Ні закриттю ринків і магазинів: протест бердичівських підприємців (ВІДЕО)

Зранку 2-го березня біля Бердичівської міської ради декілька десятків приватних підприємців ринків, магазинів, міського універмагу прийшли вимагати права працювати в умовах червоної зони карантину. Кажуть, не хочуть сваритися, навпаки: благають про допомогу і поступки міську владу. До людей вийшов очільник міста Сергій Орлюк. Пояснює: не він, не міські депутати чи виконком закривають заклади торгівлі і ринки. Це рішення не Бердичева і навіть на обласне. Є розпорядження керівництва країни, яке в обов’язковому порядку мають виконувати на місцях.

Підприємці нарікають: вклали гроші у сезонний товар, який не матимуть змоги реалізувати при закритті їхніх робочих місць. Непродовольчі магазини,  говорять люди, узагалі мають по 1-2 покупці за годину роботи. То, мовляв, у чому ж логіка закриття? Де скупчення людей? На ринку ж, кажуть підприємці, торгівля на свіжому повітрі, великі площі, тож закриття боляче відобразиться на працівниках торгівлі і малий бізнес понесе великі збитки.

На думку присутніх, закриття ринків і непродовольчих магазинів матиме наслідки. Люди не знають, з чого платити податки в такому разі. Якщо закриватимуть усіх, то, кажуть, можливе перекриття доріг, залізниці, бо інакшого виходу не знають.

Міський голова зазначає: у Бердичева як у міста навіть не питають думки. Директива прийшла і все. Лікарня, з його слів, заповнена на 82 %.

Із діалогу стає зрозуміло: через відсутність достатньої інформації про стан справ в місті, не всі люди розуміють, що в ньому коїться. Ті ж підприємці питають можновладців про дозвіл працювати далі, про заповненість лікарні, люди не знають, що не всі 5 її поверхів наповнені хворими на «ковід». Мер зазначає, що про  ускладнення епідемситуації говорив у п’ятницю. Але підприємці дивуються: хто про це знав? ЗМІ про такі засідання не повідомляють, а отже і інформації з різних джерел бердичівляни не отримали. Лише постфактум у Фейсбуці, з якого журналісти і мають писати новини. Напевно, така позиція нового керівництва міста. І це попри спроби представників ЗМІ налагодити відносини з новою радою, щоб з різних джерел доносити людям новини про події в місті. Поки – марно. Попередник Сергія Орлюка Василь Мазур на засідання комісій з надзвичайних ситуацій, де вирішувалось подальше життя Бердичева, кликав усіх місцевих журналістів. Навіть попри не зовсім дружнє відношення.

Підприємці з-під стін міської ради прийшли на засідання комісії ТЕБ і НС із колективним зверненням. Що з цього вийшло – дивіться у наступному матеріалі.

Будьте першим, хто прокоментував "Ні закриттю ринків і магазинів: протест бердичівських підприємців (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*