Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1X FAN models
1xfan manager
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange

«Ми чекаємо на його повернення»: колеги ізольованого китайця з нетерпінням чекають на зустріч

У Житомирі жителів Китаю, що повернулися до України з батьківщини відправили на карантин. Про умови їх перебування розповіли на ВВС News Україна. 

Співробітники будівельної компанії Sinohydro Corporation Limited (КНР), яка виконує роботи з реконструкції Північної об’їзної дороги у місті Житомир на трасі М-06 Київ — Чоп, повернулися після новорічних свят з Китаю до України, де їх одразу ізолювали від інших жителів.

Триразове харчування, щоденні заміри температури та постійний огляд у медика. Марина Олександрова – лікарка, що працює в будівельній компанії,  розповіла про контактування з ізольованими:

«Сьогодні у нас 12 осіб. Прямого контакту я з ними не мала. Ви ж розумієте, якщо я буду контактувати близько, то значить мені теж треба буде 14 днів перебувати на карантині. Всі почувають себе добре. Єдине — нестача повітря, в тому плані, що вони не мають можливості вийти на вулицю. Температура у всіх нормальна, вони отримують триразове харчування, їм передають вітаміни, годують добре ».

У компанії стверджують, що їхні співробітники, під час візиту до додому, перебували далеко від зони поширення вірусу:

«Якщо, припустимо, епіцентр в центрі Китаю, то у нас в основному приїжджають з узбережжя або з півночі. Ми дивилися по карті і найближча відстань — 600 кілометрів. Це саме кордон провінції від епіцентру. Ми обов’язково перепитуємо, чи не були вони в контакті, чи не хворів хтось із родичів, з перекладачем розмовляємо постійно. Ніхто з них не говорив нам цього. Ми зобов’язані їм довіряти, бо не в їхніх інтересах обманювати нас».

Ще у Китаї перед тим, як сісти в літак, співробітникам компанії довелося пройти повний медичний огляд. В Україні їх так само оглянули лікарі, і жодних проблем зі здоров’ям не виявили. Крім того, перебуваючи в повній ізоляції, жителі Китаю слідують настановам лікарки. Марина Олександрова стверджує, що вони дуже чесні та дисципліновані:

«Наприклад, вимірювання температури — якщо він не поміряв, то він ніколи в житті не скаже зворотне. Він показує: я ще не зробив цього. Ми їм довіряємо, що вони дійсно вимірюють температуру», — розповідає Марина Олександрова.

Роботодавці громадян з Китаю подбали не лише про своїх працівників, а й також про медиків. У розпорядженні лікарів є всі необхідні засоби: спеціальні рукавички, маски, дезінфекційні засоби та навіть захисні костюми. Окрім того, пункт охорони здоров’я китайської компанії перебуває на постійному зв’язку з епідеміологами Житомирського обласного лабораторного центру:

«Якщо виявлять якісь симптомів захворювання, я викликаю швидку допомогу. На станції є дві спеціалізовані бригади, які будуть готові нас перевезти. Звісно, ми будемо перевозити людей в інфекційне відділення, в першу міську лікарню, швидше за все. Загалом, ми готові до цього варіанту», — каже лікарка.

Пані Марина стверджує, що інші співробітники зараз лояльно відносять до своїх іноземних колег:

«Ніякої паніки. Серед наших українських працівників спочатку виникали чутки, бо прилітають китайці. Але ми збираємо людей, пояснюємо. По-перше, у нас є відеокамери, і ми всім говоримо, хто хоче переконатися: якщо ви бачите якісь порушення — будь ласка, приходьте, фотографуйте, показуйте. Але сьогодні я можу дати стовідсоткову гарантію, що ці люди не ходять по вулиці, вони перебувають у своїх кімнатах, вони ізольовані».

Марина Олександрова зауважила, що у компанії добре подбали про дезінфекцію:

«Ми забезпечили людей, які перебувають на карантині, дезінфекційними засобами. Вони мають речовини, котрі містять хлор, в межах розумного, звісно, щоб самим собі не нашкодити. У нас є вигрібна яма, яку ми засипаємо щодня хлорантоїном. Є такий засіб, яким ми знезаражуємо. А що стосується сміття, то ми його утилізуємо шляхом спалювання».

Колега ізольованих Роман Седляр стверджує, що всі переживали за іноземців, адже встигли потоваришувати:

«Коли в Китаї виявили коронавірус, то всі наші працівники переживали. Всі дуже переживали, по-перше, за них, тому що китайці працюють тут вже понад рік. Багато з них стали нашими друзями. Дуже переживали, бо це не тільки проблема Китаю, сьогодні це вже проблема світова, можна сказати».

Крім того, чоловік стверджує, що усім працівникам одразу пояснили, як відбуватиметься карантин та нагадали правила безпеки, саме тому вдалося уникнути паніки. 

«Щодо особистої тривоги — вона є. Я маю родину, маю близьких, знайомих, до яких кожен день повертаюсь, тому особиста пересторога є. Але у світі багато інших хвороб є, які так само, або навіть швидше передаються, тому занадто хвилюватись не треба», — переконаний геодезист.

Роман дивився новини з Нових Санжар, куди прибули евакуйовані з Уханю, і вважає, що місцевим людям не варто було так реагувати на прибуття своїх співгромадян:

«Особисто моя думка з того, що робиться у світі — я просто шокований. Люди повертаються здорові. Хворих людей з Китаю не випускають. Певна паніка у деяких є, перестороги. В когось більше, в когось менше, але не треба з цього робити посміховисько на весь світ».

Китайський колега Романа перебуває в ізоляції вже десятий день, і  український геодезист з нетерпінням чекає на зустріч:

 «Звісно, ми чекаємо на його повернення. Мій товариш перебуває на карантині вже, напевно, десятий день. У нього чудовий настрій, ми з ним кожний день вітаємось через віконечко. Проблем немає. Будемо сподіватись, що через п’ять днів ми вже зустрінемось в кабінеті».

Автор фото: Олександр Мельничук

Будьте першим, хто прокоментував "«Ми чекаємо на його повернення»: колеги ізольованого китайця з нетерпінням чекають на зустріч"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*