по різним відділенням лікарні. Жінка проводила призначені процедури одному з них. Пізніше з’ясувалось: у нього був короновірус, від якого, найімовірніше, вона теж захворіла через декілька днів. Медики навіть не знали, що хворі були контактними особами. Медсестра каже: крім маски і рукавичок не мала жодного захисту. Хворі вільно пересувались лікарнею, ходили в туалет, аптеку, помитися. При переведенні їм ніхто не робив ніякого тесту. Коли захворіла пані Валентина, тільки тоді людям у відділенні почали їх робити. Результати  виявились у 2 хворих позитивними. Керівництво як обласне, так і в лікарні  хотіло списати хворобу медсестри на нещодавній приїзд її чоловіка з-за кордону. Але у нього ПЛР-тест був негативним. Валентина Яценко досі не має ніяких виплат через хворобу. Та й відповідальних за те, що розкидали заражених хворих по лікарні, каже, в закладі теж наразі немає.

Під час діалогу з блогером кількість медиків збільшувалась, кожен хотів поділитись наболілою проблемою зі свого відділення у лікарні. Виплата заробітної плати, її розмір, хвилюють працівників Центру жінки. Медики кажуть: керівництв КНП не йде назустріч їм в питаннях забезпечення засобами захисту і достойної оплати праці. Працівники лікарні нарікали на колективний договір, який укладено без їхньої участі, на роботу профкому, котрий не захищає медиків. Кажуть, людей скорочують і незаконно звільнюють.

Ті, хто хворів на covid-19 з медиків, досі не знає, в кого з них короновірус визнано професійним захворюванням, а в кого – ні.

Окрема історія – страховка, яку лікарня хоче запропонувати близько 150 медикам. Щоб отримати за нею виплати, на момент страхування треба бути 100% здоровим. Лиш після цього за настання страхового випадку – смерті від короновірусу – буде виплачено 40 тисяч гривень. А якщо захворіли – на лікування отримаєте тисячу гривень. Медпрацівники вважають ці суми сміхотворними.

Вислухавши людей, Антон Гура пішов до директорки КНП «Бердичівська міська лікарня» Лариси Бабікової. Чоловік озвучив їй претензії колективу.

«У мене є всі накази, є всі доповідні записки завідуючих відділень, згідно графіку, хто працює. Ми всім виплачуємо. У нас всі, хто контактує і безпосередньо працює з хворими на covid-19, отримали 300 %», – каже Лариса Бабікова.

Антон Гура сказав, звертатиметься у Верховну Раду та Кабмін з проханням зробити перевірки та відкрити кримінальну справу стосовно реальних  виплат працівникам лвкарні. У випадку судової тяганини директорка ж, мовляв, буде все одно права. З її слів, по кожному випадку хвороби медиків було розслідування і, начебто, вона не може впливати на рішення комісії.

Медики уже говорят .

Posted by Anton Gura on Friday, 7 August 2020

Щодо страховки, каже, тендер оголошувала лікарня. Гура відповів: готовий писати заяву з її прізвищем, яке може фігурувати в кримінальній справі. Чоловік вважає умови страховки знущанням над медиками.

#говномэр сбежал от неудобных вопросов по медицине . Смотрим внимательно с 10 минуты , как он есть в кадре . С 19 минуты , знаем новый мэм. #говномэр. Придуманный лично мной , теперь такой знак буду вешать в любой мэрии , кто пойдёт против народа .

Posted by Anton Gura on Friday, 7 August 2020

Коли блогер приїхав до міського голови Бердичева Василя Мазура, почалось найцікавіше. Чоловіка не хотіли пускати в приміщення, а згодом – до кабінету. Двоє боронили двері своїми тілами, однак Антону вдалось зазняти через щілину, як міський голова був у своєму кабінеті. Але після довгої дискусії з чоловіками і керуючою справами виконкому Надією Мохно, коли все ж до кабінету вдалось зайти, там нікого не було. Міський голова, констатує блогер, втік від нього через другі двері кабінету. Про що в мережі Фейсбук з’явилось відео-шарж про цю втечу.

Помните вчера Бердичев и говномера ?)Сегодня мне подписчики прислали видео и добавили немного юмора ))) Спасибо .

Posted by Anton Gura on Saturday, 8 August 2020

У неділю Антон Гура виклав відео у себе на сторінці Фейсбук, де повідомляє: вже отримав погрози фізичної розправи. Дзвінок був з прихованого номера. Але чоловік дізнався номер і перетелефонував. Каже, з ним вже раптом хочуть все заладнати. Блогер дав півтора тижні чиновникам, аби питання медиків були вирішені. І пообіцяв приїхати у Бердичів ще, щоб допомогти медпрацівникам боротись за свої права далі.

Мне наконец-то стали угрожать физической расправой ) Позвонил человек в грубой форме сказал, ещё раз появлюсь в Бердичеве и меня убьют . Звонил со скрытого номера , но к меня была возможность узнать номер .

Posted by Anton Gura on Sunday, 9 August 2020

Детальніше про візити Антона Гури у Бердичів, втечу від нього міського голови, спілкування чоловіка у виконкомі та його розповідь про погрози – дивіться у відео.

Будьте першим, хто прокоментував "Медичний скандал, втеча міського голови і погрози фізично знищити: блогер Антон Гура побував у Бердичеві (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*