Неймовірне селище Червоне вразило всю Україну

Неймовірне селище Червоне вразило всю Україну
Неймовірне селище Червоне вразило всю Україну

Смт. Червоне, що на Житомирщині, перемогло у конкурсі «Неймовірні села України» завдяки своїй історії та архітектурі. Для жителів ОТГ дане досягнення стало приємною несподіванкою, хоча надія на вікторію не покидала їх. Боротьба за перемогу була важкою, адже до останнього дня була присутня інтрига. Мобілізувавшись разом, червоненці з усією Житомирщиною, все таки змогли вирвати перемогу у суперника. Завдяки активній підтримці та наполегливості  Червоне обійшло свого головного конкурента, село Яворів Косівського району Івано-Франківської області, на 1,2 бала.

©ua-odissey.in.ua/2012/05/blog-post_21.html

Враження від перемоги

«Я пишаюся, що моє селище перемогло у конкурсі «Неймовірні села України 2017». Воно дійсно неймовірне та унікальне. Історія Червоного вражає та захоплює. Сподіваюся, що перемога змусить наших громадян згадати культурну та історичну спадщину, адже подаючи заяву на конкурс, це була наша головна ціль» – діляться своїми враженнями мешканці ОТГ Червоне.

Це стало втішливою новиною не тільки для червоненців а й Житомирщини в цілому. Голова Житомирської ОДА Ігор Гундич на своїй сторінці у Facebook написав  «Червоне – найкраще. Вітаю з перемогою в конкурсі «Неймовірні села України». Це спільна перемога всіх, хто проголосував. Пишаємося, бо наше!».  Також, Ігор Гундич пообіцяв цьогоріч у Червоненській школі розпочати сучасну термосанацію, що співфінансуватиметься з ДФРР. Адже за його словами крім туристичної привабливості потрібно працювати й над розвитком соціальних закладів. На термосанцію школи в середньому планують витратити 12 мільйонів української валюти.

©ua-odissey.in.ua/2012/05/blog-post_21.html

Актуальність участі у конкурсі

Мета проекту «Неймовірні села України» популяризувати життя в селі та нагадати про історичну спадщину українських сіл. Також підтримати розвиток сільських територій та громад. Ціль даного проекту є актуальною для мешканців ОТГ,  адже кожного року все більше мешканців сіл переїжджають у великі міста України у пошуках кращого життя. Відповідно населення постійно зменшується, що лякає місцеву владу. Такими темпами села будуть поступово спустошуватися та занепадати. І це лякає, адже потенціал у ОТГ Червоне – великий.

©ua-odissey.in.ua/2012/05/blog-post_21.html

Умови конкурсу та історія родзинки села

Проект проводився у 6 етапів, під час яких приймалися та вибиралися заяви, проходило голосування, зводилися оцінки ну і звісно ж оголошувався переможець. Голосування було довготривалим, віддати свої голоси могли усі охочі за одне або навіть декілька сіл.

Подаючи заяву на конкурс, потрібно було описати своє село декількома реченнями, бажано у формі есе, розкривши його головну особливість. Так, родзинкою селища Червоне став маєток Терещенків, який відомий на усю Україну. Побудований він в неоготичному стилі, польським шляхтичем Адольфом Грохольським. Дехто порівнює маєток із Воронцовським палацом в Алупці. У 1863 році маєток придбав магнат Микола Терещенко, неподалік якого збудував цукровий завод, який працює і тепер. Зараз маєток перебуває під опікую жіночого православного монастиря, хоч і потребує негайного ремонту. На замок Терещенків приїжджають подивитися туристи з-за кордону, що не може не радувати мешканців ОТГ.

©ua-odissey.in.ua/2012/05/blog-post_21.html

Як до нього доїхати

Історія цього замку цікава, вражає і архітектура. Кожен охочий може приїхати та глянути на це романтичне місце, адже воно варте вашої уваги. Доїхати до нього можна автобусом з Житомирського автовокзалу в напрямку селища Червоне. Автобуси туди їздять доволі часто, близько 6 разів на день. Квиток Житомир-Червоне вам обійдеться у 28 гривень 10 копійок, а подорож у один кінець триватиме півтори години. Мешканці селища зустрінуть вас із посмішкою та гостинністю і з радістю проведуть вам екскурсію.

©ua-odissey.in.ua/2012/05/blog-post_21.html

Розподіл призового фонду між учасниками конкурсу

24 серпня, на День незалежності стали відомі остаточні результати конкурсу та визначився переможець:

перше місце – Червоне;

друге місце – Яворів;

третє місце – Ломачинці.

Загальний призовий фонд складає 150 тисяч гривень (без врахування податків та зборів). Отож, за перемогу у конкурсі Червоне отримає 50% від загальної суми призових, а це 75 тисяч гривень. А ще можливість цієї осені відвідати Німеччину з метою обміну досвіду розвитку державного управління в цій країні.

Посівши другу місце, село Яворів отримає 20% призових – 30 тисяч. Відповідно, за третє місце село Ломачинці отримають 10% від загально призового фонду, який складає 15 тисяч гривень. Решта 20% розподілиться рівномірно між іншими учасниками конкурсу.

У Києві 11 вересня під час Дня українського села в Міністерстві аграрної політики і продовольства України відбудеться вручення дипломів та сертифікатів.

Наталія ІЖИЦЬКА

Читайте також: Білі гори та бірюзова вода – три кар’єри на Житомирщині, які варто відвідати

Будьте першим, хто прокоментував "Неймовірне селище Червоне вразило всю Україну"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*