Stay with Ukraine
1xfan manager
1X FAN models
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange

Монетизація субсидій: тонкощі впровадження та способи отримання готівки обговорили сьогодні в міністерстві заступники керівників ОДА

Питанню запровадження механізму виплати субсидій у готівковій формі була присвячена сьогоднішня нарада Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубко з заступниками керівників ОДА, представниками Мінсоцполітики, Міненерговугілля, НКРЕКП, НАК «Нафтогаз».

До 2019 року в Україні було запущено перший етап монетизації субсидій – на рівні комунальних підприємств-постачальників комунальних послуг. З січня поточного року запущена монетизація, яка передбачає розрахунки за спожиті послуги субсидіантами через Ощадбанк, і за результатами вже цього опалювального сезону виплату невикористаних субсидій одержувачам готівкою.

«4,2 млн домогосподарств України сьогодні мають можливість отримати субсидію, з яких 70% — це пенсіонери. 1,2 млн субсидіантів – це працездатні люди, але вони наразі потребують допомоги від держави. Основна мета запровадження монетизації субсидій – це захистити людей і навчити їх управляти своїм енергоспоживанням. Раніше під час клірингових розрахунків субсидіант не цікавився нарахуваннями в платіжках за комунальні послуги: скільки було спожито, обов’язковий чи рекомендований платіж, якість наданих послуг тощо. Зараз ми прибираємо монополіста з ланцюга розрахунків за ЖКП, даємо можливість людям управляти своїм споживанням, а також за рахунок економії субсидій направляти кошти на впровадження енергоефективних заходів у своєму будинку», — наголосив Геннадій Зубко.

Також Міністр підкреслив, що субсидія розраховуватиметься на основі соціальних норм споживання, тарифів та доходу домогосподарства.

Вже з березня вся субсидія «старим» субсидіантам буде перерахована грошовим переказом з допомогою платіжної системи «Швидка копійка» через державний Ощадбанк, а пенсіонерам виплатить Пенсійний фонд одночасно з пенсією.

Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення Ощадбанку і надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні.

У разі наявності пенсійного рахунку в іншому банку, кошти можна буде отримати у банкоматі свого банку. При відсутності пенсійної картки субсидію разом з пенсією доставлятиме Укрпошта.

Геннадій Зубко зазначив, що у разі якщо субсидія перевищуватиме рахунки на ЖКП, наприклад, коли у будинку були проведені заходи з енергоефективності, зекономлена частина може бути використана на власний розсуд (в тому числі на погашення кредиту на енергоефективні заходи). Тому отримувачі субсидій матимуть повноцінну мотивацію до заощадження, участі в програмах Фонду енергоефективності та «теплих кредитах» і додатковий фінансовий ресурс.

«Монетизація субсидій з одного боку змусить комунальні підприємства налагодити діалог зі споживачами, а отже відповідати за якість наданих послуг. З іншого – відновить платіжну дисципліну громадян за спожиті послуги. Я не хвилююсь за субсидіантів-пенсіонерів, які завжди вчасно сплачують за ЖКП. Щодо 30% працездатних українців — якщо протягом двох місяців вони не сплатять за послуги, їх або позбавлять субсидії, або вони будуть переведені на безготівкову форму», — зазначив Зубко.

Повномасштабна монетизація субсидій запрацює в Україні з 1 жовтня цього року. До того часу урядом здійснюватиметься пілотування паралельно двох моделей монетизації, з яких за результатами аналізу їх ефективності буде обрано одну. Загалом в держбюджеті-2019 року закладено 55 млрд грн на субсидії. З них, 25 млрд грн буде переведено «живими коштами» субсидіантам, 30 млрд грн – кліринговими розрахунками.

Будьте першим, хто прокоментував "Монетизація субсидій: тонкощі впровадження та способи отримання готівки обговорили сьогодні в міністерстві заступники керівників ОДА"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*