coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1X FAN models
1xfan manager
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange

Не платиш аліменти? – бери мітлу, або у в’язницю!

«Мій чоловік знайшов собі коханку прямо на весіллі у нашої старшої доньки…» – ділиться особистим житомирянка. – Я давно помітила, що за 19 років спільного життя наші відносини дуже змінилися. Але вважала, що це все через мене, адже з роками ми не молодіємо. До того ж, через стан здоров’я мені вирізали щитовидну залозу, і я була змушена пити гормони…»

«Тому й набрала кілька зайвих кілограмів. Чоловік ніколи навіть вигляду не подавав, що щось не так. Завжди говорив, що любить мене за пишні форми, такою, яка я є. Так от, на весіллі чоловік зустрів іншу жінку, але я це зрозуміла не одразу. Лише після 3 місяців сімейного свята я побачила, що він часто почав затримуватись на роботі і рідко бував удома. А потім просто втік…»

«Він покинув сім’ю і жив з іншою жінкою увесь цей час. Я, звичайно, все розумію – «пройшла любов – зав’яли помідори», але діти тут до чого? Спочатку він ще дзвонив і вітав їх зі святами, але потім, мабуть, через відчуття провини, перестав відповідати на дзвінки. Та й нехай, подумали ми. Та все б нічого , але молодша донька вступала до університету, нам потрібні були гроші. Я з великими зусиллями зв’язалася з чоловіком, аби домовитись про матеріальну допомогу, на що почула : «Ну не знаю, розумієш у мене теж сім’я, діти і теж потрібні фінансові заощадження». Я була шокована…»

Закон України про аліменти на дитину 2018 | TIMES.ZT

«Не довго думаючи, подала заяву до суду про стягнення аліментів – і отримала схвальну відповідь. Чоловік пручався, і навіть повторно подав позов про перегляд ситуації, але у нього нічого не вийшло. Дружніх стосунків з колишнім коханим у нас вже не буде. Але діти все ще сумують за батьковим словом, хоча і ненавидять його за те, що лишив напризволяще і не цікавиться їхнім життям…»

Житомирський суд. Закон про аліменти | TIMES.ZT

Таких історій безліч. Подружнє життя здається солодким медом лише протягом першого періоду спільного життя. Далі починається справжня «битовуха». Та, не дивлячись на всі ці причини для «головного болю», закохані завжди тримаються разом, усі питання сімейного характеру намагаються вирішувати узгоджено, та  при цьому навіть знаходять час для романтичних моментів. Проте не всі пари лишаються в шлюбі до глибокої старості. Зараз це стало звичним явищем. Сучасне суспільство не засуджує людей, які беруть шлюб вдруге чи навіть вп’яте.

Але найгірше те, що при розлученні люди часто залишаються в напружених стосунках. Батько, який живе окремо від сім’ї, навіть не намагається спілкуватися й турбуватися про своїх дітей. Та не все так погано, як здається на перший погляд. Випадками ухилення від виплати аліментів неабияк цікавиться Міністерство юстиції України.

Аліментники – не тільки жінки

«За такі дії передбачена адміністративна відповідальність. Зокрема, якщо аліментник 6 місяців відмовлявся виплачувати прожитковий мінімум для своєї дитини, що також залежить від доходів батька – то йому призначаються суспільно корисні роботи. Вони можуть становити від 120 до 240 годин і повинні виконуватися у вільний від основної роботи час та не більше, ніж 8 годин на день. У випадку, якщо громадянин ігнорує виконання соціальних робіт, буде ще гірше: 1 доба ув’язнення = 15 годин соціальних робіт,» – зазначає Петро Данилишин, заступник начальника головного управління юстиції з питань виконавчої служби.

Петро Данилишин | TIMES.ZT

П. Данилишин повідомив, що на сьогоднішній день у Житомирській області виконані більше 25 000 документів про стягнення аліментів. І серед них є близько 1 000 виконавчих проваджень, де боржниками по аліментах виступають… жінки. Тому стереотип про те, що платниками аліментів є лише чоловіки, наразі не актуальний. Як би це дико не звучало, але так, є випадки коли чоловіки чи навіть бабусі з дідусями опікуються своїм чадом, а матері тим часом виплачують той прожитковий мінімум для своїх дітей.

Петро Данилишин про аліменти | TIMES.ZT

Не годуєш своїх дітей? – забудь про закордон, водіння та полювання!

«Від 6 лютого 2018 р. було внесено зміни до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав дитини на належне її утримання шляхом стягнення заборгованості з державних платників. Якщо заборгованість складає більше, аніж півроку, то державний виконавець зобов’язаний винести постанову про тимчасове обмеження у праві виїзду боржника за кордон, водіння транспортних засобів, користування вогнепальною, мисливською, пневматичною та іншою зброєю, а також існує обмеження й у праві на полювання,» – говорить працівник управління юстиції.

Аліменти на дитину. Допомога матері | TIMES.ZT

У категорії стягнення, такій, як аліменти – людина зазвичай ухиляється від сплати не через те, що у неї немає коштів. Вона вважає, що відстоює принципи (як часто є хибними) та керується особистими образами на колишнього шлюбного партнера або партнерку. Але коли ви йдете на будь-який принцип – не забувайте про своїх дітей, які ні в чому не винні.

Тетяна МОНЬКО

 

Читайте також: Тайм-менеджмент для мам

Будьте першим, хто прокоментував "Не платиш аліменти? – бери мітлу, або у в’язницю!"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*