Сьогодні, 14 грудня, поруч з Житомирською ОДА втретє відбувся мітинг проти карантинних обмежень для малого та середнього бізнесу. На майдані Корольова зібралось близько півтисячі житомирян, які плакатами, криками та дудками висловлювали обурення. Великий бізнес та курортні комплекси можуть спокійно працювати, адже вони обслуговують так звану «першу необхідність» населення, в той час як точки на ринках на свіжому повітрі підпадають під обмеження локдауна. Підприємці також виступали за відміну фіскалізації.
«Ми вимагаємо підтримати наші й вимоги всіх підприємців в країні, які створюють мільйони робочих місць — це не введення жорсткого карантину для бізнесу. Ми не розуміємо, чому промислові ринки на відкритому повітрі не можуть працювати, а супермаркети можуть торгувати таким же товаром. Ми не розуміємо, чому людям буде заборонено купувати каву й ходити з нею по вулиці, а в цей час Буковель, який належить олігархам працюватиме. Ми проти вибіркового карантину, проти введення касових апаратів зі штрафами від 50 тис грн. Це знищує бізнес. Якщо сьогодні не послухають економічні вимоги, наступного тижня будемо робити політичні — це відставка Верховної Ради, відставка уряду. Ми закликаємо депутатів, які пройшли по мажоритарному! Вони практично забули про своїх людей, вони не ходять по вулицях, бо бояться. Якщо вони нас не підтримують, теж будемо відкликати. Весь світ думає про те, як збільшити робочі місця, як зберегти бізнес. Тільки наші можновладці думають, як знищити економіку, малий і середній бізнес», — наголосив координатор мітингу в Житомирській області Руслан Годований.
Мітингувальники не збираються підкорятися карантинним заборонам. Крім того, під стіни ОДА вони принесли з собою шини, як попередження, влаштувати «Майдан» й не дати працювати нікому.
«Під стіни облради ми принесли покришки. Це попередження для нашої влади, що ми більше не будемо мовчати. Ми передамо звернення і на область, і на міську раду, і у Верховну Раду. Ми будемо вимагати від влади збирати власників найбільших торгових точок міста та області й з ними обговорювати перегляд всіх орендних плат та податків на місцевому та всеукраїнському рівнях, якщо все ж з 8 січня нас закриють на локдаун», — пояснив підприємець, член громадської організації Всеукраїнського об’єднання малого й середнього бізнесу «Фортеця» Андрій Попов.
Вже цієї ночі представники бізнесу знову збиратимуться на площі Корольова, щоб разом їхати в столицю на «економічний Майдан» та вимагати там справедливості. Якщо уряд все ж не дослухається до вимог, протестуючі відкликатимуть владу, депутатів Житомирщини та всіх, хто обіцяв, але нічого не зробив для підтримки бізнесу.
«Спочатку влада казала, що локдаун введеть, коли буде 10 тис захворівших, потім 15 тис, 30 тис…. На сьогодні всі бачили статистику — 6 тис нових заражених. Як можна прогнозувати локдаун за місяць, якщо ми не знаємо, яка буде статистика захворювання. Ми її що, намалюємо?!», — обурюється житомирянка.
До мітингувальників вийшли також представники міської та обласної влади.
«Жодне життя людини не можна порівнювати з бізнесом. Ми розуміємо, як вам важко, ми чуємо і дослухаємося. Ситуація зараз потребує локдауну з 8 по 24 січня. Це рішення прийняте урядом й воно буде безумовним до виконання, якщо ситуація не покращиться. На щастя, у нас на Житомирщині ситуація більш-менш вирівнялась, у нас трохи більше 30 % ліжок, які були введені під COVID, зайняті, забезпечення киснем досить високе. Але для того, щоб не було поширення цієї зарази після новорічних свят — це є вимушеною мірою, яка скоріш за все буде введена», — пояснив голова облдержадміністрації ВІталій Бунечко.
Будьте першим, хто прокоментував "«НІ» локдауну й фіскальному апарату: у Житомирі втретє відбувся мітинг підприємців"