«Категорично заперечуємо введення карантину вихідного дня», «Скасування всіх обмежень на роботу ресторанів», «Не можете допомогти — не заважайте», «Нас мільйони, дайте працювати», «Як заплатити за життя», «Ресторани — це безпечне місце. Ми не COVID-19» — саме з такими гаслами, кришками, ложками та черпаками вийшли на всеукраїнську акцію протесту житомиряни.
У середу, 11 листопада, під стінами Житомирської ОДА зібралися ресторатори, власники та працівники промисловості та закладів харчування, аби не дати місцевій владі підтримати карантинне обмеження «вихідного дня». Житомиряни обурені таким “вирішенням” спалаху захворюваності на COVID-19. Кажуть, що заклади харчування та промисловості безпечні, адже дотримуються усіх карантинних норм та обмежень.Таким рішенням у Житомирі фактично зруйнують малий бізнес та залишать без роботи більше половини населення.
«Це всеукраїнська акція рестораторів, працівників промисловості і харчування. Зараз такий головний мітинг відбувається в Києві, а також в інших обласних центрах країни. Чому? Тому, що тими, хто найбільше постраждає від карантину вихідного дня, який сьогодні хоче запровадити Кабмін, є кав’ярні, невеличкі пекарні та магазини. Залишаються працювати гіпермаркети та заправки, у яких, по суті, є той самий товар. Ця акція зараз виключно на підтримку харчової промисловості. Ви знаєте, що в понеділок (9 листопада) було більше 1500 людей, які протестували проти закриття малого бізнесу. Взагалі, в сфері обслуговування, які хочуть закрити, працює майже половина всього бізнесу в Житомирі. Якщо нас закриють з суботи, ми все одно будемо працювати, мітингу більше не буде, будуть більш радикальні методи. Ми не дозволимо місцевій владі працювати, а самі працюватимемо. Поліцією нас лякати не треба, штрафами теж. По суті нас, бізнес, знищують, що ми втратимо?», — Руслан Годований, координатор SaveФОП у Житомирській області.
Житомирська обласна асоціація кулінарів України підготувала звернення до голови Житомирської ОДА Віталія Бунечка, з проханням підтримати бізнес. Якщо це проігнорують і підтримають ініціативу Кабміну, народ не дозволить працювати ані міській, ані обласній владі:
«Ми передамо звернення офіційно. У нас вже була з представниками влади розмова в понеділок. Сьогодні має бути створена робоча група, за підписом губернатора, куди увійдуть всі представники бізнесу з різних галузей. Ця акція — це перш за все попередження Кабміну, адже по всій Україні народ незадоволений. Якщо міська влада, або обласна після цього підтримає рішення Кабміну, претензії будуть до них, ми їх закриємо на карантин, ми їм це гарантуємо».
Переглянути відео можна тут.
Будьте першим, хто прокоментував "«Ми не COVID-19»: у Житомирі власники та працівники закладів харчування бунтують проти «вихідного дня» (ФОТО-ВІДЕО)"