Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1xfan manager
coin24 crypto exchange
1X FAN models

На Житомирщині в рамках оптимізації збираються закрити 12 шкіл – жителі села Тютюнники категорично проти (ФОТО)

У Чуднівській міській раді, що на Житомирщині, збираються закрити 12 навчальних закладів. Основними причинами такого рішення є економія ресурсів, низька наповнюваність класів учнями та рівний доступ осіб до якісної освіти. Відповідний проєкт рішення № 1163 від 28 вересня 2021 року було опубліковано на сайті міської ради. Зокрема під ліквідацію закладів освіти потрапили і Тютюнниківська гімназія та Тютюнниківській заклад дошкільної освіти Чуднівської міської ради Житомирської області.

Сьогодні, 28 жовтня, на подвір’ї школи у Тютюнниках відбулися громадські слухання. Батьки учнів та інші присутні на зібранні жителі села висловили своє обурення через ймовірне закриття школи. Жителі села категорично проти закриття школи, адже переконані, що кількість дітей в школі, а також якість освіти та умови навчання відповідають всім нормам. Крім того, батьки нарікали, що дітей доведеться відправляти на автобус, який їздитиме тільки двічі на день. Тому учням доведеться ледь не о шостій прокидатися, й чекати старшокласників, щоб разом їхати після уроків додому.

“Була така версія, щоб закрити нашу школу, а початкову школу перевести в дитячий садочок, або навпаки. У нас наступного року має бути 61 учень у 1-4 класах. Як ми можемо помістити цих учнів разом з дошкільнятами в дитячому садочку? По перше, кабінети там не пристосовані, там не можна буде повісити дошки, виставити необхідну кількість парт… Ще один нюанс, щоб забезпечити перевезення, наприклад, 90 учнів – це треба три рейси тільки з однієї школи. Уявіть скільки це треба автобусів, і о котрій дітям доведеться вставати. А дітям доведеться вставати о 6 годині ранку і приїжджати о 18 годині вечора. Діти о 6 годині ранку навіть снідати не будуть. У нас є діти з хворими підшлунковими, з приступами, з хворобами печінки та діти-сердечники, які не зможуть годину їхати в автобусі туди й назад. А якщо учню стане погано, то батько чи мати не зможе поїхати у Великі Коровинці та забрати дитину. А якщо замете снігом, автобус теж не приїде. Забрали у нас 10-11 класи, але нам необхідно залишити дев’ятирічну школу”, – наголосила жителька Тютюнників.

“Відділ освіти розраховує всі маршрути, де парта поміщається, а де ні- розрахує всі нормативи. Я  в кожне село приїжджаю, а там кажуть “звозьте дітей до нас”. Як ми пояснимо, де треба школу лишити, а де оптимізувати. Тому фактично для цього перспективна мережа і подалася на обговорення, щоб ми разом віднайшли золоту середину. Врешті-решт, будь-яке об’єднання по комусь вдарить. Зрозуміло, що хтось буде задоволений, а хтось прикро вражений від цієї оптимізації. Для цього і є обговорення. Не одне рішення, яке буде торкатися конкретного населеного пункту, не буде прийнято без обговорення і знайдення золотої середини”, – пояснив голова Чуднівської міської ради Віталій Войтко. 

Він також зауважив, що однією з причин, чому школу варто оптимізувати, тобто закрити, є нетиповість закладу. Зокрема навчальний заклад складається з трьох окремих будівель – їдальня, початкова школа (1-4 класи) та середні класи (5-9). 

“На сьогоднішній день ви отримуєте 4,5 млн грн субвенції і цього не достатньо, тому що педагогічним працівникам ми платимо 5% престижності. Вони не знають, що таке винагорода за працю. Ми попередньо робили підрахунки, скільки не вистачає на Тютюнниківську школу – це 1 млн 200 тис грн. Стала дев’ятирічка, ми зекономили 250 тис грн за рік всього-навсього. Але недостатність як була, так і залишилася”, – пояснив мер Чуднова. 

Проте якщо навчальний заклад закриють, то від цього постраждають не тільки учні, а й педагоги втратять роботу, адже альтернативи немає. Директор Тютюнниківської гімназії Віктор Грибук розповів журналістам Times.ZT про розбудову та здобутки закладу, а також про педагогічний та учнівський колективи:

“У нас працює 20 вчителів з сумісником, який приїжджає до нас раз в тиждень, а працює в іншій школі. З них 12 мають звання “старший вчитель”, три вчителя-методисти, один відмінник освіти України, троє працівників мають першу категорію та всього два – спеціалісти. Коли було реорганізовано нашу школу з I-III ступенів, нам надіслали рішення, де написали, що вакансій у відділі освіти немає. Загалом у школі навчається 119 учнів, з яких 63 учні приїжджають з ближніх сіл (Городище, Княжин, Турченко, Малі Коровинці та Судачівка). Ми за 2018-19 роки дуже багато зробили, в нас поставлені вікна пластикові не тільки для старших класів, а й в початковій школі, проклали водогін, реконструювали туалети згідно сучасних вимог…”.

Якщо Тютюнниківську гімназію все ж закриють, то дітям доведеться їздити по 12 км в одну сторону до опорного навчального закладу, буде він у місті Чуднові чи у селі Великі Коровинці. 

“В районі є деякі маленькі школи по 30-40 учнів, які треба закрити. У нас 119 учнів, школа має педколектив, холодну та гарячу воду, теплий туалет в середині – все для забезпечення учнівського процесу. В селі люди кіпішують та всі проти, батьки не хочуть віддавати  дітей у школу в Чуднові чи у Великих Коровинцях. По рейтингах ЗНО наша школа навіть вище Чуднівської” – розповів житель Тютюнників. 

Проте крім закриття школи, під час громадських слухань жителі також підняли питання про проблему з медичним обслуговуванням – лікарню закрили через те, що не знайшли сімейного лікаря, який би згодився жити й працювати в селі. Натомість в амбулаторії лишилися тільки медсестра та лікар, який приїжджає раз на тиждень. 

В кінці-кінців, громадські слухання закінчилися, мешканці села та адміністрація не досягли  компромісу. Тож громада села разом з керівництвом продовжують шукати та вивчати всі можливі варіанти вирішення питання з оптимізацією школи, адже селяни проти ліквідації гімназії.

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині в рамках оптимізації збираються закрити 12 шкіл – жителі села Тютюнники категорично проти (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*