На Житомирщині для дітей організували «Академію юних бійців ЗСУ» (ФОТО)

У лютому та березні для дітей внутрішньо переміщених осіб, які приїздили на Житомирщину із зони бойових дій та окупованих міст, у культурно-мистецькому центрі «Поліська хата» в Городському Коростишівського району проводили різноманітні розважальні заходи. Таким чином малеча могла гратися, відпочивати, спілкуватися, весело проводити час, а головне – відволікатися від війни і тих жахів, що доводилося пережити та побачити.

Попри це, каже власниця садиби Інна Величко, дітям особливо була цікава тема війни, яку вони інтерпретували у своїх забавах, використовуючи відомі патріотичні гасла і фрази, що у всіх були на слуху. Вони негативно відгукувалися про ворогів – російських військових, натомість усі хотіли спробувати себе в ролі українських захисників.

Вже тоді виникла ідея запустити окремий проєкт такого спрямування і наразі пані Інна разом із колегою Галиною Гуменюк запрошують малечу у свою «Академію юних бійців ЗСУ» – креативне свято у стилі мілітарі. Дітям пропонують вступити до лав «Академії» і стати молодим поповненням ЗСУ. Усім роблять патріотичний аквагрим або одягають пов’язки.

«Не дивлячись на війну, діти мають право на справжнє дитинство. У нас нема жодних обмежень – чекаємо усіх і готові забезпечити цікаве, пізнавальне, корисне та патріотичне дозвілля для хлопчиків й дівчаток різного віку. Більше того, дівчата навіть з більшим ентузіазмом виконують завдання. Реалізовуємо проєкт на базі «Поліської хати», а також можемо завітати на виїзні заходи у Житомирі, Малині, Коростишеві, – ділиться засновниця «Академії юних бійців ЗСУ» Інна Величко. – Програма дуже насичена і за дві години під керівництвом сержанта «Пісні» – Галини Гуменюк, наші дітки дійсно стають справжніми бійцями. Зокрема, є фізична складова – розминка, віджимання, подолати перешкоди, перестрибнути струмок, переплести річку, проповзти під «розтяжкою», поцілити у портрет путіна і так далі. Окремо вчаться надавати медичну допомогу пораненим бойовим товаришам, проводити евакуацію, накладати пов’язки. Також ми готуємо різні тематичні завдання, загадки, ребуси. Це розумова складова, коли у спокійній атмосфері вони відповідають на питання, пропонують варіанти. Ще один із напрямків – плетіння маскувальних сіток. Діти мають певний час і змагаються, хто більше зав’яже вузликів. По-перше, це реальна допомога для воїнів, адже після завершення сітку передаємо на передову, а по-друге, вони таким чином долучаються до волонтерської діяльності, а потім мотивують батьків у своїх громадах теж підтримувати цю справу і взагалі допомагати будь-яким чином нашим військовим. Окрім цього, маємо музичну складову. Співаємо «Червону калину», зараз всі діти її знають. Рухаємося під сучасні композиції про захисників, орків, байрактари, нездоланні ЗСУ і нашу майбутню перемогу».

За словами Галини Гуменюк, ці заходи спрямовані на патріотично-фізичне виховання молодої гвардії, а оскільки це діти, то, звісно, що все проходить в доступній для них ігровій формі.

«Ініціатива провести дитяче свято саме в воєнно-патріотичному стилі пішла власне від самих дітей. Ця тема на часі. Розробила програму, спробувала, зайшло на «відмінно». У теперішній воєнний період батьки намагаються наповнити яскравими емоціями дитинство дітей попри всі обставини. Ми готові їм у цьому допомогти», – додає сержант «Пісня».

Формат програми підлаштовують під вік учасників. Якщо збирається велика кількість дітей, то їх ділять на команди. З ними працюють педагоги на різних локаціях, які умовно можна назвати блокпостами, укриттями чи бліндажами. Діти виконують військові команди. У рамках мілітарі-свята можуть приготувати і спробувати справжню їжу військових.

«У нас на території є польова кухня і ми маємо можливість дітей пригостити. Що їдять солдати? Правильно – кашу з тушонкою. От ми її і готуємо. Дітям особливо подобається відкривати банки. Команді старших пропонуємо готувати козацький куліш. Це більш тривалий процес, але можна підготувати інгредієнти, нарізати, а тоді переходити до виконання завдань», – додає Інна Величко.

Нагадаємо, що житомирський художник Юрій Камишний створює патріотичні замальовки, одна з яких – із песиком Патроном, стала благодійною листівкою. Придбавши її, можна допомогти зібрати кошти на сучасне обладнання для підрозділу житомирських саперів.

Юлія Демусь

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині для дітей організували «Академію юних бійців ЗСУ» (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*