На що спроможна створена у Бердичеві театральна трупа?

Це сталося: у «Бердичівському музично-драматичному театрі на Європейській» акторська трупа розпочала перший театральний сезон. Для старту обрали містичну драму у 2-х діях за мотивами роману Марини Гримич «Фріда». Його авторка нині мешкає у Лівані і давно мріяла побачити своє дітище на сцені.

«Вона каже: дуже хоче сценічне відображення того, що написала. Це її любиме дітище – роман «Фріда», вона в захопленні від того, що відбувається, вона через завантаження роботою не змогла прибути, але думками вона тут і передала вночі рейсом східні солодощі для акторів», – говорить Микола Гордієнко, представник видавництва Марини Гримич на Житомирщині.

Поставити «Фріду» на сцені взялась бердичівлянка Валентина Ратушинська, яка є режисером-постановником вистави.

«Вважаю, що театр мав відкриватися тільки цим твором, бо це твір написаний про Бердичів, про бердичівський дворик, в такому пройшло моє дитинство. Багато сімей проживають польської, єврейської, української, російської національності. Вони живуть як одна сім’я», – каже Валентина Ратушинська, режисер-постановник.

Жінка сама написала сценарій для трупи з близько 50-акторів. Її склад – переважно молодь, яка здебільшого має театральну освіту, а дехто вже став самодіяльним актором. Більшість колись навчалась у її театральному гуртку, а нині наставниця покликала їх з різних куточків країни до Бердичева. Разом репетирували п’єсу близько року.

«Всі набувають, працюють у різних сферах, за різними фахами. Але на репетиціях викладаються наповну і я дуже задоволений тим, що працюю на одній сцені з такими людьми», – говорить актор Андрій Островський.

«Чим би ми не займалися в театрі, ми ходимо і думаємо собі про те, як персонаж і що проживає. Коли ми виходимо на сцену, ми маємо знати, що відбувалось з нашим персонажем до того, як він вийшов на сцену. Те, що відбувається на сцені і взаємодія з іншими персонажами – це десь 15 % від усього життя. Наповнення персонажа відбувається до», – розповів актор Андрій Брік.

Події на сцені розгортаються у Бердичеві на вулиці Торговій,4. У це таємниче місце повертається головна героїня Ірина. Успішна бізнес-вумен поринає у світ спогадів, де долі різних сімей переплелись у спільному дворі і будинку. Різні за національністю, але такі дружні і щирі, вони занурюють Ірину у лабіринт спогадів.

На «Фріду», кажуть у театрі, квитки у касі довго не затримались. Вистава викликає у глядача живу цікавість, хоча її сюжет доволі заплутаний і вимагає кмітливості.

«Вистава для мене відкрила те, що я в романі не помітила. Мені цікаво знову подивитися на роман, вникнути і зрозуміти те, що мені сьогодні дала можливість побачити, відчути. Те як вони грають і молодь, і більш досвідчені, викликає лише повагу», – говорить Вікторія Кучерява, бердичівлянка.

Про що ж власне «Фріда» розповідає глядачеві і які її наскрізні ідеї? Думки з цього приводу різні.

«Головна ідея – те, що в кожної людини в серці має бути любов, кохання, яке має бути основою основ, а не кар’єра, якісь справи. То все другорядне, головне – це кохання», – каже Віталій Войцехівський, актор.

«Обов’язково потрібно пам’ятати своє коріння і боротися за своє місце під сонцем у житті. Чи це у бізнесі, чи в торгівлі, чи це в іншій сфері діяльності. Ставити ціль і йти до неї», – каже Микола Гордієнко, представник видавництва Марини Гримич на Житомирщині.

19-го січня «Фріду» можна буде побачити на сцені бердичівського театру вдруге. А згодом – і нові вистави у виконанні власної трупи.

Будьте першим, хто прокоментував "На що спроможна створена у Бердичеві театральна трупа?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*