На Гоголівській, 15 граються з вогнем: протипожежний прохід здали в оренду

Протипожежний наскрізний прохід в окремо розташованому будинку довжиною понад 200 м – вимога не лише ДБН, але й здорового глузду. Та деяким житомирянам глузду бракує. Приміщення проходу здається в оренду (!!!), вхід забитий. Якщо станеться велика пожежа – мешканці будинку фактично приречені.

Мешканці будинку за адресою Гоголівська, 15 – ще від 2008 року борються за право на власну безпеку. Втім, безрезультатно. Міська влада замість того, щоб вирішити проблему, постійно знаходить відмовки.

Протипожежний прохід загальною площею 14,3 кв. м винаймає в оренду підприємство «Учбово-виробничий центр», яке належить Житомирській міській асоціації інвалідів. У наскрізному протипожежному проході орендар зробив «покращення умов» – тепер там і туалет, і меблі. Та побачити цю красу на власні очі не вдалося, бо двері наглухо зачинені, а ключ – лише у власника, який, за словами голови правління ОСББ «Гоголівська 15», Мирослави Безман,  там з’являється дуже рідко. Вивіска відсутня. Вихід з вулиці виглядає занедбаним.

Квартира Тетяни Кононець знаходиться по сусідству з протипожежним проходом. Жінка каже: за всі роки жодного разу не бачила, щоб двері до нього відчинялися  і там відбувався якийсь рух.

А орендар зазначає: у наскрізному протипожежному проході він проводить «виставки непродовольчих товарів без здійснення торгівлі». Згідно з класифікатором видів економічної діяльності, організування конгресів і торгівельних виставок – КВЕД 82.30. Втім, у «Учбово-виробничого центру» такого КВЕДу немає, а основний вид діяльності підприємства… ремонт годинників та ювелірних виробів. На основі цієє інформації навіть найменша згадка про виставки непродовольчих товарів виглядає абсурдною.

ДБН-В 1.1.-7-2002 «Пожежна безпека об’єктів будівництва» та ДБН-В 2.2.-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки, основні положення», при проектуванні протяжного окремо розташованого будинку має передбачати наскрізний прохід. І в домі на Гоголівській він є. Та чому міська влада ігнорує право мешканців дбати про власну безпеку – питання риторичне.

Голова правління ОСББ «Гоголівська 15» вже неодноразово зверталася до голови міста Сергія Сухомлина. У відповідь звучать цитати з Державних будівельних норм стосовно проектування протяжних окремо розташованих будинків. Більше того, міський голова зазначає, що директор «Учбово-виробничого центру» Сергій Лемешик не має права орендувати приміщення та акцентує на розірванні договору оренди. Проте ситуація на краще не виправилася, а орендар набрався нахабства і хоче навіть викупити приміщення.

У червні 2016 року на сесії міської ради чиновники говорили про неможливість приватизувати приміщення наскрізного проходу на Гоголівській, 15. Проте вже у 2017 році об’єкт дивним чином виявився у списку.

На засіданні постійної депутатської комісії з питань бюджету Житомирської міської ради у грудні 2017 року Сергій Сухомлин говорив про можливість для орендарів приватизувати об’єкти комунальної власності, що зараз знаходяться в оренді. Таких об’єктів 259, і приміщення наскрізного протипожежного проходу на Гоголівській, 15 – у списку.

Ситуація протягом тривалого часу не зрушила з місця, незважаючи на неодноразові звернення. Мешканці будинку на Гоголівській, 15 змушені надалі проживати в умовах підвищеної небезпеки для здоров’я та життя.

Чого чекають чиновники – доки вдарить грім з блискавкою?..

Марія РОЗБІЦЬКА

Будьте першим, хто прокоментував "На Гоголівській, 15 граються з вогнем: протипожежний прохід здали в оренду"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*