coin24 crypto exchange
1xfan manager
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1X FAN models
Stay with Ukraine

Міський голова та депутати від ОПЗЖ “кришують” незаконний сміттєвий бізнес у Коростені

У Коростенському районі жителі двох громад потерпають від навали “львівського сміття”. Майже щодня на Коростенський полігон ТПВ заїжджають від 10 до 15 вантажівок з так званим львівським сміттям. При чому ні поліція, ні місцева влада на це не реагують. Про це розповів голова фракції “Слуга Народу” у Коростенській міській раді Віталій Науменко.

За словами депутата та його колег по фракції, це відбувається за мовчазної згоди міського голови Коростеня Володимира Москаленка. Адже саме він, завдяки ручному виконавчому комітету, надав дозвіл на встановлення “сортувальної лінії” на полігоні ТПВ фірмі “УКР ЕКО СЕРВІС ПЛЮС”. А вже керівництво цієї конторки уклало договір з львівськими перевізниками, які сорокатонниками возять сміття на Коростенський полігон ТПВ.

“Дозвіл на встановлення так званої сортувальної лінії фірмі “УКР ЕКО СЕРВІС ПЛЮС” надав виконавчий комітет Коростенської міської ради. При чому без відома депутатського корпусу. Хоча такі питання повинні виноситися на сесію, а перед тим на депутатські комісії. Але мова навіть не про це. Фірма, з якою уклало договір Комунальне виробничо-господарське підприємство міської ради, має статутний капітал в розмірі однієї тисячі гривень. А кінцевим бенефіціарним власником є 19-річна дівчина з села Гудими, що у Сумській області. При чому за останній рік в цієї фірми змінилося два власники. І саме цій фірмі, з досить сумнівною репутацією, як на мене, виконком, на чолі з паном Москаленком, вирішив надати дозвіл на встановлення сортувальної лінії”, – розповів Віталій Науменко.

Першими на сполох почали бити жителі сіл Грозине та Сингаї. Адже Коростенський полігон твердих побутових відходів знаходиться неподалік цих населених пунктів. А коли десятки вантажівок мало не щоночі почали вивантажувати сміття на місцевий полігон, люди вирішили звертатися до всіх можливих інстанцій. Одним з перших на допомогу місцевим прийшов депутат Віталій Науменко.

Почалися звернення у всі можливі інстанції. В тому числі, зверталися й до правоохоронних органів. Але цікавість до “сміттєвого питання” швидко пройшла. Попри відкриті кримінальні провадження щодо львівських перевізників, люди й далі щоночі намагаються завадити фурам проїхати на полігон ТПВ. Втім, замість протоколів на водіїв великогабаритного транспорту, поліція складає їх на активістів, які намагаються завадити екологічній катастрофі. Але депутати продовжують відстоювати інтереси громади та жителів Грозиного та Сингаїв. Саме тому, депутати Коростенської міської ради ініціювали створення міськрайонної контрольної комісії Коростенською районною державною адміністрацією, яка вирішує, серед інших, питання з забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, охорони довкілля.

“Це лише одна з ініціатив, яка, на нашу думку, може вплинути на керівництво міста. Але вона поки що перша. Далі будуть інші. Ми не дозволимо робити сміттєвий бізнес за рахунок безпеки наших громадян”, – пояснив депутат Коростенської міської ради.

Віталій Науменко також розповів, що Коростенський полігон ТПВ був на межі закриття останні 12 років. Але під його модернізацію та реконструкцію за останні роки з державного бюджету перерахували комунальному підприємству КВГП понад 50 мільйонів гривень. Втім, на що пішли ці кошти, досі не зрозуміло, адже порушення до цього часу не усунуті. Тому цілком ймовірно, що таку оборудку провернули мер Коростеня та депутат від ОПЗЖ в обласній раді Мелашенко, який має відношення до згаданої фірми.

На підтвердження слів щодо масових порушень на Коростенському полігоні ТПВ,  депутат міської ради Сергій Ярошевець надав протокол спільних дій щодо наведення порядку на полігоні ТПВ та лист-відповідь державної екологічної інспекції поліського округу про наявність значних порушень та можливість закриття полігону.

Він також зауважив, що під час громадських обговорень та у зверненнях до депутатів міської ради громада сіл Грозине і Сингаї висловили категоричне “ні” завезенню іншого сміття, ніж продукованого у м. Коростені.

“Попереду ще тривала боротьба, але я впевнений, що це не проблема окремої територіальної громади. Це також проблема міста Коростень. Маю надію, що коростенці підтримають жителів сіл Грозине і Сингаї”, – сказав Сергій Ярошевець.

Насамкінець, варто зауважити, що Коростенська міська рада 4 березня запланувала обговорення питання діяльності Коростенського полігону ТПВ та бесконтрольного завезення відходів з інших регіонів країни. Втім, жодної інформації про це зібрання у вільному доступі немає.

На зібрання запросили лише деяких депутатів в телефонному режимі. Ймовірно, для того, щоб не надати справі суспільного резонансу.

Будьте першим, хто прокоментував "Міський голова та депутати від ОПЗЖ “кришують” незаконний сміттєвий бізнес у Коростені"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*