Сьогодні, 15 квітня, під час сесії міської ради працівники Житомирського професійного технологічного коледжу виступили проти проєкту рішення про трансформацію мережі закладів профтехосвіти. Вони тримали плакати з проханням прислухатися до їхньої думки.
До робочої групи з питань розвитку професійно-технічної освіти в Житомирській міській територіальній громаді увійшов депутат Юрій Мойсеєв та Олена Розенблат. Власне, вони і виступали за трибуною з цього питання.
«Той формат Житомирського вищого професійного технологічного училища, який є зараз – це не про розвиток, це ми стоїмо на місці, і я хотів би, щоб ми це змінили. Зараз багато розмов про те, що ми щось закриваємо, щось ліквідовуємо, щось знищуємо, насправді, ми нічого не знищуємо, ми говоримо тільки про розвиток», – наголосив Юрій Мойсеєв.

Втім, депутатка Олена Розенблат була налаштована не так м’яко, і була більш красномовною:
«У центрі нашої уваги має бути учень, дитина, і та якість навчання, яку вона отримує. На жаль, зміни почалися занадто пізно. Діти, які навчаються по картинкам – це не про сьогодення і не про якісну освіту. Шановний колектив, ваше основне завдання – знайти сьогодні учнів. Якщо ви не знайдете їх, якщо все буде рухатися, як до цього, у вас дійсно не буде майбутнього. Я не хочу нікого звинувачувати, і говорити, що хтось краще, а хтось гірше, але ми побачили, що є кращі заклади, а є недостатньо на доброму рівні адміністрування. Ви (в. о. директора Житомирського вищого професійного технологічного училища Юлія Гнатюк – авт.) працюєте лише рік, і з того, що ми побачили під час візитів до закладів, це те, що 15-те училище набагато краще. Коли ми говорили з вами, я попросила надати аргументи проти цього рішення, і фрази “нам так комфортно”, “ми так звикли” – це не аргументи. Будь-які зміни – це боляче, це про вихід із зони комфорту».

В. о. директора Житомирського вищого професійного технологічного училища Юлія Гнатюк пояснює, що колектив не проти об’єднання з іншими закладами, але на базі їхнього приміщення:
«Нам пропонують об’єднатися із 15 училищем і перейти туди на засадах чи то оптимізації, чи то реорганізації, ми сьогодні це так і не почули. Але цього року ми вибороли грант на створення навчально-практичного центру зварювальних технологій. Цей центр залишається, але нас переводять у інше приміщення. Тобто, ми маємо приєднатися до 15-го училища, і там проводити уроки теоретичного навчання, а практичне навчання ми повинні проводити в тих майстернях, які ми створили на базі нашого закладу. Ми не заперечуємо проти об’єднання нас із іншим коледжем, але на нашій базі, на нашій території, не переїздити, а розвиватися і працювати як і раніше.
Нам невідомо, що буде з нашим приміщенням, але скоріше за все туди переїде 20 училище. Хоча офіційно жодних документів ми не бачили. Нас не чують. Нам кажуть, що ми не хочемо виходити з зони комфорту, що так буде краще для міста, що в цьому полягає стратегія міста, що нібито нас всіх забезпечать роботою, але ми розуміємо, що нас сьогодні 100 чоловік педагогічного колективу, і ми розуміємо, що всі не зможуть перейти в інший коледж, це буде масове скорочення».

Іронічно, адже Олена Розенблат зазначала про те, що найголовніше – дбати про учнів і про якість їх освіти. Проте, ці ж учні будуть вимушені їздити по декілька разів на день із однієї частини міста в іншу на пари.
«Ми пропонуємо свій варіант – на базі нашого закладу, в нашому приміщенні, об’єднати наш навчальний заклад з технічним ліцеєм, який вже 2 роки працює з нами на нашій території, і те саме 20-те училище приєднати. Місць для цього достатньо, майстерні у нас є, діти залишаються в тому самому гуртожитку, дітям комфортно. На мою думку, вся ця ситуація виникла, бо 20-те училище залишилося без приміщення. Депутати кажуть, що 15-те училище краще. Це так, але вони краще у своїй спеціальності, у них лише 1 група зварників, у той час як у нас центр навчальний, і відповідна спеціалізація.
Тут говорять про те, що треба дбати про учнів, але в результаті наші учні будуть на пару з теорії їхати з двома пересадками в 15-те училище, на другу пару з практичною частиною знову з пересадками назад до нас на Параджанова, і потім знову на теорію в 15-те училище, і так протягом усього навчання. А навчальний план так складений, що змінити його неможливо. Нашим дітям економічно також важко буде з проїздом, бо у нас навчаються діти з соціально вразливих категорій», – пояснює заступник директора ДНЗ «ЖВПТУ» Юрій Дятел.

Врешті депутати підтримали дане рішення під час сесії. «За» проголосувало 28 депутатів із 32. Після голосування колектив коледжу скандував «Ганьба!».
Нагадаємо, лише два місяці літніх канікул: черговий сюрприз від МОН.
Будьте першим, хто прокоментував "Міськрада хоче позбавити Житомирський професійно технологічний коледж приміщення, об’єднавши його з училищем №15 – колектив проти "